İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Gaziantep ve Adıyaman illerini tanıtmak için büyük bir projeye hazırlanıyor.

Güncelleme: 08.03.2018 12:42

İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Gaziantep ve Adıyaman illerini tanıtmak için büyük bir projeye hazırlanıyor.

İKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, kentlerin, tarihi kimliği, doğal güzellikleri ve turizm değerleri uluslararası fuarlarda tanıtılacak.

Kentlerdeki bazı tarihi eserlerin UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer aldığına dikkat çekilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Nemrut Dağı, Yesemek Taş Ocağı ve Heykel Atölyesi, Zeugma Arkeolojik Siti uluslararası fuarlarda tanıtılacak. ITB Berlin Turizm Fuarı, MITT Moskova Turizm Fuarı, UITT Kiev Turizm Fuarı, BITT Milano Turizm Fuarı'na katılacak olan İpekyolu Kalkınma Ajansı, dünyanın dört bir yanından fuarlara katılacak olan turizm profesyonellerine bölgenin tanıtımını yapacak. Fuarlarda İngilizce dokümanların yanı sıra hazırlanan tanıtım filmiyle de bölgenin etkin tanıtımı yapılacak. Fuarlarda seyahat acenteleriyle bölge turizminin canlanmasına yönelik önemli görüşmeler gerçekleştirilecek. Fuarlardan sonra yerel ve ulusal gazetelerde röportajlar planlanarak fuarların etkin tanıtımı yapılacak. Uluslararası turizm fuarlarıyla yaklaşık olarak 1 milyon kişiye ulaşılması hedefleniyor."

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Beklenen logo geldi!

Müşterilerin alış veriş yaparken daha bilincli davranabilecekleri şekilde "Türk Malı" logosu geldi. Uygulama 15 gün sonra başlıyor. Bakanlık yerli üretim logosunu ilk kez gösterdi.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

ODA TV ilahiyatçısı küffarın bile kurmadığı cümlelerle İslam'a saldırdı

Oda TV'nin ilahiyatçı yazarı Cemil Kılıç, yine mübarek Ehlibeyt'in arkasına saklanarak İslam'a saldırdı. Karanlık Oda'nın yazarına göre "İslam ölmüş, katledilmiş, İslam bir facianın dini" imiş. İslam'a ve yılın 365 günü Ehlibeyt muhabbetini ve hürmetini içinde taşıyan ve yaşayanlara, bu bir günü fırsat bilip saldıran ve karanlık düşüncelerini Ehlibeyt'i siper edinerek yaymaya çalışan ilahiyatçı takımına, Müslümanlar ise Allah'ın 2 ayeti ile cevap veriyor.

Bu kategorideki diğer haberler