Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Erdoğan, 'Malazgirt aramıza ekilmeye çalışılan fitne, nifak tohumlarını elimizin tersiyle reddederek birlik oluşumuzun bir miladı olmasını istiyoruz.' dedi.

Güncelleme: 26.08.2017 13:42

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Erdoğan, 'Malazgirt aramıza ekilmeye çalışılan fitne, nifak tohumlarını elimizin tersiyle reddederek birlik oluşumuzun bir miladı olmasını istiyoruz.' dedi.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, "Buranın (Malazgirt) gerçekten bizim çok özlediğimiz, ihtiyaç duyduğumuz ümmet bilincinin güçlenmesi, yeniden birlik olmamız, ayrı gayrı yapmaksızın, aramıza ekilmeye çalışılan fitne, nifak tohumlarını elimizin tersiyle reddederek birlik oluşumuzun bir miladı olmasını istiyoruz." dedi.

Malazgirt Zaferi'nin 946. yıl dönümü etkinliklerine katılmak üzere Muş'un Malazgirt ilçesine gelen Erdoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sultan Alparslan'ın zaferinin, tarihin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu söyledi.

Bugüne kadar Malazgirt'i, Anadolu'nun kapısının Türklere açılmasının miladı olarak değerlendirdiklerini ifade eden Erdoğan, "Buraya gelmeden önce Ahlat'ı ziyaret ettik. Orada sahabelerin, ecdadımızın 1050'li yıllara dayanan kabirlerini, medeniyet eserlerini görünce Malazgirt'i aslında Türk milletinin İslam'a bayraktarlığının başlangıcının da miladı olarak değerlendirmenin doğru olacağını anladık." diye konuştu.

Sultan Alparslan'ın bir haçlı ordusunu mağlup ettiğini belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Alparslan'ın ordusu, bir Türk ordusu olmanın ötesinde bir İslam ordusuydu. Bu zaferle bütün İslam'ın bayraktarlığı, sancaktarlığı, Türk milletine, Türk ordularına, önce Selçuklu'ya, sonra Osmanlı İmparatorluğu'na devredilmiş oldu. Buranın gerçekten bizim çok özlediğimiz, ihtiyaç duyduğumuz ümmet bilincinin güçlenmesi, yeniden birlik olmamız, ayrı gayrı yapmaksızın, aramıza ekilmeye çalışılan fitne, nifak tohumlarını elimizin tersiyle reddederek birlik oluşumuzun bir miladı olmasını istiyoruz."

"Gençler, Malazgirt'in, Ahlat'ın önemini bilsin istiyoruz"

Erdoğan, Malazgirt'in bütün bunları sembolize eden bir coğrafya ve tarihi dönüm noktası olduğunu, bu tür etkinliklerle insanların buraya ilgisini artırmayı amaçladıklarını dile getirdi.

"Gençlerimiz ve çocuklarımız yetiştiklerinde Ahlat'ın ve Malazgirt'in ne denli önem arz ettiğini, ne denli önemli olduğunu bilsinler istiyoruz." diyen Erdoğan, bunun milli kimliğin güçlenmesinde, birlik ve beraberliklerinin, dayanışma güçlerinin artmasında etkili olacağını ifade etti.

Bütün bunların geleceğe yürürken daha güçlü olmalarını sağlayacağını anlatan Erdoğan, belirledikleri şuurla ilerlemeleri durumunda Türk milletinin geleceğe damga vuracağını belirtti.

Konfederasyon olarak bütün dünyadaki geleneksel sporların popülerleşmesine katkıda bulunmak istediklerini bildiren Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Türkiye'deki geleneksel sporlarımız, milli bilincimizin, kültürümüzün, yitik değerlerimizin kazanılması için önemli. Ancak özellikle okçuluk merkezine çok büyük teveccühün olduğuna şahidiz. Kulüpleşmenin, organizasyonların kalitesinin artması için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Okçular Vakfımıza, Geleneksel Spor Dalları Federasyonumuza teşekkür ederim."

Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye
Partilere ayrılacak bütçe payı belli oldu
'Kaşıkçı'nın ses kaydında' bomba iddia!
Meteoroloji uyardı! Sağanak geliyor
'Öğrenci Andı' kararına hükümetten ilk tepki!
İstanbul'da Bylock operasyonu!
HDP'li başkanın PKK'lı oğlu öldürüldü!
BM'den Gazze uyarısı!
23 göçmenin öldüğü olayda flaş gelişme
Rusya'da uçak düştü!
İP'de toplu istifa
Türkiye resti çekti! Devam edecek
Danıştay'dan 'andımız' kararı
Valilikten '29 Ekim' açıklaması
Emniyetten büyük başarı! Yakalandılar

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Nereye gitti şimdi bu?

Rakunlar bir şeyi yemeden önce yıkamak isterlermiş. Bu rakuna da pamuk şeker vermişler

Arıların savaşı!

30 eşek arısının 30.000 bal arısı bulunan bir kovanı işgali

Bir yabancının gözünden Türkiye

Leonardo Dalessandri'nin gözünden, Türkiye.

Bir madeni paradan daha fazlası..

Bir madeni paradan daha fazlası..

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

İşte yerli otomobil! Adeta su yakıyor

Elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. İşte dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri...

Danıştay'dan 'andımız' kararı

Türk Eğitim-Sen tarafınan Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince 'öğrenci andı'nı yürürlükten kaldıran düzenlemenin iptali için Danıştay'da dava açtı.

Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar

TBMM Genel Kurulu'nda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

Bu kategorideki diğer haberler