Hukukçular Derneği tarafından 6. düzenlenen ''Hukuk Okulu'' programı Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi konferans salonunda başladı.

Güncelleme: 10.03.2018 10:12

Hukukçular Derneği tarafından 6. düzenlenen ''Hukuk Okulu'' programı Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesi konferans salonunda başladı.

Her sene farklı konu ve konuşmacılarla Türkiye'nin dört bir yanından hukuk fakültesi öğrencilerinin büyük ilgisiyle karşılaşan 'Hukuk Okulu' programı bu sene 9-10-11 Mart tarihlerinde Hukukçular Derneği Gençlik Komisyonu öncülüğünde ve Doğuş Üniversitesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ülker, Türk Hava Yolları, Albaraka Türk sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Program hakkında açıklamalarda bulunan Hukukçular Derneği Başkan yardımcısı ve Gençlik Komisyonu Başkanı Av. Melih Gülseren, " Hukuk okulu, derneğimizin altı yıldan beri devam eden marka etkinliği. Bugüne kadar hukuk okulu etkinliklerinde yaklaşık 5.000 hukuk fakültesi öğrencisiyle program yaparak sertifika verme imkanı bulduk. Bu sene 6.'sını düzenlediğimiz programımız için ise şu ana kadar www.hukukokulu.org.tr adresinden yaklaşık 2500 hukuk fakültesi öğrencisinden başvuru aldık. Hukuk Okulu 6 programımıza katılımın bu sene 1500 ile 2000 kişi arasında olacağını tahmin ediyoruz.

Etkinliğimizde bu sene özellikle katılımcıların okulda görme imkanı bulamayacaklarını düşündüğümüz Havacılık Hukuku, Moda Hukuku, Sigorta Tahkim Yargılaması, Mobil Bilişim Hukuku gibi, hukuk alanındaki güncel ve rağbet gören konuları işleme kararı aldık. Buradaki amacımız katılımcıları hukukun bakir kalmış alanlarına yönelmeleri için cesaretlendirerek, nitelikli alanlarda geleceğin kalifiye hukukçularının yetişmesine vesile olmak. Üç gün sürecek etkinliğin sonunda katılımcılara sertifika takdimi de yapacağız. Ayrıca bu seneki etkinliğimizde sponsorlarımızın da desteği ile; katılımcıları farklı konu ve konukları yanında çeşitli sürprizler de bekliyor olacak. " şeklinde konuştu.

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Rus modelden Putin'e şok suçlama

Rus model Anna Shapiro, Putin'e yönelik suçlamasıyla dünya medyasında yer aldı. 

Bu kategorideki diğer haberler