Araç sahiplerinin kasko poliçelerinde yardımcı olmak amacıyla hazırlanan Kasko değer listesi, araştırılan ve merak bir edilen konu haline geldi. Peki bu listeye nereden ve nasıl ulaşılır? İşte haberimiz...

Güncelleme: 07.08.2018 14:47

Araç sahiplerinin kasko poliçelerinde yardımcı olmak amacıyla hazırlanan Kasko değer listesi, araştırılan ve merak bir edilen konu haline geldi. Peki bu listeye nereden ve nasıl ulaşılır? İşte haberimiz...

Son günlerde araç sahiplerinin yakından ilgilendiği bir konuda kasko değer listesi. Peki kasko değer listesi nedir, nereden ve nasıl ulaşılır? İşte detaylar...

Her vatandaşın sahip olduğu otomobiller, motorlar ve diğer araçlar vardır. Bu sahip olunan araçların da belli bir sorumluluğu vardır. Artık ülkemizde yetmiş milyon yaşayan insan ve iki milyonu aşkında araç vardır. Ailelerin en az bir bazılarının da en az ikişer tane araçları vardır. Çünkü vatandaşlar artık toplu taşıma araçlarını kullanmakta zorluk yaşarlar. Duraklarda harcanan zaman, indi bindi sırasında ki kaybedilen vakit gibi nedenlerle vatandaşlar artık toplu taşıma araçlarını kullanmaktansa iyi kötü bir araç sahibi olarak ulaşımlarını sağlamak isterler. Ancak bunun için de üstlenmeleri gereken bazı ufak tefek sorumluluklar vardır. Bunlar araç sigortası araç vergisi gibi değişkenlik gösteren hususlardır.

Sizlerin de bildiği gibi her aracın belli bir sahip olması gereken yaptırılması gereken düzenli işlemler vardır. Bu işlemlerin yaptırılması aracın kontrolü için gerekli ve de önemlidir. Aracın sigortasını yaptırmak bu işlemlerden en öncelik gösteren işlemdir. Çünkü yaşamımız boyunca bizler başımızı ne ya da nelerin gelebileceğini tahmin edemeyiz. Aracımızla seyir halindeyken her hangi bir kaza ya da ufak tefek hasarlar alabiliriz. Bunlarla mücadele etmek için de bizlerin sahip olacağı tek şey araç sigortasıdır. Araçta meydana gelen sorunların ücretsiz karşılanması için bu araç sigortasını yaptırmak çok önemlidir. Bu önemli işlemi kesinlikle aksatmamalıyız. En az masrafta hasarımızı karşılamak için araç sigortasını yapmak önemlidir. Ancak bu sigorta işlemi içinde kasko adı verilen değerle aracınızı sigortalatabilirsiniz.

2016 yılı Araç Kasko Değer Listesini kullanarak yapılan kasko değer araçların kasko sigortası karşılanır ve böylece hesaplamalar sonucunda bu hususlar referans alınır. Eğer aracınız bir hasar görürse araç kasko değer listesini baz alabiliriz. Kasko Değer Listesi için aylık olarak hazırlanan ve yayınlanan listeden piyasa fiyatlarına sahip olabilirsiniz. Eski zamanlarda olduğu gibi artık bu kasko değer listesini uzun uzun yapmanıza gerek yoktur. Geliştirilen ve de ilerletilen teknolojik sistem ile artık daha kısa bir süre içerisinde kasko değer listesine ulaşabilirsiniz. Ancak bu sorgulama için de elbette ki yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemlerinizi de kasko değer listesine de internet sistemini kullanarak sahip olabilirsiniz. Artık hiç vakit kaybetmeden gelişen internet sistemi ile dakikalar içerisinde işlemlerinizi yapabilirsiniz. Her yıl belli bir kasko değer listesi vardır. Bu listeyi öğrenerek aracınızı kasko yaptırabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken bazı işlemler vardır. İnternete erişim sağlayabildiğiniz her türlü ortamda kolay bir şekilde bu işlemden yararlanabilirsiniz. İnternete bağlandığınız takdirde oldukça kolay bir şekilde kasko değer listesine ulaşabilirsiniz. Açacak olduğunuz sayfa da yer alan birtakım soruların yanıtlarını sisteme girerek tek bir tuşla bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Kasko Değer Listesi için ekrana gelen aracın model yılını, aracın plakasını ve aracın tipini seçiniz. Ardından kolay bir şekilde Kasko Değer Listesine ulaşmış olacaksınız.

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
TSK ve Jandarma'da dev operasyon
9 saatlik incelemede dikkat çeken detay!
Milyonları ilgilendiren teklif Meclis'ten geçti
Suudilere şok! Savaş uçağı düştü
Olayı aydınlatacak ses kaydı ortaya çıktı!
O arabalar artık dizel motor kullanmayacak
2 metrelik kız tedavi kabul etmiyor!
BM'den Kıbrıs açıklaması
Dikkat çeken mesaj: 15 Temmuz'da...
Hulusi Akar'dan flaş Münbiç açıklaması
Kaşıkçı'nın 2 şifresi de kırılamıyor
Türkiye'de üretildi: Kaçması imkansız
İttifak görüşmesinin saati belli oldu
Başkan Erdoğan sert çıktı: Hurafeci, cahil...
Trump'tan Cemal Kaşıkçı hamlesi!

Evde lunapark!

Süper babaların süper eğlenceli vakit geçiren çocukları olur

Droneların uçaklara çarptığındaki etkisi!

Ohio Üniversitesi'ndeki bilim insanları, droneların uçaklara çarptığındaki etkisini öğrenmek istediler ve çok fazla hasar bırakabileceklerini keşfettiler.

Türk mühendislerden otomotiv sektörüne 'Platooning' aşısı

Türk otomotiv mühendisleri ilk defa büyük dev firmaların yapmaya çalıştığı Platooning adı verilen özellikle tır ve kamyon gibi büyük araçların sürücüsüz şekilde konvoy gibi gidebilmesini sağlayan yüksek teknolojiyi içeren bir sistem üretti.

Ada görünümlü Pertek Kalesi göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Pertek ilçesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Pertek Kalesi, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor.

Vatandaş satın aldığı ürünü 'cep'ten denetleyebilecek! İşte o uygulama

Ticaret Bakanı Pekcan, HKS uygulamasıyla vatandaşlarımız, satın aldığı meyve ve sebzenin üreticisi, üretim tarihi ve yeri, üreticiden tüketiciye ulaşana kadar alış, satış birim fiyatları gibi her türlü bilgiyi cep telefonundan görebilecek." dedi.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suudlardan ABD'ye tehdit gibi cevap

Kaşıkçı hadisesi nedeniyle Suudi Arabistan'a tepki göstermesi konusunda üzerinde yoğun baskı oluşan ABD Başkanı Trmup'ın tehdit dolu açıklamalarına Suudi Arabistan yönetiminden de aynı tonda bir cevap geldi. Riyad, ABD'nin Kaşıkçı konusunda atacağı adımlara aynı şekilde cevap verileceği bildirdi.

Yeni parti kuruyor! Tarih belli oldu

54. Hükümette Başbakanlık görevini üstlenmiş ve 28 Şubat Darbesinin hedefindeki isim olan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu Dr. Muhammed Fatih Erbakan, yeni kuracağı partinin çalışmalarına hız verdi.

Türkiye karşılıksız kedi bile vermez! 

Ajan Brunson'ın iadesiyle geri adım atıldığını iddia edenlere tepki gösteren Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, “Türkiye karşılıksız bir kedi bile vermez. Büyük devletler arasında al-ver diplomasileri olur. Türkiye'nin ne kazandığı yakın bir zamanda ortaya çıkacaktır” dedi.

Diriliş Ertuğrul'un yayın tarihi açıklandı

TRT 1'in reyting rekortmeni dizisi ''Diriliş Ertuğrul'' yeni sezonunun başlama tarihi gecikince dizinin hayranları tarafından yeni sezonun ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. ''Diriliş Ertuğrul'' dizisi ile ilgili her hafta yeni haber gelişirken, İnternette aramalarda liste başı yeni bölüm fragmanı oldu. Peki Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı yayınladı mı? Yeni sezon ne zaman başlayacak? sorularının cevabı bu haberde.

Bu kategorideki diğer haberler