Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu son günlerdeki "apolet" tartışması üzerine konuştu: "24 Haziran'da millet, terörle mücadele eden kahramanına 'apoletlerini sökeceğim' diyerek Kandil ve FETÖ terör örgütlerine ve yandaşlarına şirinlik mesajları verenlere değil, terörün ciğerlerini söken Kasımpaşalı Recep Tayyip Erdoğan'a oy verecektir."

Güncelleme: 08.06.2018 11:23

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu son günlerdeki "apolet" tartışması üzerine konuştu: "24 Haziran'da millet, terörle mücadele eden kahramanına 'apoletlerini sökeceğim' diyerek Kandil ve FETÖ terör örgütlerine ve yandaşlarına şirinlik mesajları verenlere değil, terörün ciğerlerini söken Kasımpaşalı Recep Tayyip Erdoğan'a oy verecektir."

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY'un düzenlediği iftar programına katıldı. Programa TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Türkmenistan Büyükelçisi İşankuli Amanaliyev, Makedonya Büyükelçisi Zvonko Mucunski, Bosna Hersek Büyükelçisi Bakir Sadovic, Sesric Genel Direktörü Musa Kulaklıkaya, Türk Tarih Kurumu Başkanı Refik Turan, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcıları Nihat Gül ve Ziya Taşkent, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Musa Yıldız, SANKON Başkanı Nezaket Emine Atasoy, TDMMB Başkanı İlyas Demirci ile çok sayıda davetli katıldı.

"MİLLET TERÖRÜN CİĞERİNİ SÖKEN KASIMPAŞALI ERDOĞAN'A OY VERECEKTİR"

İftar programı çıkışında basın mensuplarının sorusu üzerine son günlerdeki "apolet" polemiğine değinen Topçu "milletimiz muazzam bir ferasete sahiptir. Bu gerçek birilerine şuursuzca söylem ve davranışları yaptırabilir. Sakin ve sağduyulu davranmak gerekir. 24 Haziran'da bir kere daha milletçe, dünyaya demokrasinin ne olduğunu göstereceğiz. 24 Haziran'da millet, terörle mücadele eden kahramanına 'apoletlerini sökeceğim' diyerek Kandil ve FETÖ terör örgütlerine ve yandaşlarına şirinlik mesajları verenleri değil,  terörün ciğerlerini söken Kasımpaşalı uşağa oy verecektir" değerlendirmesinde bulundu.

"TÜRKSOY TÜRK DÜNYASI'NIN UNESCO'SUDUR"

Uluslar arası Türk Kültürü Teşkilatı TÜRKSOY'un faaliyetlerinin önemine de değinen Yalçın Topçu "TÜRKSOY Türk milletinin dünyaya hediye ettiği ikinci bir UNESCO'dur. Kahramanlıkları, ahlakları, merhametleri, düşenin elinden tutmaları ile bilinen büyük Türk ailesine mensup, dünya durdukça müstakil, güvenli, hür ve bağımsız olarak yaşayacak olan altı devletin işbirliği ile kurulmuş Türk Kültür Teşkilatı'dır. TÜRKSOY; kurulduğu 1993 yılından bu tarafa; son on yıldır ise değerli kültür ve devlet insanı Düsen Kaseinov'un Genel Sekreterliği'nde Türk dilinin, kültür - sanat ve medeniyet değerlerinin korunması, canlandırılması ve araştırılması yönünde gerçekleştirdiği çalışmaları başarı ile sürdürüyor. Bu çalışmaları takdirle takip eden biri olarak, Düsen Bey ve ekibine Türk dünyasının 'dilde, işte, fikirde bir' olmasına vesile olacak bu kıymetli kültür çalışmaları ve azami gayretleri için minnettarlığımı ve saygılarımı sunuyorum" " değerlendirmesinde bulundu.

"SİZLERİN DESTEĞİNİ HER ZAMAN YANIMIZDA HİSSEDİYORUZ"

TÜRKSOY Genel Sekreteri Kaseinov, bu yıl 25. kuruluş yıldönümünü kutladıkları TÜRKSOY'un kuruluş amaçları ve hedefleri doğrultusunda çalışmalarını artırarak devam ettirdiğini vurgulayarak, bu çalışmalara destek veren kişi, kurum ve kuruluşlara müteşekkir olduğunu belirtti.

Kaseinov konuşmasında, " Bu bir resmi yemek değil bir aile yemeğidir. Bu Ramazan akşamında TÜRKSOY'un faaliyetlerine desteklerini esirgemeyen sizlerle birlikte aynı sofrayı paylaşmaktan memnuniyet duymaktayız. Sizlerin değerli katkıları TÜRKSOY'un gücüne güç katmaktadır. Dünyanın çeşitli bölgelerinde düzenlediğimiz etkinliklerde sizlerin desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz. Bize desteğini hiç esirgemeyen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu'ya teşekkürlerimi iletiyorum. Önümüzdeki yıllarda da sizlerin değerli destekleriyle daha büyük işler yapacağımıza inanıyorum." şeklinde konuştu. Kaseinov, Ramazan ayının Türk dünyası başta olmak üzere bütün dünyaya barış, sağlık, hoşgörü ve huzur getirmesini diledi.

Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Trump'tan Cemal Kaşıkçı açıklaması
BM'den Gazze uyarısı!
23 göçmenin hayatını kaybettiği olayda flaş gelişme
Rusya'da uçak düştü!
İP'te toplu istifa
Türkiye resti çekti! Devam edecek
Danıştay'dan 'andımız' kararı
Valilikten '29 Ekim' açıklaması
Emniyetten büyük başarı! Yakalandılar
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
Yunanistan kaşınıyor! Engellendi
ABD tehdit etti! '72 saatiniz var'
Putin'den dünyayı ayağa kaldıran iddia
Sözcü bildiğiniz gibi! Yine yalan
Enflasyona karşı destek çığ oldu!

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Nereye gitti şimdi bu?

Rakunlar bir şeyi yemeden önce yıkamak isterlermiş. Bu rakuna da pamuk şeker vermişler

Arıların savaşı!

30 eşek arısının 30.000 bal arısı bulunan bir kovanı işgali

Bir yabancının gözünden Türkiye

Leonardo Dalessandri'nin gözünden, Türkiye.

Bir madeni paradan daha fazlası..

Bir madeni paradan daha fazlası..

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

İşte yerli otomobil! Adeta su yakıyor

Elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. İşte dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri...

Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar

TBMM Genel Kurulu'nda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

Danıştay'dan 'andımız' kararı

Türk Eğitim-Sen tarafınan Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince 'öğrenci andı'nı yürürlükten kaldıran düzenlemenin iptali için Danıştay'da dava açtı.

Bu kategorideki diğer haberler