Genç Memur-Sen'in "İman ve İnancın Zaferi 15 Temmuz Destanı" kitabı yayınlandı. 81 ilde 15 Temmuz Genç Memur-Sen Temsilcilik Günlükleri şekliyle darbe girişiminden itibaren ve bir aylık nöbetlerin gerçekleştiği süreçle ilgili duygu ve düşünlerini yer alıyor.

Güncelleme: 13.09.2017 14:17

Genç Memur-Sen'in "İman ve İnancın Zaferi 15 Temmuz Destanı" kitabı yayınlandı. 81 ilde 15 Temmuz Genç Memur-Sen Temsilcilik Günlükleri şekliyle darbe girişiminden itibaren ve bir aylık nöbetlerin gerçekleştiği süreçle ilgili duygu ve düşünlerini yer alıyor.

YAVUZ SELİM TÜRK / ANKARA

ANADOLU'NUN ŞUURU EMPERYALİZME GEÇİT VERMEDİ

Kitapta düşüncelerini paylaşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın o gecenin tarih hürriyet ve bağımsızlıkla mühürlendiğini belirterek, küresel emperyalizmin taşeronluğunu yapan ihanet şebekesinin hayasız saldırılarına göğüslerini siper eden aziz milletimizin her bir ferdi, emanet olan vatanın kaderini omuzlarken medeniyet coğrafyamız başta olmak üzere dünyanın bütün mazlumlarına bağımsızlık ve hürriyet umudunu aşıladığını ifade ederek düşüncelerini şöyle sürdürdü 'Gencinden yaşlısına kadınından erkeğine inancını, inancıyla yoğrulmuş tarihini omuzlayan Anadolu insanı sonsuza akan şuurla o gece, uzun yıllardır kendisine biçilmiş gömleği yırtıp atarak emperyalistlerin oluşturduğu köhne düzene bir mızrak gibi saplanmıştır'dedi.

15 TEMMUZ: İMAN VE ÖZGÜRLÜK

Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan ise Türkiye'nin 15 Temmuz gecesi ülke ve millet varlığını imha etmeye amaçlayan derin emperyalist odakların işbirlikçi hainleri harekete geçirerek kanlı bir darbe girişimi yaptıklarını ifade ederek 'Darbeci ihanet şebekesi, önceleri bir vaaz olarak bilinen sonraları kendisini din alimi diye lanse ettiren Fethullah Gülen imamlığında veya onu kullanan derin, gizli fesat odakları tarafından millet ve ülke aleyhine örgütlenmiştir. Varlığını yok olmamız için seferber eden bu örgüt, hiçbir hamlesinde sonuç alamayınca yıllardır hazırladığı ve kendisine tam bir teslimiyetle bağladığı asker, polis görünümlü silahlı militanlarını devletin ve milletin üzerine saldı. Kanlı saldırılarla başlatılan bu darbe sadece iktidarı değil doğrudan devlet kurumlarını, ülke bütünlüğünü hedef almıştır. Saldırı yüzlerce yıllık tarihi deneyim birikimle oluşmuş milli iradeye, milli hisse, milli tasavvura, milli kimliğe öncelikle birleştirici sembolik değer, kurum ve şahsiyetleri hedef alarak milli varlığımıza yapılmıştır. 15 Temmuz ateş altında kanlı bir karanlığı geçerken verilen zorlu sınav kadar, bu iman ve özgürlük bilincinin kalıcı değere dönüştürülmesi de hayati önemdedir. Ülke ve millet olarak ortak sevdamız, bizi aynı kadere mahkum ediyor. İman ve özgürlük!

"BU KİTAP TARİHİ BİR ARŞİVDİR"

Biz ancak özgürlüğün kölesi oluruz. Bu asla yenilmez, asla teslim olmaz ruhu değere dönüştürerek, sonraki kuşaklara aktarmak için her ildeki temsilcilerimizin anı ve anlatılarını ulvi bir görev olduğuna inandık.

Yaşanmış direniş öykülerini bir araya getiren bu kitap, atalarımızdan miras aldığımız istiklal ruhunu çocuklarımıza emanet etmeye vesile olacaktır. Bizler gibi onlar da bizi var eden ve anlamlı kılan değerin kolay kazanılmadığını, özgürce aldığımız her bir nefesin bedelini canımızla, kanımızla ödendiğini bilmedirler. Bu kitabın bu yönüyle ve payına düştüğü ölçüde bir boşluk dolduracağını ümit ediyorum. Milleti alçakça vuran darbelere ve darbecilere lanet olsun. Tertemiz yüreklerin nurlu, onurlu direnişine ve direnişçilerimize selam olsun. Engellenemez yürüyüşüyle yeni ufuklara yönelen Yeni Türkiye'ye selam olsun' diye cümlelerini tamamladı.

Kitaba ulaşmak için tıklayınız

LİNK İÇİN UZANTI  (http://www.memursen.org.tr/15temmuzkitap.pdf)

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama
ABD Senatosu Prens Selman'ı hedef aldı!
Teröristbaşına soğuk duş! İptal edildi
Erdoğan'dan Cemal Kaşıkçı çıkışı!
Yerli üretime talep yağıyor!
Kaşıkçı soruşturmasında flaş gelişme!
Suudi yetkiliden kan donduran itiraf!
Komşuda 114 bin kişi pis sudan öldü!
'Yeni bir dönemin arefesindeyiz'
Yakınındakileri bir bir görevden alıyor!
İşte CHP belediyeciliği!
Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?
Darbeye yönelik 209 dava tamamlandı!
Meclis'te bütçe maratonu başlıyor!
Kaşıkçı hakkında yeni gelişme!

Balıkların kum kavgası!

İzlenme rekorları kıran sevimli balıkların kum kavgası.

Ekmek nimettir, yeri çöp değildir!

Ülkemizde bir yılda çöpe atılan 2,1 milyar adet ekmeğin parasal değeri 1.5 milyar TL'dir.

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü

Suudi Arabistan'dan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin açıklama geldi.

Türkiye Katar'ı koruyacak!

HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak.

Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesi hadisesiyle ilgilenen aktivistler, yazarlar ve gazeteciler, herkesin merak ettiği, "Cesedi nerede?" sorusuna yanıt ararken gazetecinin vasiyetinin Medine'ye gömülmek olduğu ortaya çıktı

Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, olaya ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

Bu kategorideki diğer haberler