Mersin'in Erdemli ilçesinden gelen habere göre öğrenciler için başlatılan 'kod Erdemli' projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Güncelleme: 14.03.2018 11:28

Mersin'in Erdemli ilçesinden gelen habere göre öğrenciler için başlatılan 'kod Erdemli' projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Projenin, Tabureli Mahallesi'ndeki Şehit Ali İhsan Öğer Ortaokulundaki açılışı dolayısıyla ilçede tören düzenlendi.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, kodlama eğitiminin verileceği laboratuarda incelemelerde bulundu.

Metin, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin projede hem öğrendiğini hem de eğlendiğini belirterek, "Teknolojiyi yakından takip eden çocuklarımıza kodlamayı öğreterek, sadece bilişim uygulamaları kullanan değil, yeni uygulamalar da üretebilen bir nesil yetişmesine katkı sağlamayı amaçlamaktayız." dedi.

Bu sene pilot uygulama olarak ilçe genelinde 11 okulda bin 150 öğrenci ile başlayan projenin, gönüllü okulların katılımıyla şu an 23 okul ve 3 bin 153 öğrenci ile devam ettiğini dile getiren Metin, gelecek yıl ilçedeki tüm 5. ve 6. sınıf öğrencilerinin projeye dahil olacağını kaydetti. 

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Beklenen logo geldi!

Müşterilerin alış veriş yaparken daha bilincli davranabilecekleri şekilde "Türk Malı" logosu geldi. Uygulama 15 gün sonra başlıyor. Bakanlık yerli üretim logosunu ilk kez gösterdi.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

ODA TV ilahiyatçısı küffarın bile kurmadığı cümlelerle İslam'a saldırdı

Oda TV'nin ilahiyatçı yazarı Cemil Kılıç, yine mübarek Ehlibeyt'in arkasına saklanarak İslam'a saldırdı. Karanlık Oda'nın yazarına göre "İslam ölmüş, katledilmiş, İslam bir facianın dini" imiş. İslam'a ve yılın 365 günü Ehlibeyt muhabbetini ve hürmetini içinde taşıyan ve yaşayanlara, bu bir günü fırsat bilip saldıran ve karanlık düşüncelerini Ehlibeyt'i siper edinerek yaymaya çalışan ilahiyatçı takımına, Müslümanlar ise Allah'ın 2 ayeti ile cevap veriyor.

Bu kategorideki diğer haberler