Tayland'da bu yıl 7'ncisi düzenlenen "Tayland'dan Dünyaya İpek Yolu" adlı etkinlikte sergilenen geleneksel Türk kıyafetleri büyük ilgi gördü.

Güncelleme: 07.12.2017 11:26

Tayland'da bu yıl 7'ncisi düzenlenen "Tayland'dan Dünyaya İpek Yolu" adlı etkinlikte sergilenen geleneksel Türk kıyafetleri büyük ilgi gördü.

Tayland'ın kendi ipeğini dünyaya tanıtmak amacıyla bu yıl 7'ncisini düzenlediği "Tayland'dan Dünyaya İpek Yolu" adlı etkinlikte sergilenen geleneksel Türk kıyafetleri büyük ilgi gördü.

Türkiye'nin Bangkok Büyükelçisi Evren Dağdelen Akgün, etkinlik çerçevesinde sahnede Türkiye ve Tayland geleneksel motiflerinin yer aldığı bir kıyafeti sundu.

Tayland Turizm Otoritesi ve Tayland Kültür Bakanlığının organize ettiği etkinlik, Tayland'ın başkenti Bangkok'ta 5 gün boyunca sanatseverlerle buluştu.

Açılışını Tayland Başbakan Yardımcısı Dr. Wisanu Kruegnam'ın yaptığı ve Tayland iş ve sanat çevreleri dahil kalabalık bir izleyici kitlesinin katıldığı etkinlikte 30 ülkenin büyükelçi ve eşleri kendi ülkelerinden gelen modacıların Tay ipeğiyle hazırladıkları kıyafetleri sunarak ülkelerinin tanıtımını yaptı.

Türk giyim kültürünü bugüne kadar birçok farklı ülkede tanıtan moda tasarımcısı Ahmet Özceyhan, program kapsamında düzenlediği bir defileyle Türk motiflerini taşıyan koleksiyonunu modaseverlere sundu.

Türkiye'nin Bangkok Büyükelçisi Akgün, Ahmet Özceyhan imzalı, Osmanlı saray işlemelerinden ve kaftan modellerinden esinlenerek hazırlanan, üzerinde altın sırma el işi Türkiye ve Tayland geleneksel motifleri yer alan bir tasarımı sundu. Sunum sırasında Türkiye'yi tanıtan bir video gösterimi de yapıldı.

Türk Hava Yollarının (THY) destek sağladığı etkinliğe iştirak eden büyükelçiler böylece hem ülkelerinin tanıtımına katkı yaptılar hem de ülkeleri ile Tayland arasında yeni kültür ve sanat köprüleri kurulmasını sağladılar.

"Biz kalplere hitap ettik"

Büyükelçi Akgün, etkinlik sırasında AA muhabirine yaptığı açıklamada, büyükelçilik görevini 10 aydır yaptığını belirterek "Tayland'da büyükelçilikler yoğun kültür ve sanat etkinlikleri gerçekleştiriyorlar. Ülkemizin de özellikle diğer büyükelçiliklerin iştirak ettiği bu tür organizasyonlarda yer alması kültürel zenginliğimizin tanıtımı bakımından yarar sağlamakta." ifadesini kullandı.

"30 kadar büyükelçiliğin olduğu bir yerde bizim de bayrağımızın görünmesi benim için çok önemliydi, çok heyecan vericiydi. Biz kalplere hitap ettik." diyen Akgün, Osmanlıdan gelen görkemli sanat ve kültür birikimini yansıttığı için turkuaz kıyafetin gerçekten en çok beğenilen tasarım olduğuna işaret etti.

İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
ABD'den flaş Kaçıkçı açıklaması
Sosyal medyadan Cemal kaşıkçı propagandası
Diriliş Ertuğrul 5. sezon fragmanı
Kaçak 419 FETÖ'cünün iadesi istendi
Eski istihbaratçıdan asılsız 'Türkiye' yorumu
Tren kalabalığa daldı! Ölü ve yaralılar var
ABD cami bombaladı!
Konsolosluk çalışanları ilk ifadesini verdi
Ansızın geldiler! Ceza yağdırdılar
Siyonistler fitne için bakın ne yapıyor!
Star Rafinerisi açılışı gerçekleştirildi
En büyük önceliğimiz haline geldi!
Konut satışında Cumhuriyet rekoru!
Japon uzman uyardı! İstanbul depremi...
Kaşıkçı'nın nerede öldürüldüğü tespit edildi!

Nasıl bir fareyse kedi korkudan...

Tuvalete giren fareyi çıkarmak istediler ama hiç umdukları gibi olmadı.

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Büyük cesaret!

Eğer uçağı kaçırırsanız, yapmanız gereken yüksek bir yere çıkıp uçağın kapısını hedeflemek...

TSK'nın yeni canavarı ASELPOD...

Hava Kuvvetlerimizin envanterine giren ve ihracatını da gerçekleştirdiğimiz ASELPOD...

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!

Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın Twitter geçmişi, hiçbir delile gerek kalmadan Suudi Arabistan tarafından neden ortadan kaldırıldığını gösterir nitelikte. Adeta 'sürgün hayatı' yaşayan Kaşıkçı ile ilgili İngiliz gazeteci David Hirst de "Twitter yorumlarına bakan herkes (Kaşıkçı'nın) neden susturulmak istendiğini açıkça görür" ifadelerini kullanmıştı.

MEB'den 'andımız' açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Danıştay'ın öğrenci andıyla ilgili yapılan açıklamada "Karar kesinleşmedi, hukuki süreç devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin S.Arabistan yönetiminin yanında yer alan İngiliz basını algı operasyonlarına başladı. İngiltere'de yayın yapan The Times Gazetesi'nin Orta Doğu uzmanı gazeteci Richard Spencer, Türkiye'yi suçlayan bazı yazılar kaleme aldı.

Trump'tan Suud yönetimine gözdağı

Cemal Kaşıkçı hadisesini Suudi Arabistan'a karşı koz olarak kullanıp mümkün olduğu kadar yüksek miktarda para koparmaya çalışan Trump, kendisi üzerinde artan baskıları da fırsata çevirme gayesiyle Suud yönetimine yüklendi. Kaşıkçı'nın öldüğünü düşündüğünü ifade eden Trump, "Sonuçları ağır olur" tehdidinde bulundu.

Bu kategorideki diğer haberler