Türkiye'nin tanıtımı için uluslararası arenada dev etkinlikler düzenleyen Kültür ve Turizm Bakanlığından Moskova'da Türk festivali düzenlendi. Bakan Mehmet Ersoy, "Türkiye Festivali'nde, Türk kültürünü, sanatını, müziğini, gastronomisini, Türkiye'nin farklılıklarını, renkliliklerini sizlerle tanıştırmak istiyoruz" dedi.

Güncelleme: 11.08.2018 10:16

Türkiye'nin tanıtımı için uluslararası arenada dev etkinlikler düzenleyen Kültür ve Turizm Bakanlığından Moskova'da Türk festivali düzenlendi. Bakan Mehmet Ersoy, "Türkiye Festivali'nde, Türk kültürünü, sanatını, müziğini, gastronomisini, Türkiye'nin farklılıklarını, renkliliklerini sizlerle tanıştırmak istiyoruz" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen "Türkiye Festivali"ninaçılışını gerçekleştirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde, Türkiye Otelciler Federasyonu'nun (TÜROFED) katkısıyla bu yıl ikincisi düzenlenen festival Moskova'nın en prestijli parklarından Krasnaya Presnaya'da açıldı.

Bakan Ersoy, festivalin açılışında yaptığı konuşmada, geçen yıl da aynı yerde gerçekleştirilen Türkiye Festivaline yoğun ilgi gösterildiğini, bunun sevindirici olduğunu belirterek, "Katılım yüksek olduğu zaman bize de bu ilişkileri güçlendirmek, bu tür organizasyonları geliştirerek devam ettirmek için cesaret geliyor. Her sene daha büyük bir şevkle bu organizasyonları gerçekleştirmek istiyoruz." dedi.

Festivalde Türkiye'nin turizmin yanında pek çok farklı yönüyle de tanıtılmasını hedeflediklerini dile getiren Ersoy, "Burada Türk kültürünü, sanatını, müziğini, gastronomisini, Türkiye'nin farklılıklarını, renkliliklerini sizlerle tanıştırmak istiyoruz." diye konuştu.

Krasnaya Presnaya parkında 12 Ağustos'a kadar devam edecek festival kapsamında, Türkiye'nin turistik bölgeleri tanıtılacak. Ayrıca Türk kültürünü yansıtan konserler ve halk dansları gösterileri ile el sanatları atölyeleri gerçekleştirilecek, gastronomi ve spor gibi pek çok alanda farklı etkinlikler ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

YouTuber'lar ayda kaç para kazanıyor?
Yemin töreninden gururlandırıcı fotoğraflar
Özel harekat polisinden tatbikat
Bolu Dağı'nda eşsiz kış manzarası
Ankara'daki kazadan ilk kareler

Günün diğer manşetleri

Arabada bırakılan köpeğin canı sıkılırsa

Afrin'de pazar yerine bombalı saldırı

TSK ve ÖSO'nun Zeytin Dalı Harekatı ile terörden arındırılan Afrin'de, bomba yüklü aracın infilak ettirilmesi sonucu 4 sivil öldü, 20'den fazla kişi yaralandı.

Yerli ‘transformer'da hedef ihracat

Karada ve suda hareket edebilen yüzücü köprü sistemi Samur, Türk savunma sanayisinin ilk özgün tasarım ve geliştirme projesi olarak TSK'ya hizmet ediyor.

İki güzel adam

İki güzel adam. Biri, akan trafikte köpeğin karşıdan karşıya geçmesini sağlıyor. Diğeri ise aracını durdurup köpeğe yiyecek bir şeyler veriyor.

"Doğu Ekspresi"ne yoğun ilgi

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Taşımacılık AŞ'nin en uzun rotalarından Ankara-Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi, yabancı turistlerden de yoğun ilgi görüyor.

Suriye'den Türkiye'ye destek yağıyor!
Başkan Erdoğan'dan sert açıklamalar!
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın gözdağı verdi!
Çavuşoğlu'ndan flaş FETÖ açıklaması!
Kuzey Irak'a hava harekatı!
Almanlar üretemezsiniz demişti! Şimdi hedef ihracat
Türkiye harekete geçince AB tutuştu!
Kredi kartı kullanıcıları için çok önemli uyarı!
İran'dan geri vites!
Bakan Akar'dan flaş açıklamalar!
Türkiye'ye desteği Reuters duyurdu!
'Macron'un polisi' göstericilere daldı!
Saldırı hazırlığındaki hainler gebertildi
28 Şubat kafası yine sahnede
ABD'nin etekleri tutuştu! Küstah tehdit
Şeb-İ Arus Tasavvuf Musikisi Konseri mest etti
Buram buram tarih
Beşiktaş'ta toprak kayması!

En Çok Okunan Haberler