Eyüpsultan'da parklara, çocukların güvenliği için takılan MOBESE'lerle park ve çevresi sürekli gözlenecek. İlçe belediyesinin yerleştirdiği MOBESE kameralarıyla parklar daha güvenli hale geldi.

Güncelleme: 07.08.2018 18:25

Eyüpsultan'da parklara, çocukların güvenliği için takılan MOBESE'lerle park ve çevresi sürekli gözlenecek. İlçe belediyesinin yerleştirdiği MOBESE kameralarıyla parklar daha güvenli hale geldi.

Eyüpsultan Belediyesi yerleştirdiği MOBESE kameralarıyla 24 saat boyunca canlı yayın yapılan parkları daha güvenli hale getirdi.

Eyüpsultan Belediyesi, ilçedeki parklardaki güvenliği artırmak için çalışma başlattı. Belediyenin Bilgi İşlem Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Park Bahçeler Müdürlüğü ile ortaklaşa sürdürülen çalışmayla parklara güvenlik kameraları kuruldu.

İlk olarak İslambey Mahallesindeki Hz. Halit ile Arif Paşa parklarına kurulan kamera sistemi yakın zamanda ilçedeki bir çok yere takılacak. Belediye hizmet binasında bulunan kamera takip merkezine aktarılan görüntüler, burada 24 saat boyunca canlı olarak izlenip kayıt altına alınıyor.

Sistem herhangi bir internet sağlayıcısından hizmet almadan, Bilgi İşlem Müdürlüğü'nün kablosuz radyolink cihazları ile oluşturduğu ağ üzerinden çalışıyor. Kamera görüntüleri bu ağ üzerinden merkeze taşınıyor ve kayıt altına alınıyor.

Kameraların parklara kurulumları ve elektrik hatlarının bağlanması işlemi de Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleştiriliyor. Daha sonra oluşturulacak sistemde anlık kamera görüntüleri Eyüpsultan Belediyesi web sayfasından canlı olarak yayınlanmaya başlayacak.

Bu sayede dileyen vatandaşlar parklarda oynayan çocuklarını tablet, cep telefonu gibi mobil araçlarıyla uygulama üzerinden canlı yayını izleyebilecek.

Olası tehlike anında merkezde görüntüleri takip eden görevliler durumu polis ekiplerine bildirecek. Gerçekleşecek olumsuz olaylarda da kayıt altına alınacak görüntüler üzerinden polis ekiplerinin suçlulara ulaşması kolaylaşacak.

"Parklar güvenli hale gelecek"

Eyüpsultan Belediyesi Güvenlik Kamera Sistemleri Sorumlusu Ufukcan Aydın, yaptığı açıklamada, belediye olarak belli başlı parkların güvenliğini artırmak için proje hazırladıklarını belirterek, şu anda 2 parkta projeyi hayata geçirdiklerini söyledi.

Aydın, bu iki parkta güvenliğin sağlandığını anlatarak, projenin parklarda güvenliğin tamamıyla gerçekleştirmek için hazırlandığını vurguladı.

İlçedeki parklarda altyapı keşfi yapıldığını hatırlatan Aydın, altyapısı uygun olan tüm parklara kamera sistemi takacaklarını aktardı.

İlk önce bölgesel büyük parkların güvenliğini hedeflediklerini söyleyen Aydın, "Daha sonra mahalle aralarındaki parklara takacağız. Vatandaşların bu konuda çok talebi vardı. Parklarda küçük kardeşlerimize yönelik taciz olayları, hırsızlık olayları ve bunun gibi kötü olayların önüne geçmek için kamera takıyoruz. Umarım bunların önüne geçeriz. Vatandaşın çoğu memnun zaten onların talebiyle başladık. Vatandaş görüntüleri takip ederek bize geri dönüşleri olursa onları da dikkate alarak projemizi daha da detaylandırabiliriz. Aile ferdi, yani baba, abla, kardeş, görüntülerde çocuğun parkta ne yaptığını ve parkta olup olmadığını anlık olarak görebilecek. 3 haftalık kayıt durumumuz var. Olası bir durumda emniyet kayıtları alabilecek."diye konuştu.

ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Çukur'dan kötü haber! Hayranları şokta!
Bakan duyurdu: 1600 hakim savcı alınacak!
Made in China! Yapay ay gönderecekler...
Fransa'dan 'tokat gibi' karar!
Finansal Akbaba'dan faiz artışı sinyali!
TÜPRAŞ ABD ile masada!
Bu tuzağa düşmeyin! Atm'de kopyalayıp...
Siyasetin hanımefendisi Hakk'a yürüdü
Yurt genelinde hava durumu
Darbeci Sisi'nin suç ortağı 'Fransa'!
Ara Güler hayatını kaybetti
Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar
FETÖ'nün silah fabrikası hala faaliyette!
Siyonistler belgeseli bile hazmedemedi
CHP'de toplu istifa
Suudi Arabistan'a şok! ABD harekete geçti

Trafiğin yoğunluğuna muhteşem çözüm

San Franciscoda Golden Gate köprüsünde, trafiğin yoğun olduğu vakitte şeritleri değiştiriyorlar...

Bilimin hayatımızdaki önemi

Parkinson hastası amcanın beyin pili kapalı ve açıkken kayıt edilen görüntüleri..Bilimin ne kadar müthiş bir şey olduğunu ve hayatımızda ne kadar büyük yeri olduğunun ispatı.

Baba güven demek!

Sakatlanan oğlunun kolundan tutup bitiş çizgisine ulaşmasını sağlayan baba. 1992 Olimpiyatları Derek Redmond

Bugatti hız testi

Bir Bugatti'nin motorunu test etmek istiyorsanız, yolu tamamen boşaltmanız gerekir.

Atla drift yapılır mı?

Atla drift yapan kovboy.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Ses kaydı gündeme bomba gibi düştü

Cemal Kaşıkçı'nın işkenceyle öldürüldüğüne dair ses kayıtları ortaya cıktı. Ses kaydında Başkonsolos Muhammed Uteybi, “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” ve “Yaşamak istiyorsan sus!” gibi sözler söylüyor.

Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar

TBMM Genel Kurulu'nda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

Siyonistlerin yeni hizmetkarı!

Yahudilere yakınlığıyla bilinen Fas Kralı 6. Muhammed, bir hizmete daha imza attı. Kral, Nazilerin gerçekleştirdiği Yahudi soykırımı iddialarını içeren Holokost'un lise eğitim müfredatına eklenmesi için talimat verdiği öğrenildi.

Bu kategorideki diğer haberler