Hukukçular Derneği tarafından hayata geçirilen Uluslararası Hukuk Okulu Projesi'nin ilk ayağı olan Uluslararası Örgütler Yaz Okulu '18, 9-13 Temmuz tarihleri arasında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ortaklığı ile gerçekleştiriliyor.

Güncelleme: 11.07.2018 16:06

Hukukçular Derneği tarafından hayata geçirilen Uluslararası Hukuk Okulu Projesi'nin ilk ayağı olan Uluslararası Örgütler Yaz Okulu '18, 9-13 Temmuz tarihleri arasında Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ortaklığı ile gerçekleştiriliyor.

Hukuk fakültesi öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen, Türkiye'nin farklı şehir ve üniversitelerinden gelen katılımcıların ilgi gösterdiği programda, Türkiye'yi uluslararası arenada temsil edebilecek hukukçuları teşvik etmek amacıyla, katılımcılara Uluslararası alanda uzman akademisyen ve bürokratlarca temel uluslararası hukuk dersleri veriliyor. Ayrıca proje kapsamında eğitimler, toplantılar, burslar ve staj imkanları ile uluslararası alanda yaşanan gelişmeleri takip edebilen, kavrayabilen ve gerekli adımları atabilen hukukçuların yetiştirilmesine destek olmak, temel hedef olarak amaçlanıyor. Program kapsamında çeşitli kurum ziyaretlerinde bulunan katılımcılar, Hukukçular Derneği Genel Merkezinde Dernek Başkanı Av. Cavit Tatlı, Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Melih Gülseren, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Asiye Baytürk, Hukukun Üstünlüğü Platformu Başkanı Av. Şengül Karslı ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Talat Canbolat ile bir araya geldi. Program hakkında konuşan Hukukçular Derneği Başkanı Av. Cavit Tatlı: "Hukukçular Derneği, yapmış olduğu çalışmalarla adaletin en iyi şekilde tesis edilmesi için çaba göstermekte. Gençlerimiz de uzun zamandır hayalini kurduğumuz bu projeyi hayata geçirerek büyük bir özveri ve emekle kendilerini en iyi şekilde geliştirmek için çalışıyorlar. Türkiye'nin sahip olduğu jeopolitik konumu ve uluslararası arenada üyesi olduğu birçok gelişme sebebi ile kendisini bu alanda temsil edecek nitelikli insanlara özellikle hukukçulara ihtiyaç duymaktadır. Bizler de Uluslararası Hukuk Okulu Projesi ile bu alanda çalışmak isteyen hukuk öğrencilerine gerekli tüm desteği vermeyi hedefliyoruz. Umuyorum bu proje ile birçok gence ulaşacak ve ülkemizin bu alandaki ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verecek konuma geleceğiz" şeklinde konuştu.

Ayrıca program hakkında detaylı bilgi veren Hukukçular Derneği Başkan Yardımcısı ve Gençlik Komisyonu Başkanı Av. Melih Gülseren ise "Hukukçular Derneği Gençlik Komisyonu düzenlediği uluslararası alandaki projeleri ile nitelikli uluslararası hukukçular yetişmesine vesile olmayı hedefliyor. Bu alandaki ilk projemiz olan Uluslararası Hukuk Okulu Projesi ve Uluslararası Örgütler Yaz Okulu, uzun vadeli ve birçok ayağı olan bir proje. Katılımcılarımıza yapacakları uluslararası çalışmalarda, staj ve burs imkanlarından çalışılabilecek alanlara kadar her türlü desteği vermeyi hedefliyoruz. Kendilerinden tek beklentimiz bu alanda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeleri ve milli konularda donanımlı birer hukukçu olarak yetişerek ülkemizi uluslararası alanda hakkıyla temsil etmeleri" şeklinde konuştu.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
Trump'tan Türkiye'ye 'İdlib' teşekkürü!
Kredi borcu olanlara fırsat!
'Irak ve Suriye'de terör tehdidi devam ediyor'
İngiliz muhalefetinden 'Filistin'i tanıma' sözü!
'İnsanlığın kalbi olması beklenen BM'nin nabzı atmıyor'
Geleceğin mesleklerine ilgi duyan gençlere destek!
30 yıllık 'kedicik'ten müthiş Adnan Oktar iddiası
Yerli zırhlıya mükemmel takviye! Düşmanlar saklanamayacak...
ABD duyurdu: Üç ülkeden de çekeceğiz
FETÖ'cü Öksüz ABD'nin de radarında!
Katil Esed rahat durmuyor! İdlib'de sular yeniden ısındı...
Çin, ABD ile bu şekilde savaşacak! Yatırımlar genişliyor...
İran-AB ilişkileri ABD'ye inat gelişiyor!
AK Parti'den MHP'nin af teklifine flaş yorum
Türkiye bir numara olacak! 13 tane daha geliyor

Türkiye'nin EURO 2024 tanıtım videosu yayınlandı

Türkiye'nin EURO 2024 tanıtım videosu yayınlandı.

Azerbaycan'ın milli mühimmatına ASELSAN aklı

ASELSAN tarafından üretilen lazer güdüm kiti, Azerbaycan'ın geliştirdiği milli mühimmata başarıyla entegre edildi.

İslamiyeti kabul eden Norveç'li genç gözyaşlarını tutamadı

Norveç'te İslamiyete geçen gencin yaşadığı duygu seli ve gözyaşlarının sicim gibi akışı,

OYUN SÖZÜ. Birinci Bölüm: Çanakkale

Bu kazadan sağ çıktı!

Bu kazadan sağ çıktı.

Çok Okunanlar

Kurtlar Vadisi Pusu ne zaman başlayacak?

TV ekranlarının efsaneleşmiş dizisi Kurtlar Vadisi Pusu'nun izleyenleri, merakla başlayacağı tarih bekliyor. Çıktığı ilk günden bu yana sahneleri ve komplo teorileriyle akıllara kazınan efsane dizinin yeni yayın hayatına başlama tarihini sabırsızlıkla bekleyenler için araştırdığımız bu haber tam aradığınız soruların cevabını verecek. Kurtlar Vadisi Pusu ne zaman başlayacak? Neden başlamıyor? KVP yeni sezonda hangi isimle gelecek? KVP'nin konusu ne olacak? gibi sorularınız bu haberde cevap buluuyor.

'Boğazımıza bıçak dayadılar, görüşe olmayacak!'

Çin Ticaret Bakanı Yardımcısı Shouwen, ABD'nin ekonomik saldırıları karşısında görüşme yoluna giremeyeceklerini ifade ederek, "ABD ülkemizin boğazına bıçak dayamışken bu savaşın çözümü konusundaki görüşmeleri sürdüremeyiz" dedi.

Çok sert çıktı: Derhal bırak!

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "İsrail'e olası barış anlaşmasını tehlikeye atacak siyasetini derhal bırakması çağrısında bulunuyorum. İsrail'in bu yolda devam etmesi yanlış." dedi.

Gelinim Mutfakta yarışmasının birincisi kim oldu? 25 Eylül 2018

Kanal D ekranlarında yayınlanan yarışma programı Gelinim Mutfakta 25 Eylül çeyrek altın ödülü kimin oldu? Ekranların sevilen yarışmasında bu soru yanıtını arıyor. Detayları haberimizden okuyabilirsiniz.

Sedanur cinayetinde şok gelişme!

Sedanur'un cansız bedenine ulaşıldıktan sonra Müge Anlı'nın programına katılan Himmet Uç da çelişkili ifadelerinden dolayı gözaltına alındı. Otopsi raporu tam kesinleşmeyen Sedanur'un cinsel istismara uğradığı tahmin ediliyor.

Bu kategorideki diğer haberler