Kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden olan Kapadokya'da büyük bir hareketlilik oluştu.

Güncelleme: 08.08.2018 15:26

Kurban bayramının yaklaşmasıyla birlikte Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden olan Kapadokya'da büyük bir hareketlilik oluştu.

 Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Kapadokya'daki turistik işletmelerde rezervasyon yoğunluğu yaşanıyor.

Butik otelleri, yeraltı şehirleri, peribacaları ve sıcak hava balonlarıyla yerli ile yabancı turistlerin ilgi odağı olan Kapadokya'da, turistik tesisler 9 gün sürecek Kurban Bayramı tatili için hazırlıklarına devam ediyor.

Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Durmaz, yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla rezervasyonların yüzde 80'lere ulaştığını söyledi.

Kapadokya'da Kurban Bayramı tatilinin iyi geçeceğini aktaran Durmaz, "Rezervasyonlar yüzde 80'lere yaklaştı. Özellikle yerli turistlerin Kapadokya'ya ilgisi çok yoğun. Yurt dışından gelen gurbetçilerimiz ve Uzak Doğu'dan gelen turistlerle birlikte Kapadokya dolu dolu bir bayram geçirecek." dedi.

Durmaz, 9 günlük tatil boyunca Kapadokya'da birçok aktivite yapılacağını belirterek, "Kapadokya'ya gelen turistler vadi gezileri, at, ATV, bisiklet turları yapabilir. Sıcak hava balon turuna katılabilir. Doğayla iç içe bir tatil geçirebilir. Akşamları ise Türk geceleri etkinliklerine katılabilir. Sahil kenarlarında bu dönemde yer bulmakta zorluk çekecekleri için Kapadokya'yı tercih eden yerli turist sayısı çok fazla." diye konuştu.

Durmaz, Kapadokya bölgesinde her bütçeye göre konaklama imkanı olduğunu da sözlerine ekledi.

Bursa'dan Kapadokya'ya gezmeye gelen Bayram Gümüş, Kapadokya'ya dünyanın her tarafından turist geldiğini belirterek, "10 sene önce gelmiştim. Bu kez ailemle birlikte geldim. Çok güzel bir yer. Turistik anlamda ülkemizin en gözde yerlerinden biri. Herkese tavsiye ediyorum." dedi.

Hakan Gümüş de İstanbul'dan Kapadokya'ya ilk defa geldiğini ifade ederek, "Çok güzel, herkesin görmesi gereken bir yer. Eski dönemlerdeki insanların nerelerde yaşadığını gördük. İstanbul'a döndüğüm zaman herkese tavsiye edeceğim." değerlendirmesinde bulundu.

Erzincan'dan ailesiyle gelen Erdal Demirol da "Eşim görmemişti, eşim ve çocuklarımla birlikte yeniden geldik. Çok güzel bir yer. Avanos, Ürgüp ve Göreme'yi gezdik. Gittiğimiz zaman arkadaşlarımıza mutlaka tavsiye edeceğiz. Tavsiyelerimiz üzerine de gelen çok arkadaşımız oldu." ifadelerini kullandı.

ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Çukur'dan kötü haber! Hayranları şokta!
Bakan duyurdu: 1600 hakim savcı alınacak!
Made in China! Yapay ay gönderecekler...
Fransa'dan 'tokat gibi' karar!
Finansal Akbaba'dan faiz artışı sinyali!
TÜPRAŞ ABD ile masada!
Bu tuzağa düşmeyin! Atm'de kopyalayıp...
Siyasetin hanımefendisi Hakk'a yürüdü
Yurt genelinde hava durumu
Darbeci Sisi'nin suç ortağı 'Fransa'!
Ara Güler hayatını kaybetti
Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar
FETÖ'nün silah fabrikası hala faaliyette!
Siyonistler belgeseli bile hazmedemedi
CHP'de toplu istifa
Suudi Arabistan'a şok! ABD harekete geçti

Trafiğin yoğunluğuna muhteşem çözüm

San Franciscoda Golden Gate köprüsünde, trafiğin yoğun olduğu vakitte şeritleri değiştiriyorlar...

Bilimin hayatımızdaki önemi

Parkinson hastası amcanın beyin pili kapalı ve açıkken kayıt edilen görüntüleri..Bilimin ne kadar müthiş bir şey olduğunu ve hayatımızda ne kadar büyük yeri olduğunun ispatı.

Baba güven demek!

Sakatlanan oğlunun kolundan tutup bitiş çizgisine ulaşmasını sağlayan baba. 1992 Olimpiyatları Derek Redmond

Bugatti hız testi

Bir Bugatti'nin motorunu test etmek istiyorsanız, yolu tamamen boşaltmanız gerekir.

Atla drift yapılır mı?

Atla drift yapan kovboy.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Ses kaydı gündeme bomba gibi düştü

Cemal Kaşıkçı'nın işkenceyle öldürüldüğüne dair ses kayıtları ortaya cıktı. Ses kaydında Başkonsolos Muhammed Uteybi, “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” ve “Yaşamak istiyorsan sus!” gibi sözler söylüyor.

Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar

TBMM Genel Kurulu'nda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

Siyonistlerin yeni hizmetkarı!

Yahudilere yakınlığıyla bilinen Fas Kralı 6. Muhammed, bir hizmete daha imza attı. Kral, Nazilerin gerçekleştirdiği Yahudi soykırımı iddialarını içeren Holokost'un lise eğitim müfredatına eklenmesi için talimat verdiği öğrenildi.

Bu kategorideki diğer haberler