Uluslararası Spor ve Eğitim Akademisi (ISEAC) Basketbol tutkunlarını, Karadağ'ın Bar kentinde basketbolun usta isimleri Bogdan Tanjevic, Ahmet Bülbül ve Bosko Radovic ile bir araya getiriyor.

Güncelleme: 10.04.2018 10:10

Uluslararası Spor ve Eğitim Akademisi (ISEAC) Basketbol tutkunlarını, Karadağ'ın Bar kentinde basketbolun usta isimleri Bogdan Tanjevic, Ahmet Bülbül ve Bosko Radovic ile bir araya getiriyor.

ISEAC Genel Direktörü Levent Ülkü, yaptığı açıklamada, sporun insanların hayatında önemli bir rol oynadığını belirterek sağlıklı yaşamın da kapılarını araladığını söyledi.

Basketbolun en çok oynanan spor branşları arasında yer aldığını vurgulayan Ülkü, çocukların ve gençlerin sosyal ve fiziksel gelişimine katkı sağlarken disiplinli bir yaşamı da kazandırdığını kaydetti.

Ülkü, ISEAC olarak gençlerin tatil zamanlarında, basketbol alanındaki yeteneklerini ortaya çıkarmak istediklerini belirterek kariyer hayatlarında geleceğe umutla bakmalarını sağlamak istediklerini ifade etti.

Ülkü, akademi programı ile gençlere basketbolda yeni şeyler öğrenme, pozitif risk alma ve keşfetme içerikli eğitim programı verileceğini kaydetti.

ISEAC'da gençlerin Basketbol'un usta isimlerinden eğitim alacağını vurgulayan Ülkü, "Başdanışmanlığını 13'üncü dev adam olarak bilinen Bogdan Tanjevic ve Türk basketbolunun usta ismi Ahmet Bülbül'ün üstlendiği eğitim programında, Karadağ Milli Basketbol Takımı Baş Antrenör Yardımcısı Bosko Radovic de gençlerin basketbol kariyerlerine ışık tutacak" ifadelerine yer verdi.

"Akademi'ye 900 sporcu katılabilecek"

ISEAC'ın Türkiye'nin önemli yurt dışı spor organizasyonları arasında yer aldığını vurgulayan Levent Ülkü, 15 Mayıs 2018 tarihine kadar kayıt yaptıran 12-16 yaş arası 900 sporcunun faydalanabileceği kampın birer haftalık periyotlar halinde toplam 10 hafta süreceğini aktardı.

Kayıtların www.ise-ac.com sitesi üzerinden alınacağını vurgulayan Ülkü," Halen ülkelerinin U-12, U-14, U-16, U-18 milli takımlarında aktif görev yapan Karadağ, Sırp ve Bosnalı 8 antrenörün görev alacağı ISEAC basketbol eğitim kampı, 12.06.2018 - 23.08.2018 tarihleri arasında katılan her sporcuya "13'üncü Dev Adam" Bogdan Tanjevic imzalı katılım sertifikası verilecek." diye konuştu.

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Beklenen logo geldi!

Müşterilerin alış veriş yaparken daha bilincli davranabilecekleri şekilde "Türk Malı" logosu geldi. Uygulama 15 gün sonra başlıyor. Bakanlık yerli üretim logosunu ilk kez gösterdi.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Bu kategorideki diğer haberler