Siyonist teröristler, aktivistleri taşıyan İsveç bandıralı bir yelkenliye Gazze açıklarında el koydu. Bugün gerçekleşen hadise ile ilgili açıklama yapan terör devleti, yelkenlinin Filistin'in Gazze Şeridi'ne yönelik uygulanan ablukayı ihlal ettiğini açıkladı.

Güncelleme: 04.08.2018 17:22

Siyonist teröristler, aktivistleri taşıyan İsveç bandıralı bir yelkenliye Gazze açıklarında el koydu. Bugün gerçekleşen hadise ile ilgili açıklama yapan terör devleti, yelkenlinin Filistin'in Gazze Şeridi'ne yönelik uygulanan ablukayı ihlal ettiğini açıkladı.

12 yolcu taşıyan yelkenli sabah saatlerinde Gazze'ye doğru yol alıyordu. terörist İsrail'in sözlde deniz güçleri, yelkenliyi  Gazze açıklarında durdurdu ve el koydu. Yolcuların Gazze'de yaşanan insani drama dikkat çekmek isteyen aktivistler olduğu öğrenildi. İsralli askerler, yolcuları Ulusal Göçmen İdaresi'ne teslim etti. 

Dünya'nın farklı ülkelerinden gelen yolcular, işlemlerinin ardından sınırdışı edilecek.

Yelkenlide Gazze'ye götürülmek üzere ilaçların olduğu öğrenildi. Yolcuların ise gazeteci oldukları ve Gazze'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek istedikleri bildirildi.

Yelkenlide bulunanlar, Gazze'ye geçişlerinin engellenmesinin uluslararası hukuka aykırı olduğunu ve araçlarının kendilerine teslim edilerek yolculuklarına müsade edilmesini istediler.

İKİ MİLYONDAN FAZLA GAZZELİ ZOR KOŞULLARDA YAŞAM MÜCADELESİ VERİYOR

İki milyondan fazla Gazzeli, 11 yıldır süren İsrail ablukasından dolayı zor günler geçiriyor. Temel insan ihtiyaçlarına erişimlerinin oldukça kısıtlı olduğu bölge, açık hava hapishanesi olarak nitelendiriliyor. 
Mısır'ın meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin 2012'de iktidara gelmesiyle rahat bir nefes alan Gazzeliler, General Abdulfettah Sisi'nin yaptığı darbeyle iş başına geldiği günden bu yana büyük zorluklar yaşıyorlar.

Mursi, Refah Sınır Kapısı'nı Gazzelilere açmıştı. Batı destekli Sisi ise İsrail'le işbirliği yaparak Gazze halkının Mısır'a geçişini engelledi.

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Siyonistler belgeseli bile hazmedemedi
CHP'de toplu istifa
Suudi Arabistan'a şok! ABD harekete geçti
Gri listedeki sözde sorumlu öldürüldü
Trump'tan Cemal Kaşıkçı çıkışı
Katil Esed mazlumun enkazına göz dikti!
Kilise savaşları büyüyor! Artık gidemeyecekler
Melanie Trump'a yaptırım
Pompeo'dan yaptırım açıklaması!
Rusya'dan 'YPG koridoru' açıklaması!
Başkonsolosluk konutunda arama
Suudi Arabistan konsolosu görevden alındı
Siyonistlerin yeni hizmetkarı!
Dünyada sadece o ilimizde var!
İran ve Rusya'yı çok kızdıracak hamle

Trafiğin yoğunluğuna muhteşem çözüm

San Franciscoda Golden Gate köprüsünde, trafiğin yoğun olduğu vakitte şeritleri değiştiriyorlar...

Bilimin hayatımızdaki önemi

Parkinson hastası amcanın beyin pili kapalı ve açıkken kayıt edilen görüntüleri..Bilimin ne kadar müthiş bir şey olduğunu ve hayatımızda ne kadar büyük yeri olduğunun ispatı.

Baba güven demek!

Sakatlanan oğlunun kolundan tutup bitiş çizgisine ulaşmasını sağlayan baba. 1992 Olimpiyatları Derek Redmond

Bugatti hız testi

Bir Bugatti'nin motorunu test etmek istiyorsanız, yolu tamamen boşaltmanız gerekir.

Atla drift yapılır mı?

Atla drift yapan kovboy.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Ses kaydı gündeme bomba gibi düştü

Cemal Kaşıkçı'nın işkenceyle öldürüldüğüne dair ses kayıtları ortaya cıktı. Ses kaydında Başkonsolos Muhammed Uteybi, “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” ve “Yaşamak istiyorsan sus!” gibi sözler söylüyor.

Suudi Arabistan'dan terör örgütü için 100 milyon dolar daha

Kışıkçı hadisesi üzerinden ABD ve Avrupa Suudi Arabistan'dan para koparmak için birbiriyle yarışırken, Suud'a ilk pençeyi ABD'nin attığı ortaya çıktı. ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'nın, Kaşıkçı olayı üzerinden menfaat sağlamak için Suud Arabistan'a ayak bastığı sırada, Suud yönetimi YPG için ABD'ye 100 milyon dolar vermiş.

Siyonistlerin yeni hizmetkarı!

Yahudilere yakınlığıyla bilinen Fas Kralı 6. Muhammed, bir hizmete daha imza attı. Kral, Nazilerin gerçekleştirdiği Yahudi soykırımı iddialarını içeren Holokost'un lise eğitim müfredatına eklenmesi için talimat verdiği öğrenildi.

Dünyada sadece o ilimizde var!

Karaman'da koyun ve keçi sütünden geleneksel yöntemlerle yapılan peynirler, özel hazırlanan kuzu ve oğlak derilerine basılıyor. Obruğa konulan peynir tulumları, yaklaşık 5 ay sonra içerideki bir bakteri sayesinde kırmızı renk alıyor.

Bu kategorideki diğer haberler