İsrail'in ABD Büyükelçiliği önünde toplanan kalabalık 31 Filistinlinin şehit edilmesini protesto etti.

Güncelleme: 09.04.2018 07:13

İsrail'in ABD Büyükelçiliği önünde toplanan kalabalık 31 Filistinlinin şehit edilmesini protesto etti.

ABD'de yaşayan Filistinliler ve onlara destek veren bazı Yahudi örgütleri, İsrail'in Washington Büyükelçiliği önündeki eylemde Gazze Şeridi'ndeki olaylarda 31 Filistinlinin İsrail askerleri tarafından şehit edilmesine tepki gösterdi.

Başkent Washington'da bulunan İsrail Büyükelçiliği önünde toplanan kalabalık bir grup, İsrail'in Filistinlilere uyguladığı şiddetin sona erdirilmesi çağrısında bulundu.

İsrail yönetimi ve Binyamin Netanyahu aleyhinde sloganlar atan grup, Gazze Şeridi'ndeki İsrail şiddetinin sona ermesi için ABD yönetimine de çağrı yaptı.

Bölgede yaşayan Filistinlilerin yanı sıra "Siyonizm karşıtı" Yahudi grupların da destek verdiği gösteriye katılan kişiler, "Özgür Filistin" sloganları eşliğinde taleplerini dile getirdikten sonra olaysız şekilde dağıldı.

31 Filistinli şehit oldu

Filistinliler, Toprak Günü'nün 42'nci yılını anma kapsamında 30 Mart Cuma gününden bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında barışçıl gösteriler düzenliyor.

İsrail askerleri ise "sürgün edildikleri topraklarına geri dönmeyi ve 2006'dan beri Gazze'ye uygulanan hukuksuz ablukanın kaldırılmasını" talep eden sivil halkın üzerine gerçek mermilerle ateş açıyor. Gösterilerin başladığı ilk günden beri 31 Filistinli şehit oldu, 2 bine yakın gösterici yaralandı.

Filistinliler bu barışçıl gösterilerine altı hafta boyunca devam etmeyi planlıyor.

Çok Okunanlar

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

İstanbul 18 Eylül trafiğe kapatılacak yollar hangileri?

Bu akşam oynanacak olan Galatasaray- Lokomotiv Moskova maçı nedeni ile İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatılacak. İstanbullular 18 Eylül akşamı trafiğe kapatılacak olan yolların hangileri olduğunu araştırıyor.

AK Parti'de flaş istifa!

Numan Kurtulmuş ile polemik yaşayan Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevinden istifa etti.

Bu kategorideki diğer haberler