ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü siyonizme teslim etme kararının ardından barışçıl gösterilerin vahşetle bastırılmaya çalışılması Filistinlileri çileden çıkarttı. Beytül Makdis Derneği Genel Sekreteri Dr. Muhammed El Adluni, Filistinlilerin Mescid'i Aksa'nın korunması için silahlı mücadele dahil her türlü eylem yapma hakkına sahip olduklarını söyledi.

Güncelleme: 16.05.2018 11:38

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü siyonizme teslim etme kararının ardından barışçıl gösterilerin vahşetle bastırılmaya çalışılması Filistinlileri çileden çıkarttı. Beytül Makdis Derneği Genel Sekreteri Dr. Muhammed El Adluni, Filistinlilerin Mescid'i Aksa'nın korunması için silahlı mücadele dahil her türlü eylem yapma hakkına sahip olduklarını söyledi.

İsmail Zelvi

ABD Başkanı Donald Trump'ın Filistinlilerin evlerine dönmelerini engelleyen ve Kudüs'ü siyonizme peşkeş çeken kararından sonra İsrail'in 60 masum göstericiyi vahşice katletmesi siyonizme karşı 3. İntifada hareketinin fitilini ateşledi. Genç Aktivistlerin, Erbakan Vakfı ile ortaklaşa tertipledikleri Filistin bizi birleştiriyor programında konuşan Beytül Makdis Derneği Genel Sekreteri Dr. Muhammed El Adluni, dünyada kim ne yaparsa yapsın Filistinlilerin kırmızı çizgisi olan 6 konuda kesinlikle taviz vermeyeceklerini açıkladı.

Dünya Kudüs için ayakta

Türkiye'ye Filistin'e verdiği destek için teşekkür eden Adluni, ABD ve İsrail'in ortaklaşa vahşetinden sonra dünyanın dört bir yanında 300 noktada Müslümanların harekete geçtiğini belirtti. 70 senedir milyonlarca Filistinli'nin topraklarının İsrail tarafından işgal edilmesinden dolayı vatan hasretiyle yaşadığına vurgu yapan Adluni, "Trump'ın tek taraflı ve zorbaca projesini kesinlikle Filistinliler olarak kabul etmiyoruz. Aksa Meydanı'nda İslamın sancağını dalgalandırmakta kararlı olan Filistin halkını aldatacak, onları topraklarından edecek, barış girişimi adı altında hiçbir projeyi kabul etmiyoruz." Dedi.

Bedeli ne olursa olsun direniş

Kudüs ve Aksa'yı Müslümanlardan koparacak hiçbir projeye evet demeyeceklerini belirten Adluni, "Kudüs öteden beri Filistin'in İslamın başkenti Filistinlilerin hakkıdır. Bize ne külfet getirirse getirsin, Kudüs'ü incitecek hiçbir projeyi asla kabul etmiyorum. Sığınmacı konumuna geçmiş kardeşlerimizin Filistin'e dönüş hakkını ellerinden alacak, hiçbir girişimi kabul etmiyor ve açıkça reddediyoruz. Topraklarından uzaklaştırılarak sığınmacı durumuna düşmüş bütün Filistinlilerin vatanlarına dönme hakkı, kutsal kitaplarda da, insan hakları beyannamelerinde de uluslararası hukukta da güvence altına alınmıştır. Kim bunu çiğnemeye kalkarsa Arap ta, Müslüman da olsa karşımıza alırız" şeklinde konuştu.

Silahlı direniş çağrısı

Filistin'in hürriyeti için direniş hakkının meşru olduğunu, silahlı mücadelenin de direnişin bir parçası olduğunu belirten Adluni, 'Filistin için direnmek bütün Müslümanların vazifesidir. Bütün vasıta ve araçlarla direniş gerçekleşmelidir. Silahlı direniş bu süreçte çok önemlidir" dedi.

Kudüs'ün ABD ve AB devletleri tarafından uygulanan proje ile siyonizme peşkeş çekildiğine vurgu yapan Adluni, "Bu güne kadar Filistinliler Kudüs ve İslamın mukaddes beldelerini kanları, canları pahasına teslim etmediler. Ancak tek başımıza düşmanla mücadeleye güç yetiştiremiyoruz. Filistin davası bütün Arap ve Müslümanların davasıdır. Bütün Müslümanlar gereken desteği vermelidir. Filistin ümmetin kalbidir, aksa ümmetin ruhudur, kanayan yarasıdır. Hayat pınarıdır. İslam ümmeti tek bir ümmettir" şeklinde konuştu.

İsrail işgal karakolları kuruyor

Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in Başkenti ilan etmesinden sonra İİT ve BM'nin çeşitli kararlar aldığına vurgu yapan Genç Aktivistler Başkanı Erkan Helvacı, "İsrail ablukayı öyle vahşice uyguluyor ki, en temel inşan ihtiyacı olan maddeler bile Gazze'ye sokulmuyor, birkaç ay sonra Gazze'de hayat bitti raporlarını görmemiz mümkün. Siyonist işgal bu yıl Mescid'i Aksa baskınlarını geçen yıla göre 5 kat arttırdı. Küdüs'te 16 bin 252 işgal karakolu hükmündeki yeni yerleşimci evi yapıyor. Yine Kudüs'te Filistinlilere ait 555 ev ve işyerinin yıkılması için girişimlere başladılar" dedi.

Büyük İsrail için adım attı.

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan ise, "Siyonist kovboyu Trump'un Nükleer anlaşmayı iptal etmesi sırada İran ve Türkiye'nin olduğunu gösteriyor. Bu adımlar Büyük İsrail yolunda atılan adımlardır. Dünya siyonizmi inancının gereğini 5 bin seneden beri ortaya koyuyor. İstediğiniz kadar kınayın, lanetleyin onlar zulümlerine devam edecektir. Müslüman ülkelerin yöneticileri ise 1948'den beri toplantı yapıyorlar, bildiri yayınlayıp dağılıyorlar. Bildiride 1967 sınırlarına riayet edilsin deniyor. Biz bu böleyi 70 senedir kana bulamayan çıban başının buradan en kısa zamanda kaldırılıp atılması gerekiyor. Amerika o çok sevdiği terörist İsraili o kadar seviyorsa kendi memleketine yerleştirsin.

ABD ve İsrail'e karşı eylem zamanı

Fatih Erbakan sözlerini şöyle sürdürdü, "Çözüm bunları bu bölgeden söküp atmaktır. 150 ülke kınama kararı verse de biz kınıyoruz onlar adım adım hedefe yürüyor. Siz ne kadar sözlü yazılı olarak kınasanızda İsrail'in kuruluşunun 70. Yıldönümünde kudüste büyükelçiliklerini açtılar. Doğu Kudüs Filistinin başkenti dediler, Batı kudüs ne olacak. Siz Kudüs'ün yarısını kendi elinizle Siyonistlere teslim ettiniz. Ne hakla yarısı Müslümanların yarısı Siyonistlerin olacakmış. Kudüs doğusu ile batısı ile sadece ve sadece islamındır. Bana ne Amerika'dan Siyonizme karşı kana kan, dişe diş politikasıyla mücadele etti. Siyonizm karşısında laf değil icraat konuşmalı."

Erbakan'a göre yaptırımlar

Fatih Erbakan Türkiye ve İslam alemi yöneticilerinden İsrail'e karşı şu yaptırımların yapılması gerektiğini belirtti, "Bugün bizim yapmamız gereken Türkiye olarak Tel Aviv Büyükelçiliğimizi geri çağırmalıyız, İsrail ile ilişkileri kesmemiz lazım, İslam alemi ilişkileri kesmelidir. İsrail'e Yumurtalık üzerinden ulaştırılan Kerkük petrolü kesilmelidir. İncirlik Üssü kapatılmalıdır. Amerika'nın terörist israili İran'ın füze saldırılarına karşı korumak için Malatya kürecikte kurduğu füze üssünü kapatmak gerekir. 57 müslüman ülkenin, petrol, doğalgaz, uranyum ve bor madenlerini İsrail ve AbD'ye satışını durdurmaları gerekir. Müslüman ülkelerin hava sahaları, limanları ve üslerini kapatmaları gerekir. Tüm ABD ve İsrail mallarının ithalatını resmi olarak yasaklamaları gerekir. ABD ve İsrail Firmalarının devletle yaptığı kontratlar iptal edilmelidir. Suudi Arabistan'ın ABD ile 110 milyarlık silah alım anlaşması bunlardan biridir.

ABD'deki 2 trilyon çekilsin

ABD'nin bütün askeri üslerinin kapatılması gerekir. Bu büyük israili kurma ve koruma üslerinin Müslüman ülkelerde işi yoktur. Bunlara acilen kilit vurulmalıdır. ABD bankalarında bulunan 2 trilyon dolar nakit mevduatının ABD ekonomisinden çekilmesi gerekmektedir. Bu adımlar atılırsa o zaman ABD de Siyonizmde, İsrail de dünyanın kaç bucak olduğunu anlarlar. Bunlar olmazsa istediğiniz kadar kınayın bir faydası yoktur. Müslümanlar yöneticilerinden somut adım atmasını bekliyor.

Kudüs'ün ve mescidi aksanın bu noktaya gelmesi Osmanlı devletinin yıkılması ile gerçekleşti. Osmanlının yıkılması bugün Mescid-i aksanın bu hale gelmesinin sebebidir. Bugün Kudüs'ün kurtuluşu Türkiye ve Türkiye'nin öncülüğünde kurulacak İslam birliğine bağlıdır.

Genç Aktivistler Genel Başkanı Erkan Helvacı, Filistinli El Adluni'ye Kudüs'ün anahtarını temsil eden bir tabla hediye etti.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
İstanbullular dikkat! Bu yollar trafiğe kapatılacak
Cumhur, başkanı ile buluştu
Kore'de bir ilk! Tarih netleşti
Türkiye ve Rusya'nın hamlesi ABD'yi zora soktu!
Cumhurbaşkanlığı'ndan esnafa müjde!
Af teklifinin detayları belli oldu
Erdoğan'dan ABD'ye sert tepki
PKK'dan büyük vahşet
Florence kasırgasında ölü sayısı yükseliyor
Bahçeli'den ABD ve Esed'e sert sözler
Sedanur'dan acı haber!
ABD yine aynı türküyü söylüyor
Twitter kullanıcıları dikkat! Yeni tespit edildi
Askeri törene terör saldırısı! Ölü ve yaralılar var
TSK açıkladı! PKK'ya büyük darbe

Semin Öztürk'ten akrobasi gösterisi

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali üçüncü gününde ziyaretçilerini ağırlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST İSTANBUL'da

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen, Anadolu Ajansı'nın global iletişim ortağı olduğu TEKNOFEST'te düzenlenen törende konuştu.

Öğrencileri taşıyan midibüs devrildi: 1 ölü, 18 yaralı

Kocaeli Körfez'de ortaokul ve lise öğrencileri taşıyan midibüs devrildi. Kaza sonucunda bir kişi hayatını kaybetti, 18 kişi yaralandı. midibüsteki öğrencilerin TEKNOFEST İstanbul'a gitmek üzere Aksaray'dan yola çıktığı öğrenildi.

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelere silah, mühimmat ve askeri malzeme sevkiyatına devam ediyor.

Çok Okunanlar

Erdoğan'dan ABD'ye sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu anda festival alanında kurulan platformda TEKNOFEST'te bulunanlara hitap etti. Erdoğan konuşmasında ABD'nin terör örgütü PKK/YPG'ye 19 bin tır, 3 bin kargo uçak silah gönderdiğini söyledi.

İsmail Cesur kimdir? İsmail Cesur nerelidir?

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığına Erdoğan'ın imzasıyla İsmail Cesur atandı. Daha önce Başkan Erdoğan'ın sosyal medya hesaplarının yöneticiliğinden tanıdığımız İsmail Cesur kimdir? İsmail Cesur nerelidir? İsmail Cesur ne mezunudur? Sorularınızın cevabı için yazımıza bakabilirsiniz.

Türkiye ve Rusya'nın hamlesi ABD'yi zora soktu!

Türkiye ve Rusya arasında gerçekleştirilen İdlib mutabakatının yankıları sürüyor. Pentagon'un eski analistlerinden Yarbay Karen Kwiatkowski,İdlib mutabakatına ilişkin "Türkiye ve Rusya, ABD'nin Suriye'de işini zorlaştıracak" dedi.

Nagehan Alçı hastanelik oldu

Gazeteci Nagehan Alçı şiddetli ağrıları sebebi ile ambulansla hastaneye kaldırıldı. Alçı'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Af teklifinin detayları belli oldu

MHP Genel Başkan Yardımcı Fethi Yıldız, 24 Eylül'de Meclis'e sunulacak olan af teklifinin detaylarını paylaştı.

Bu kategorideki diğer haberler