Kasko hesaplama kullanılan ürünün özelliklerine göre değişebiliyor. Her kasko şirketi kasko hesaplama yapar. her bütçeye uygun teklifler sunarak en ucuzu ve en hızlısını sunmak için yarışan kasko şirketleri kasko hesaplama yaparken de aynı hassasiyeti gösteriyorlar. Kasko hesaplama nasıl yapılır? En güncel fiyatlara nasıl ulaşırız? Aracınızın Kasko değer listesi nasıl belirlenir? Hangi araçlar kasko değer listesine alınmaz? İşte detaylar...

Güncelleme: 08.08.2018 13:28

Kasko hesaplama kullanılan ürünün özelliklerine göre değişebiliyor. Her kasko şirketi kasko hesaplama yapar. her bütçeye uygun teklifler sunarak en ucuzu ve en hızlısını sunmak için yarışan kasko şirketleri kasko hesaplama yaparken de aynı hassasiyeti gösteriyorlar. Kasko hesaplama nasıl yapılır? En güncel fiyatlara nasıl ulaşırız? Aracınızın Kasko değer listesi nasıl belirlenir? Hangi araçlar kasko değer listesine alınmaz? İşte detaylar...

Kasko hesaplama, kullanılan ürünün özelliklerine göre değişebiliyor. Her kasko şirketi kasko hesaplama yapar. her bütçeye uygun teklifler sunarak en ucuzu ve en hızlısını sunmak için yarışan kasko şirketleri kasko hesaplama yaparken de aynı hassasiyeti gösteriyorlar. Kasko hesaplama nasıl yapılır? En güncel fiyatlara nasıl ulaşırız? Aracınızın Kasko değer listesi nasıl belirlenir?  Hangi araçlar kasko değer listesine alınmaz? İşte detaylar...

Kasko sigortası hesaplama aracınızın yaşı,modeli ve markası üzerinden yapılan ve finalde bütün değerler bir araya geldiğinde sizin kaskolu olduğunuz süre boyunca hizmet veren kurumun kulanıcıya çıkardığı fiyattır. Dilerseniz bu hesaplamayı kendiniz internet üzerinden onlıne dilerseniz hizmet aldığınız kasko şirketine de yaptırabilirisiniz, ama hangi yolu seçerseniz seçin mutlaka bu hesaplamayı yaptırın.

Aracınızın Kasko Değer Listesi Nasıl Belirlenir? 

Kasko değer listesi, Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSB) tarafından düzenli olarak yayınlanıyor. Her ay yayınlanan bu listede araçlar yaşı, markası ve modeli gibi kriterlere göre sıralanır. Kasko araç değer listesine 15 yaşından küçük arabalar dahil edilir ve kasko ve zorunlu trafik sigortası işlemlerinde bu listeye göre işlem yapılır. Unutmadan, kasko ve zorunlu trafik sigortası bedelleri aracın geçmişi, araç sahibinin eğitim seviyesi, mesleği gibi değişik özellikler nedeniyle de değişebiliyor.

Hangi Araçlar Kasko Değer Listesine Alınmaz?

Yaşı 15'ten büyük olan araçlar kasko değer listesine dahil edilmiyor. Bu araçların zorunlu trafik ve kasko sigortaları için sigorta şirketlerinin teklif ettiği fiyatlar değerlendirilebilir. 15 yaşından büyük araçlar için zorunlu trafik sigortası ve kasko poliçesi yaptırırken araç sahibinin eğitim, meslek ve yaş gibi özellikleriyle aracın başından kaza geçip geçmediği gibi faktörler öne çıkıyor.

Araç Kasko Fiyatını Hesaplama Nasıl Yapılır?
1. İlk aşamada kasko hesaplama yapın. Karşınıza bir teklif formu çıkacaktır. Bu forumda sizin ve aracınızla ilgili bazı detaylar sorulacaktır. Formu doğru bilgilerinizle ve boş bırakmadan doldurmanız büyük önem taşır. Çünkü teklifleriniz bilgilerinize göre sunulacağından yanlış poliçe teklifleriyle zaman kaybetmezsiniz.

2.  Bilgilerinizi girdikten sonra teklifleri göster butonuna tıkladığınızda sigorta şirketlerinin bilgilerinize en uygun kasko teklifleri sıralanır. Sigorta şirketleri belli kriterlere bağlı olarak teklifler sunar, 

3. Birden fazla teklif çıktığında istediklerinizi seçerek aralarında fiyat, limit ve teminat karşılaştırması yapabilirsiniz.

4. Bazı teklifler online sunulabilirken bazıları telefonda satın alınır. 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı'nı 7/24 aramanız yeterlidir. Sigorta uzmanları kafanıza takılan tüm sorulara cevap vererek, en kolay şekilde kaskonuzu satın almanızı sağlar.

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Dikkat çeken mesaj: 15 Temmuz'da...
Hulusi Akar'dan flaş Münbiç açıklaması
Kaşıkçı'nın 2 şifresi de kırılamıyor
Türkiye'de üretildi: Kaçması imkansız
İttifak görüşmesinin saati belli oldu
Türk heyet Konsolosluk'ta arama yapıyor
Başkan Erdoğan sert çıktı: Hurafeci, cahil...
Trump'tan Cemal Kaşıkçı hamlesi!
Yeni parti kuruyor! Tarih belli oldu
Kral Selman'dan 'Kaşıkçı' talimatı
Putin'in en korktuğu isim serbest!
Muhtarlara yönelik dev operasyon!
Erdoğan gördükten sonra infilak edecek
Hükümet düğmeye bastı! Ucuzlayacak
Son 1 haftada teröre ağır darbe!

Evde lunapark!

Süper babaların süper eğlenceli vakit geçiren çocukları olur

Droneların uçaklara çarptığındaki etkisi!

Ohio Üniversitesi'ndeki bilim insanları, droneların uçaklara çarptığındaki etkisini öğrenmek istediler ve çok fazla hasar bırakabileceklerini keşfettiler.

Türk mühendislerden otomotiv sektörüne 'Platooning' aşısı

Türk otomotiv mühendisleri ilk defa büyük dev firmaların yapmaya çalıştığı Platooning adı verilen özellikle tır ve kamyon gibi büyük araçların sürücüsüz şekilde konvoy gibi gidebilmesini sağlayan yüksek teknolojiyi içeren bir sistem üretti.

Ada görünümlü Pertek Kalesi göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Pertek ilçesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Pertek Kalesi, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor.

Vatandaş satın aldığı ürünü 'cep'ten denetleyebilecek! İşte o uygulama

Ticaret Bakanı Pekcan, HKS uygulamasıyla vatandaşlarımız, satın aldığı meyve ve sebzenin üreticisi, üretim tarihi ve yeri, üreticiden tüketiciye ulaşana kadar alış, satış birim fiyatları gibi her türlü bilgiyi cep telefonundan görebilecek." dedi.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suudlardan ABD'ye tehdit gibi cevap

Kaşıkçı hadisesi nedeniyle Suudi Arabistan'a tepki göstermesi konusunda üzerinde yoğun baskı oluşan ABD Başkanı Trmup'ın tehdit dolu açıklamalarına Suudi Arabistan yönetiminden de aynı tonda bir cevap geldi. Riyad, ABD'nin Kaşıkçı konusunda atacağı adımlara aynı şekilde cevap verileceği bildirdi.

Yeni parti kuruyor! Tarih belli oldu

54. Hükümette Başbakanlık görevini üstlenmiş ve 28 Şubat Darbesinin hedefindeki isim olan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu Dr. Muhammed Fatih Erbakan, yeni kuracağı partinin çalışmalarına hız verdi.

Türkiye karşılıksız kedi bile vermez! 

Ajan Brunson'ın iadesiyle geri adım atıldığını iddia edenlere tepki gösteren Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, “Türkiye karşılıksız bir kedi bile vermez. Büyük devletler arasında al-ver diplomasileri olur. Türkiye'nin ne kazandığı yakın bir zamanda ortaya çıkacaktır” dedi.

Diriliş Ertuğrul'un yayın tarihi açıklandı

TRT 1'in reyting rekortmeni dizisi ''Diriliş Ertuğrul'' yeni sezonunun başlama tarihi gecikince dizinin hayranları tarafından yeni sezonun ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. ''Diriliş Ertuğrul'' dizisi ile ilgili her hafta yeni haber gelişirken, İnternette aramalarda liste başı yeni bölüm fragmanı oldu. Peki Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı yayınladı mı? Yeni sezon ne zaman başlayacak? sorularının cevabı bu haberde.

Bu kategorideki diğer haberler