Kudüs sorununu bir kez de müzik aracılığıyla anlatmayı hedefleyen şarkı, Türkçe, Arapça, Farsça ve Urduca alt yazılı klibiyle dünyanın dikkatini bu kente çekmeyi amaçlıyor

Güncelleme: 14.05.2018 13:53

Kudüs sorununu bir kez de müzik aracılığıyla anlatmayı hedefleyen şarkı, Türkçe, Arapça, Farsça ve Urduca alt yazılı klibiyle dünyanın dikkatini bu kente çekmeyi amaçlıyor

ABD'nin İsrail'in başkenti ilan ettiği Kudüs'te Büyükelçilik binasını açacağı bugün AK Parti Milletvekili Aziz Babuşcu'nun girişimiyle dünyanın dikkatini bu meseleye çekmek amacıyla İngilizce olarak hazırlanan "Don't Cry Jerusalem" adlı şarkı, sosyal paylaşım sitelerinde yayımlanmaya başlandı.

KUDÜS DRAMI HAYKIRILACAK
ABD Başkanı Donald Trump'ın, İsrail'in başkenti olarak tanıdığı Kudüs'e Büyükelçilik binasını taşımasına dünyanın dikkatini çekmek amacıyla AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşcu'nun girişimiyle İngilizce olarak hazırlanan "Don't Cry Jerusalem" adlı şarkı, sosyal medya sitelerinde yayımlanmaya başladı.

Kudüs meselesini bu kez de müzik aracılığıyla anlatmayı hedefleyen ve İngilizce hazırlanan şarkı, Türkçe, Arapça, Farsça ve Urduca alt yazılı klibiyle dünyaya Kudüs'teki dramı haykıracak.

İSRAİL ZULMÜ GÖZLER ÖNÜNE SERİLİYOR
Sözlerini Turgay Evren'in yazdığı, Ek'rem isimli sanatçının seslendirdiği şarkının klibiyle, İsrail'in Kudüs'e yaşattığı zulüm de gözler önüne seriliyor. Şarkının klibinin, ABD Başkanı Trump'ın, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararı üzerine ABD Büyükelçiliği'nin kente taşındığı gün yayımlanması da dünya gündeminin dikkatini yeniden bölgeye yoğunlaştırıyor.

Böylece şarkıyla tarihinin en zor günlerinden birini yaşamaya hazırlanan Filistin'in kalbi Kudüs'te yaşanan sorunların yeniden dünyanın gündeminde yer alması amaçlanıyor.

DRAMIN SEBEBİ: İSRAİL SALDIRGANLIĞI
Konuya ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulunan Aziz Babuşcu, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararını deklare etmesinin, Müslümanların ortak sevdasına yapılan bir saldırı olduğunu belirtti. 
Babuşcu, hiçbir zaman Müslüman coğrafyalarının bu kararı kabul etmediğini, tanımadığını belirterek, Trump'ın bu tavrını şiddet ve nefretle kınadıklarını söyledi.

Kudüs'ün Hz. Ömer'e teslim edildiği 1380'den bu tarafa, bütün dinlerin hür yaşadığı bir Müslüman şehri olduğuna ve tüm dünyanın da bunu böyle bildiğine işaret eden Babuşcu, şunları anlattı:

"Orada İsrail'in uydu devlet olarak kurdurulması, sonrasında işgaliyle Kudüs ve tüm Filistin maalesef acının, gözyaşının, dramın yaşandığı bir coğrafya haline geldi. Orta Doğu'da yanan bu ateşin sebebi de İsrail'in kirli politikalarıydı. Amerika din kisvesi giydirdiği terör örgütleriyle İslam'a yaptığı saldırılar gibi Yahudi kisvesi giydirdiği kararlarıyla da bizzat Yahudilere ve Yahudiliğe zarar vermekte, tehdit oluşturmakta. Fakat biz buradan hareketle diyoruz ki herkes bilmelidir ki Kudüs İslam'ın mübarek bir beldesidir, Müslümanların sevdası, ortak kaderi, derdidir. İnsanlığın ve aynı zamanda Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu karara tepkimizi ifade etmek anlamında Kudüs'ün bu dramını, oradaki Müslümanların karşı karşıya kaldığı zulmü tüm dünyaya haykıracak, dünyaya yeniden duyuracak bir çalışma yaptık."

"KUDÜS ASLA TESLİM OLMAYACAK"
Aziz Babuşcu, "Büyükelçiliğin açılma programı gerçekleşirken, biz de dünyaya Kudüs'ün asla teslim olmayacağını, bir gün mutlaka Müslümanların dirileceğini, Kudüs'e sahip çıkacağını, Kudüs'ün ağlamaması gerektiğini şarkımızla haykırmış olacağız." diyerek, tüm sosyal paylaşım mecralarında çalışma yaparak şarkıyı dünyaya duyurmayı hedeflediklerini söyledi.

Müslümanlar için çok önemli bir yeri olan on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif'in de yaklaştığını hatırlatan Babuşcu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Şüphesiz bizim açımızdan ramazan, çok farklı bir atmosferin tüm Müslüman coğrafyaları kapsadığı, kucakladığı bir rahmet ayıdır. Kudüs de elbette ramazanda rahmetle kuşatılacak olan bir şehirdir. Belki Müslümanların bu vesileyle ramazanın bu rahmet ikliminde başlarını iki ellerinin arasına alarak bir kere daha düşünürler. İsrail'in ya da Amerika'nın bu pervasız kararları, Müslümanların kendi arasındaki çelişki ve kavgaları, birlik olamamaları, ümmet bilincini kaybetmiş olmalarından kaynaklanıyor."

Çok Okunanlar

Maliye okulları ses getirecek

Ankara önemli bir tarih olaya ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin önemli eğitim kurumlarından olan Maliye Okulu ülkeye mal olmuş birçok kişi kazandırmıştı. Maliye Okulları tarihi anlamak ve anlatmak adına “Maliye Okulu adı yuvasına dönüyor. Asırlık anılar yeniden canlanıyor” sloganı ile okulun bahçesine “Anı Plaketi” çakılacak.

ODA TV ilahiyatçısı küffarın bile kurmadığı cümlelerle İslam'a saldırdı

Oda TV'nin ilahiyatçı yazarı Cemil Kılıç, yine mübarek Ehlibeyt'in arkasına saklanarak İslam'a saldırdı. Karanlık Oda'nın yazarına göre "İslam ölmüş, katledilmiş, İslam bir facianın dini" imiş. İslam'a ve yılın 365 günü Ehlibeyt muhabbetini ve hürmetini içinde taşıyan ve yaşayanlara, bu bir günü fırsat bilip saldıran ve karanlık düşüncelerini Ehlibeyt'i siper edinerek yaymaya çalışan ilahiyatçı takımına, Müslümanlar ise Allah'ın 2 ayeti ile cevap veriyor.

Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu

Jonathan Ferziger ve Fadwa Hodali Bloomberg'de “Erdoğan, Doğu Kudüs'ün her yerinde” başlıklı enteresan bir yazı yayınladı.

ABD ordusu zor durumda!

Dünyayı, icra ettiği kanlı operasyonlar ve kirli politikalarla kan gölüne çeviren ABD'nin ordusu zor durumda. ABD Hava Kuvvetleri'nin görev yoğunluğu, teknik sorunlar ve yetişmiş personel eksikliği nedeniyle gelecekteki olası çatışmaların koşullarını karşılamadığı belirtildi.

Hadi 20 Eylül 20.30 ipucu: 1992 ABD Basketbol takımın adı nedir?

Türkiye'de çok sevilen 300 binden fazla anlık kullanıcıya ulaşan Hadi yarışması bu akşam 20.30'da yapılacak yarışma için bir ipucu yayınladı. Hadi'nin sosyal medya hesabından yapılan duyuruda 1992'de Barcelona Olimpiyatlarına katılan Amerikan basketbol takımına verilen isim soruldu. Basketbol severlerin rahatlıkla bilebileceği bu sorunun cevabını öğrenmek için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz. Hadi yarışmasının ipucuna bakarak soruyu bilmek isteyen kullanıcılar 1992 ABD Basket takımın adı ne? Barcelona Olimpiyatlarına katılan ABD basket takımına verilen isim nedir? Dream Team veya Rüya Takımı kime denir? gibi soruların yanıtını araştırmaya başladı. Detaylar için milatgazetesi.com'u takip edebilirsiniz.

Bu kategorideki diğer haberler