CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin "Kek isteyenler Erdoğan'a, iş ve aş isteyen bana oy versin" sözlerine tepki gösteren AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "CHP, bu ülkede ne zaman vatandaşların tenceresini kaynatmış? CHP'nin 1978'de iktidar olduğu dönemi ve sonrasını iyi biliyoruz" dedi.

Güncelleme: 12.06.2018 13:48

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin "Kek isteyenler Erdoğan'a, iş ve aş isteyen bana oy versin" sözlerine tepki gösteren AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "CHP, bu ülkede ne zaman vatandaşların tenceresini kaynatmış? CHP'nin 1978'de iktidar olduğu dönemi ve sonrasını iyi biliyoruz" dedi.

Ezgi ÇelikAnkara

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, muhalefet partilerinin cumhurbaşkanı adaylarının eleştirilerine neden olan 'Millet Kıraathaneleri Projesi'ne ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin konuya ilişkin açıklamalarına yanıt veren Özdağ, "Recep Tayyip Erdoğan'ın birinci turda seçileceğini gören İnce, basit polemiklerin peşine düştü" dedi.

"Önce iktidar olsunlar"

Muhalefetin Cumhurbaşkanı adaylarının AK Parti'nin icraatlarını görmezden geldiğini söyleyen Özdağ, şöyle konuştu: "AK Parti'nin sadece kıraathane projesini ağızlarına pelesenk ederek Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenmeleri doğru değildir. Recep Tayyip Erdoğan, 16 yıllık siyasi yaşamında eğitim, sağlık, ekonomi, kültür, kalkınma ve istihdam gibi alanlarda büyük reformlar gerçekleştirmiştir. Türkiye'de kahvehanelerde ve kapalı mekanlarda sigara içilmesini dahi yasaklayan ve sağlığa zararlı olduğunu kabul ettiren Recep Tayyip Erdoğan'dır. Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün de sadece kıraathane vaadinde bulunmuyor. Teknoloji, istihdam ve büyük yatırımların vaadinde bulunuyor. Dünyanın en büyük havalimanı ve Kanal İstanbul gibi bir hayalim var diyor. Biz iktidara geldiğimiz günden beri hayallerimizi söylüyoruz, yapıyoruz ve sonra konuşuyoruz. Bu nedenle muhalefet partileri önce iktidar olsun sonra konuşsun" dedi.

"İnce, Kılıçdaroğlu'nun izinden gidiyor"

AK Parti'nin 'Millet Kıraathaneleri Projesi' ile okuma alışkanlığını artırmayı hedeflediğini anlatan Özdağ, vatandaşların farklı faaliyetlerde bulunabilecekleri mekanlar hazırladıklarını dile getirdi. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 'Kek isteyenler Recep Tayyip Erdoğan'a aş isteyenler bana oy versinler' ifadelerini şu sözlerle değerlendiren Özdağ, şöyle konuştu: "CHP, bu ülkede ne zaman vatandaşların tenceresini kaynatmış? CHP, ne zaman iş ve aş olmuş ki? 1978'de iktidar olduğu dönemi ve sonrasını biliyoruz. İnce'de Kılıçdaroğlu'nun izinden gidiyor. Ama milletimiz bu yaşananları çok iyi değerlendirebilecek bir hafızaya sahiptir. Sayın İnce, bu konu üzerinden aklınca bir polemik yapmaya çalışıyor. Fakat Recep Tayyip Erdoğan birinci turda seçilir ve AK Parti'de parlamento çoğunluğunu sağlar" şeklinde konuştu.

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Külliye'de kritik görüşme başladı
Trump'a tokat gibi 'DNA' cevabı!
Avustralya büyük 'Kudüs' hatasının eşiğinde!
Başkan Erdoğan'dan çok net 'af' mesajı
Trump'ın sözlerine Erdoğan'dan cevap!
Kaşıkçı olayında yeni arama kararı!
Erken emeklilik tartışmalarına noktayı koydu
Suriye'de YPG ile sıcak çatışma!
Sanayi üretimi beklentileri aştı!
TSK ve Jandarma'da dev operasyon
9 saatlik incelemede dikkat çeken detay!
Milyonları ilgilendiren teklif Meclis'ten geçti
Suudilere şok! Savaş uçağı düştü
Patolojik hal almaya başlayan bir 'sıkıntı'
Olayı aydınlatacak ses kaydı ortaya çıktı!

Evde lunapark!

Süper babaların süper eğlenceli vakit geçiren çocukları olur

Droneların uçaklara çarptığındaki etkisi!

Ohio Üniversitesi'ndeki bilim insanları, droneların uçaklara çarptığındaki etkisini öğrenmek istediler ve çok fazla hasar bırakabileceklerini keşfettiler.

Türk mühendislerden otomotiv sektörüne 'Platooning' aşısı

Türk otomotiv mühendisleri ilk defa büyük dev firmaların yapmaya çalıştığı Platooning adı verilen özellikle tır ve kamyon gibi büyük araçların sürücüsüz şekilde konvoy gibi gidebilmesini sağlayan yüksek teknolojiyi içeren bir sistem üretti.

Ada görünümlü Pertek Kalesi göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Pertek ilçesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Pertek Kalesi, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor.

Vatandaş satın aldığı ürünü 'cep'ten denetleyebilecek! İşte o uygulama

Ticaret Bakanı Pekcan, HKS uygulamasıyla vatandaşlarımız, satın aldığı meyve ve sebzenin üreticisi, üretim tarihi ve yeri, üreticiden tüketiciye ulaşana kadar alış, satış birim fiyatları gibi her türlü bilgiyi cep telefonundan görebilecek." dedi.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suudlardan ABD'ye tehdit gibi cevap

Kaşıkçı hadisesi nedeniyle Suudi Arabistan'a tepki göstermesi konusunda üzerinde yoğun baskı oluşan ABD Başkanı Trmup'ın tehdit dolu açıklamalarına Suudi Arabistan yönetiminden de aynı tonda bir cevap geldi. Riyad, ABD'nin Kaşıkçı konusunda atacağı adımlara aynı şekilde cevap verileceği bildirdi.

Yeni parti kuruyor! Tarih belli oldu

54. Hükümette Başbakanlık görevini üstlenmiş ve 28 Şubat Darbesinin hedefindeki isim olan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu Dr. Muhammed Fatih Erbakan, yeni kuracağı partinin çalışmalarına hız verdi.

Türkiye karşılıksız kedi bile vermez! 

Ajan Brunson'ın iadesiyle geri adım atıldığını iddia edenlere tepki gösteren Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, “Türkiye karşılıksız bir kedi bile vermez. Büyük devletler arasında al-ver diplomasileri olur. Türkiye'nin ne kazandığı yakın bir zamanda ortaya çıkacaktır” dedi.

Diriliş Ertuğrul'un yayın tarihi açıklandı

TRT 1'in reyting rekortmeni dizisi ''Diriliş Ertuğrul'' yeni sezonunun başlama tarihi gecikince dizinin hayranları tarafından yeni sezonun ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. ''Diriliş Ertuğrul'' dizisi ile ilgili her hafta yeni haber gelişirken, İnternette aramalarda liste başı yeni bölüm fragmanı oldu. Peki Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı yayınladı mı? Yeni sezon ne zaman başlayacak? sorularının cevabı bu haberde.

Bu kategorideki diğer haberler