FETÖ'nün sözde emniyet imamı olan 'Kozanlı Ömer' lakaplı Osman Hilmi Özdil'in bylock yazışmaları ortaya çıktı. Özdil'in bylock mesajında kayınbiraderi olan İbrahim Özçimen'in yakalanma ihtimaline karşıda tedbirler almasının talimatını da verdiği belirlendi.

Güncelleme: 04.08.2018 09:11

FETÖ'nün sözde emniyet imamı olan 'Kozanlı Ömer' lakaplı Osman Hilmi Özdil'in bylock yazışmaları ortaya çıktı. Özdil'in bylock mesajında kayınbiraderi olan İbrahim Özçimen'in yakalanma ihtimaline karşıda tedbirler almasının talimatını da verdiği belirlendi.

İstanbul Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü, 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde ABD'ye kaçan FETÖ'nün emniyet imamı 'Kozanlı Ömer'in tüm bağlantılarını deşifre etmek için özel bir ekip oluşturdu.

Milyonlarca bylock mesajı tek tek incelendi

İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü Ulusal Güvenliğe Yönelik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği içerisinde oluşturulan 3 kişilik özel ekip, 7 ay önce bir kişinin bylock mesajından Osman Hilmi Özdil'in izine ulaştı. Ankara ve İstanbul arasında mekik dokuyarak büyük bir gizlilik içerisinde çalışan özel ekip milyonlarca bylock mesajını tek tek inceledi. Osman Hilmi Özdil'e ait olduğu belirlenen bylock mesajları ortaya çıkarıldı.

Üst düzey yöneticilerle mesajlaşmış

Yapılan çalışmalarda, Osman Hilmi Özdil'in bylock bağlantısı olan ve mesaj attığı kişiler arasinda Kaynak Holding Başkanı Naci Tosun, Fatih Üniversitesi Rektörü Şerif Ali Tekalan, emniyet mensubu kişilerden sorumlu üst düzey mahrem örgüt yöneticileri ve aile üyelerinin olduğu tespit edildi.

Yurt dışına kaçırılma planı

Osman Hilmi Özdil'in bylock mesajlarında, 'İbrahim' isimli bir kişinin yurt dışına kaçırılma planı yaptığı deşifre edildi. Yapılan çalışmalarda mesaj içerikleri titizlikle incelendi. Mesajlarda adı geçen İbrahim'in, Osman Hilmi Özdil'in kayınbiraderi olan Bolu eski vali İbrahim Özçimen olduğu tespit edildi. Özçimen'in yurtdışına kaçamadan Aydın Nazilli'de yakalandığı ortaya çıktı.

İşte o bylock mesajları

Osman Hilmi Özdil ve bir örgüt mensubunun arasında geçen bylock yazışmalarında; "Çıkma sebebini şöyle izah etti. Kendisine ibrahim hakkında yurt dışına çıkma yasağı getirildiğini tebliğ etmişler. O da avukat beyle görüşerek önce Kuzuluk'ta başkası üzerine 5 veya 6 aylık kalacak şekilde yer ayarlamış. Avukat arkadaşta buna gerek yok senin için ben İstanbul Ataköy'de ev tuttum orada kalırsın demiş. Çözümler üretmişler kendilerince. Hatta Yunan adalarından yurt dışına çıkış yaparız oradan da başka bir ülkeye geçeriz diye avukatla görüşmüşler" denildiği ortaya çıktı.

Evinin temizlenmesini söylemiş

Özdil'in bylock mesajında kayınbiraderi olan İbrahim Özçimen'in yakalanma ihtimaline karşıda tedbirler almasının talimatını da verdiği belirlendi.

Bylock mesajında X şahsın Özdil'e attığı mesajda "Evinin temizlenmesini söylemişsiniz temizlik yapmış ve her an evimize gelecekler psikozuna girmiş. Süreçle ilgili buraya geldiğinde anladığım İstanbul'daki ağabey ile irtibatı çok zayıf gördüm. Profesör arkadaşla istişare etmemiş."

Yurtdışı yasağı durumu

X şahıs ve Özdil arasında geçen konuşmada FETÖ'cü eski vali İbrahim Özçimen'in hakkında verilen bir karar olup olmadığı mahrem yapı içerisinde yer alan kişilerden öğrenilmeye çalışılmış.

Özdil'e atılan bylock mesajında "Abi yurtdışı yasağı durumu, operasyon olma ihtimalini siz daha iyi bilirsiniz. Erken öğrenme durumu olursa birde yurtdışına çıkışını nasıl yaparız mümkünse öğrensem" sorusuna Özdil kısa sürede "Arkadaşlara sordum İbrahim ağabey durumu hakkında dosyası vb. var mı diye. Muş'da vali iken Et Balık Kurumuna ait bir arsanın usulsüzce bir şirkete verdiği hakkında bir dosyası varmış. Yurt dışına kaçma riski olan 20 kişiden birisiymiş. Hakkında böyle bir not varmış" diye cevap vermiş.

Afrika veya Avrupa

Özdil'in yazışmasının devamında Bolu eski valisinin yurt dışına çıkma gibi bir kanaatinin olduğunu söylemesi üzerine X şahsın "Sizler yurt dışına çıkma kararınız olursa İbrahim abi bundan memnun olabilir. Güney Afrika veya Avrupa'da bir ülke veya sizin uygun göreceğiniz bir ülke olabilir. Abinin her şeye rağmen Türkiye'de de kalmasını düşünür ve kararınız bu yönde olursa. O zaman irtibatları çok sıkı kurmalısınız. Eagle yerine yeni yapılan Tango'yu abiye kurdum ihtiyaç durumunda kullanırsınız" dediği görüldü.

Bylock kullanıcılarına özel dua

Kozanlı Ömer kod adlı olarak bilinen Osman Hilmi Özdil'in diğer Bylock kullanıcılarına gönderdiği mesajlarında bulunan bir dua ise dikkat çekti.

Özdil'in 15 Temmuz darbe girişiminin de içinde bulunduğu 2016 yılı için diğer bylock kullanıcılarına özel bir dua gönderdiği tespit edildi. Özdil'in bylock mesajında "Allahım.! 2016 yılında, şeytanların gelip gelip tepemize binmelerine, tebelleş olmalarına müsaade etme! Bizlere inayet buyur.! 2016'da bize dokunan ve dokunması muhtemel olan zararları ortadan kaldır.. Gaflet, heva ve heves gayyalarından bizi kurtar.. Allahım.! 2016 yılında; Hizmetimizi düşmanların şerlerinden, tuzaklarından, hilelerinden kurtar" diye bahsetmesi dikkat çekti.

Habertürk

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Ukrayna'da patlama! Ölü ve yaralılar var
'İslam karşıtlığı özünde bir nefret suçudur'
ABD'ye net mesaj: Saçma sapan işler
Erdoğan'dan flaş karar! Davayı geri çekti
Tamamen yerli! Artık TSK'nın hizmetinde
'Türkiye'nin en büyük yatırımcısıyız'
Soylu'dan Kaşıkçı açıklaması!
Erdoğan, Pompeo'yu kabul etti
FETÖ'ye dev operasyon
Dunford'dan Türkiye'yi oyalama taktiği
İşte Kaşıkçı'yı öldüren infaz timi
Ses kaydı gündeme bomba gibi düştü
Hatipoğlu başkan adayı olacak mı?
Yolcu otobüsü şarompole devrildi!
İsrail kaşla göz arasında vuruyor

Baba güven demek!

Sakatlanan oğlunun kolundan tutup bitiş çizgisine ulaşmasını sağlayan baba. 1992 Olimpiyatları Derek Redmond

Bugatti hız testi

Bir Bugatti'nin motorunu test etmek istiyorsanız, yolu tamamen boşaltmanız gerekir.

Atla drift yapılır mı?

Atla drift yapan kovboy.

Düzensiz göçmenleri taşıyan minibüs devrildi

Kayseri'de düzensiz göçmenleri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.

Savunma sanayinde üretim yapan firmalar ürünlerini sergiledi

"Nusret-2018 Davet Tatbikatı" kapsamında savunma sanayinde üretim yapan firmalar ürünlerini sergiledi.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Ben sana özgürlüğü veriyorum, sen de bana özgünlüğü ver çocuk!

Geleceğimizin mimarları olan öğretmenler ve onların kalpten verdikleri emek… Takdire şayan, idealist bir öğretmen olan Emel Arığ Işık ile Türkiye'de yaygınlığı her geçen sene artan okul öncesi eğitimi konuştuk. Meslekte çocukların basmakalıp etkinliklerle değil; hayal dünyasını harekete geçirecek faaliyetlere yönlendirilmesinin öneminden sıkça bahseden Emel Hanım, başarının sanattan ve bilimden geçtiğini ve en büyük datanın, verinin içimizde olduğunu söyledi.

Ses kaydı gündeme bomba gibi düştü

Cemal Kaşıkçı'nın işkenceyle öldürüldüğüne dair ses kayıtları ortaya cıktı. Ses kaydında Başkonsolos Muhammed Uteybi, “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” ve “Yaşamak istiyorsan sus!” gibi sözler söylüyor.

Erken emeklilik tartışmalarına noktayı koydu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada erken emeklilik konusuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Olayı aydınlatacak ses kaydı ortaya çıktı!

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolması olayı ile ilgili Türk polisinin elinde 11 dakikalık ses kaydının olduğu iddia edildi. Ses kayıtlarını değerlendiren güvenlik kaynakları, Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluğa girdikten kısa bir süre sonra saldırıya maruz kaldığını belirtiyor.

Bu kategorideki diğer haberler