MHP'den kovulan Meral Akşener'in yeni kuracağı parti için birçok siyasetçi ile görüştüğü fakat kimseden olumlu cevap alamadığı öğrenildi.

Güncelleme: 28.08.2017 11:16

MHP'den kovulan Meral Akşener'in yeni kuracağı parti için birçok siyasetçi ile görüştüğü fakat kimseden olumlu cevap alamadığı öğrenildi.

MHP'li muhalifler Koray Aydın'ın ardından yeni partide yer alacak isim arayışını sürdürüyor. Önümüzdeki aylarda resmen kurulması beklenen partide hangi isimlerin yer alacağı Ankara'da merak konusu oldu. Çeşitli iddialarda bulunan siyasi kaynaklar, Akşener'in 50'den fazla siyasetçiyle görüştüğü ancak bu isimlerin çoğundan olumsuz cevap aldığını öne sürdü. Kaynaklar ayrıca, Akşener'in listesinden bazı isimlerin de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a rakip olmanın zor olacağı düşüncesiyle teklifi geri çevirdiğini iddia etti.

TABELA PARTİSİ OLABİLİR

Akşener'in Türkiye'nin yedi bölgesinde teşkilatlanmak için görüşmeler gerçekleştirdiğini ancak birçok bölgede aradığını bulamadığını savunan kaynaklar, sadece ülkücü tabanın geniş olduğu İç Anadolu Bölgesi'nde kısmen taban oluşturduğunu kaydetti. Akşener'in 41 ilde teşkilatlanması gerektiğine işaret eden kaynaklar "Eğer Akşener umduğunu bulamazsa parti kurmak yerine "Tabela Partileri"nden birisi üzerine teşkilatlanma yapacak" değerlendirmesinde bulundu.

AZINLIKLARA UZAK

Diğer taraftan siyasi kaynaklara göre, Merkez-Sağ parti oluşturmayı hedefleyen Meral Akşener'e en büyük muhalefet yine kendi kurmaylarından geldi. Gerekçe ise kurulması planlanan partinin ülkede yaşayan farklı etnik kökene sahip gruplara uzak olması gösterildi.

Kaynak: Türkiye

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama
ABD Senatosu Prens Selman'ı hedef aldı!
Teröristbaşına soğuk duş! İptal edildi
Erdoğan'dan Cemal Kaşıkçı çıkışı!
Yerli üretime talep yağıyor!
Kaşıkçı soruşturmasında flaş gelişme!
Suudi yetkiliden kan donduran itiraf!
Komşuda 114 bin kişi pis sudan öldü!
'Yeni bir dönemin arefesindeyiz'
Yakınındakileri bir bir görevden alıyor!
İşte CHP belediyeciliği!
Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?
Darbeye yönelik 209 dava tamamlandı!
Meclis'te bütçe maratonu başlıyor!
Kaşıkçı hakkında yeni gelişme!

Balıkların kum kavgası!

İzlenme rekorları kıran sevimli balıkların kum kavgası.

Ekmek nimettir, yeri çöp değildir!

Ülkemizde bir yılda çöpe atılan 2,1 milyar adet ekmeğin parasal değeri 1.5 milyar TL'dir.

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü

Suudi Arabistan'dan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin açıklama geldi.

Türkiye Katar'ı koruyacak!

HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak.

Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesi hadisesiyle ilgilenen aktivistler, yazarlar ve gazeteciler, herkesin merak ettiği, "Cesedi nerede?" sorusuna yanıt ararken gazetecinin vasiyetinin Medine'ye gömülmek olduğu ortaya çıktı

Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, olaya ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

Bu kategorideki diğer haberler