İstiridye mantarı nasıl yapılır? Öncelikle söze bu mantar çeşidinin ismini istiridyeye benziyor olmasından dolayı aldığını söylemekle başlamak istiyorum. İstiridye mantarı protein açısından çok zengin bir besin, bu sebepten dolayı da vejeteryanların vazgeçilmez yemeği. İstiridye mantarı kayın ağaçlarının altında oluşuyor ve ülkemizde doğada çokça yer alıyor. İstiridye mantarı ile ilgili birçok tarif mevcut. Ama bu tarifimizde size istiridye mant

Güncelleme: 09.08.2018 13:01

İstiridye mantarı nasıl yapılır? Öncelikle söze bu mantar çeşidinin ismini istiridyeye benziyor olmasından dolayı aldığını söylemekle başlamak istiyorum. İstiridye mantarı protein açısından çok zengin bir besin, bu sebepten dolayı da vejeteryanların vazgeçilmez yemeği. İstiridye mantarı kayın ağaçlarının altında oluşuyor ve ülkemizde doğada çokça yer alıyor. İstiridye mantarı ile ilgili birçok tarif mevcut. Ama bu tarifimizde size istiridye mant

İstiridye mantarı nasıl yapılır? Öncelikle söze bu mantar çeşidinin ismini istiridyeye benziyor olmasından dolayı aldığını söylemekle başlamak istiyorum. İstiridye mantarı protein açısından çok zengin bir besin, bu sebepten dolayı da vejeteryanların vazgeçilmez yemeği. İstiridye mantarı kayın ağaçlarının altında oluşuyor ve ülkemizde doğada çokça yer alıyor.  İstiridye mantarı ile ilgili birçok tarif mevcut. Ama bu tarifimizde size istiridye mantarını küçük lezzet dokunuşlarıyla daha da cezbedici bir hale getiriyoruz. İstiridye mantarı et ve tavuk yemekleriyle de ayrıca çok yakışıyor, diğer mantar çeşitlerine nazaran su seviyesi daha düşük olan istiridye mantarı doğanın eşsiz lezzeti olma durumunu koruyor.

Malzemeler

1/2 kilogram

istiridye mantarı

(iri doğranmış)2 yemek kaşığı

zeytinyağı

1 yemek kaşığı

tereyağı

3 diş

sarımsak

(ezilmiş)4 dal

taze kekik

1 yemek kaşığı

limon suyu

1 çay kaşığı

pul biber

(arzuya göre)

Nasıl Yapılır?

Geniş ve büyük bir tavayı ısıtın.

2 yemek kaşığı zeytinyağını ekleyip, doğranmış mantarlar ile birlikte soteleyin.

Mantarlar suyunu salıp, tekrar çektikten sonra sarımsakları, limon suyunu  da ekleyip 2 dakika ateşte çevirin.

Tuz,karabiber, pul biber ve taze kekiği de ekleyip karıştırın.

Son olarak terayağını ekleyip eriyene kadar karıştırın ve ocaktan alın.

Servis Önerisi

Izgara et veya tavuk yanında garnitür olarak kullanabilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Konsolosluğun 'kayıp' aracı bulundu!
AK Parti'den Bahçeli'nin sözlerine cevap!
Din kavgası kabile savaşına dönüştü! 55 ölü
İspanya'dan S.Arabistan'a 'silah' tokadı!
Kurnaz Trump'ın 'Selman ve INF' oyunu!
Başkan'dan CHP'ye sert sözler!
Türk öğrencilerden müthiş buluş!
ABD Selman'ın biletini kesti!
'Kaşıkçı' olayında tanıklara sorulan sorular!
Bahçeli'den flaş af açıklaması!
'İlklerin projesi' olarak tarihe geçecek!
ABD'nin kararına Rusya'dan misilleme
CHP'li belediyeden 2 milyonluk tahrip!
İsyanın gölgesinde kritik eşik!
On binler ilerliyor! Trump orduyu gönderebilir

Japon suşisine Türk orkinosu

Akdeniz açıklarında avlandıktan sonra Ege ve Akdeniz kıyılarındaki çiftliklerde büyütülen orkinos ihracatından yılın 9 ayında 56,6 milyon dolar gelir elde edildi.

'Türkiye muz cumhuriyeti değildir'

Kuveyt Parlamento Başkanı Merzuk el Ghanim : “Buradan Türkiye'yi hedef almak isteyenlere sesleniyoruz. Başaramayacaksınız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir.”

Türkiye neden hedef?

Alev Alat'lı : “Türkiye kendisine biçilen rolü oynamıyor. Sadece oynamamakla kalmıyor, bir de seslendiriyor “oynamayacağım” diye. Mesele bu.”

Sanki bugünü anlatıyor...

"Milleti Osmaniye diyerek, Bizi Hintli, Özbek, Türkistanlı, Afrikalı Müslümanlarla bağımızı kesmek istiyorlar. Yani diyorlar ki. Siz hudutlarınızla sınırlısınız. Bunları diyenler maaşlarını Fransa'dan, İngiltere'den alıyorlar."

Polisten HDP'li vekile soğuk duş!

Beraberindeki grupla PKK'lı teröristin cenazesine katılmak isteyen HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'e güvenlik şube müdürünün tepkisini içeren görüntüler ortaya çıktı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Prens Selman Siyonizm'in emrinde

Milat'a konuşan Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Bülent Orakoğlu, Siyonizm'e adapte olan Suudi Prens Selman'a, yeni Filistin haritasına tüm Arap ülkelerini ikna etme görevi verildiğini belirterek “Kaşıkçı da bu projenin önünde engel görüldüğü için öldürüldü” dedi.

Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesi hadisesiyle ilgilenen aktivistler, yazarlar ve gazeteciler, herkesin merak ettiği, "Cesedi nerede?" sorusuna yanıt ararken gazetecinin vasiyetinin Medine'ye gömülmek olduğu ortaya çıktı

Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin açıklama yaptı.

Teröristbaşına soğuk duş! İptal edildi

Ürdün Kralı 2. Abdullah, İsrail'den 1994 barış anlaşması çerçevesinde kiraladığı toprakları boşaltmasını istedi.

Bu kategorideki diğer haberler