Hain darbeye 'tiyatro' diyen Kılıçdaroğlu, şimdi de köprüde 34 kişiyi şehit eden darbecileri savundu. 15 Temmuz Derneği: Darbe sever Kılıçdaroğlu'na 15 Temmuz'da cevabı veren darbe savar milletimiz bundan sonra da verir!

Güncelleme: 30.12.2017 09:52

Hain darbeye 'tiyatro' diyen Kılıçdaroğlu, şimdi de köprüde 34 kişiyi şehit eden darbecileri savundu. 15 Temmuz Derneği: Darbe sever Kılıçdaroğlu'na 15 Temmuz'da cevabı veren darbe savar milletimiz bundan sonra da verir!

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, hain darbe gecesi 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 34 vatan evladını kalleşçe şehit edip 265 vatandaşımız yaralayan hainleri savundu. Bugüne kadar ne şehit ailelerinin ne de gazilerimizin yanında bir kez bile duramayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na tepkiler çığ gibi.

FETÖ'NÜN MAŞASI OLDU

15 Temmuz Derneğin'den yapılan açıklamada, 15 Temmuz'a "kontrollü darbe" diyen CHP Kılıçdaroğlu'nunson açıklamasıyla FETÖ'nün maşası olduğunu çok net bir şekilde ortaya koyduğu belirtildi. Açıklamada,"Kemal Kılıçdaroğlu'na bir kez daha "Bıktık Yalanlarından!" diyoruz" denildi.

SAKLANACAK DELİK ARAR

Açıklama şöyle devam etti: "Bu milletin evlatları nasıl o gece vatan ve bayrak için sokağa çıktıysa, bugün de olası bir darbe girişiminde aynı şeyi bir an bile tereddüt etmeden yapacaklardır. Kılıçdaroğlu gibi darbeyi açıkça desteklemekte beis görmeyenler ise yine saklanacak delik arayacaklar!"

Hain darbe girişiminin olduğu gece 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde 34 vatan evladı darbeci hainler tarafından kalleşçe şehit edilirken, 265 vatandaşımız ise gazi oldu. Bugüne kadar ne şehit ailelerinin ne de gazilerimizin yanında bir kez bile duramayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, o gece halka ateş eden askerlerin savunuculuğunu üstlendi.

FETÖ'nün maşası oldu

15 Temmuz'a 'kontrollü darbe' diyen Kılıçdaroğlu, yaptığı son açıklamayla FETÖ'nün maşası olduğunu çok net bir şekilde ortaya koydu. İşi darbeci askerleri savunmaya kadar götüren Kılıçdaroğlu, katıldığı televizyon programında, köprüde halka ateş açan darbeci askerlerin haklarının korunması gerektiğini söyleyerek, "Komutanların emirlerini uyguluyorlardı" dedi.  Kılıçdaroğlu köprüde 2'si polis 34 şehidimize dair ise tek söz etmedi. Vatandaşlarımızın katillerinin haklarını savunmaya kalkan Kılıçdaroğlu'na şehit yakınları ve gazilerden de büyük tepki geldi.

Bıktık yalanlarından

Skandal sözlerle ilgili 15 Temmuz Derneği'nden açıklama geldi. Yapılan yazılı açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bıktık Yalanlarından!" denildi. Derneğin açıklamasında şunlara yer verildi: "CHP Lideri ve milletvekillerinin hainleri destekleyen tavrı unutulmayacak, tarih sayfalarına kara birer leke olarak geçecektir. Aziz şehitlerimiz, gazilerimiz ve darbeye karşı duran aziz milletimizin destansı direnişi asla unutulmayacaktır.15 Temmuz'da darbeseverKılıçdaroğlu'na en güzel cevabı darbesavar milletimiz vermiştir, bundan sonra da vermeye devam edecektir!"

Şehit aileleri CHP'ye tepkili 

Şehit aileleri, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve CHP'li vekil Ömer Süha Aldan'ın skandal açıklamalarına tepki gösterdi. Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı üyesi vatandaşlar, CHP Genel Merkezi önüne siyah çelenk bıraktı. Vakıf Başkanı Lokman Aylar, yaptığı açıklamada, ""Ülkemizin bekası için mücadele eden, canını ve hayallerini veren şehit ve gazilerimize kimsenin hakaret etmeye hakkı yoktur. Tüm milletimizi de CHP'nin içerisindeki hadsiz insanlara tepki göstermeye davet ediyoruz" açıklamasında bulundu.

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Rus modelden Putin'e şok suçlama

Rus model Anna Shapiro, Putin'e yönelik suçlamasıyla dünya medyasında yer aldı. 

Bu kategorideki diğer haberler