Çıldırlı Muhtarlar Derneği, Zeytin Dalı Harekatı'ndaki Mehmetçiğe destek için programı düzenledi.

Güncelleme: 13.03.2018 11:46

Çıldırlı Muhtarlar Derneği, Zeytin Dalı Harekatı'ndaki Mehmetçiğe destek için programı düzenledi.

Çıldır Gölü Sosyal tesislerinde düzenlenen programda, Çıldır ilçesindeki köy ve mahalle muhtarları Zeytin Dalı Harekatı'na destek amaçlı Mehmetçik Vakfı'na teslim edilmek üzere para topladı. Programa, Ardahan'daki bazı sivil toplum kuruluşları da destek verdi.

Açık attırmayla satışa sunulan bir hindi eti ise yoğun ilgi gördü.

Burada konuşan Vali Mehmet Emin Bilmez, Türkiye'nin artık ülke içinde değil, ülke dışında da terörün yuvalandığı bölgelerde mücadele ettiğini belirterek, bu etkinliğin Mehmetçik için moral olduğunu ifade etti.

Zeytin Dalı Harekatı ile 30 yıldır devam eden terör belasından kurtulacağını belirten Bilmez, şunları kaydetti:

"Bölgemizde yaşanan olaylar, 1. Dünya Savaşı'nın devamı niteliğinde olan olaylardır. Bölgede haritaların yeniden çizilmeye çalışıldığı bir dönemdeyiz. Onun için her zamankinden daha çok birliğe, beraberliği, kardeşliğe ihtiyacımız var. Bu ülkede yaşayan herkes kardeştir. Bu ülkede yaşayan herkes Türkiye Cumhuriyeti'nin birinci sınıf vatandaşıdır. Şer odaklarının içimizdeki farklılıkları bizi birbirimize düşürmek için kullanmalarına fırsat vermememiz lazım."

Bu ve benzeri etkinliklerle Mehmetçiğin yanında olunduğuna dikkati çeken Bilmez, Çıldır'da böyle bir etkinliğin yapılmasının önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Programda Çıldırlı halk ozanları da söyleşileriyle Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdi.

Çok Okunanlar

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Rus modelden Putin'e şok suçlama

Rus model Anna Shapiro, Putin'e yönelik suçlamasıyla dünya medyasında yer aldı. 

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Bu kategorideki diğer haberler