CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Bilkent Otel'de düzenlenen 'Eğitimin Üç Şartı, Bilimsellik, Laiklik, Adalet' sloganlı çalıştayın açılış konuşmasını yaptı. Partisinin çalıştayında Osmanlı döneminden bahseden Kılıçdaroğlu, o dönemde taassup, cehalet ve karanlık içerisinde olduğumuzu iddia ederek uzun uzun anlattı. Habertürk yazarı tarihçi Murat Bardakçı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun verdiği hatalı örnekleri tek tek ortaya döktü.

Güncelleme: 08.09.2017 11:58

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Bilkent Otel'de düzenlenen 'Eğitimin Üç Şartı, Bilimsellik, Laiklik, Adalet' sloganlı çalıştayın açılış konuşmasını yaptı. Partisinin çalıştayında Osmanlı döneminden bahseden Kılıçdaroğlu, o dönemde taassup, cehalet ve karanlık içerisinde olduğumuzu iddia ederek uzun uzun anlattı. Habertürk yazarı tarihçi Murat Bardakçı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun verdiği hatalı örnekleri tek tek ortaya döktü.

Partisinin çalıştayında Osmanlı döneminden bahseden Kılıçdaroğlu, o dönemde taassup, cehalet ve karanlık içerisinde olduğumuzu iddia ederek uzun uzun anlattı. Habertürk yazarı tarihçi Murat Bardakçı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun verdiği hatalı örnekleri tek tek ortaya döktü.

KILIÇDAROĞLU: TAKYÜDDİN'İN RASATANESİ FETVA İLE YIKILDI

Kılıçdaroğlu: Fatih'in İstanbul'a çağırdığı Takiyüddin'iÜçüncü Selim'in müneccimbaşılığa getirdiğini, sinüs, kosinüs ve tanjantıKopernik'ten önce Takiyüddin'in kullandığını, Galata Kulesi'nde gözlemler yaptığını, sonra bir rasathane kurduğunu ama rasathanenin fetva ile yıkıldığını anlattı.

TAKYÜDDİN'DEN İKİ ASIR SONRA YAŞAMIŞ!!!

Kemal Bey'in bahsettiği Takiyüddin 1520'lerde dünyaya geliyor, hayattan 1585'te ayrılıyor, Üçüncü Selim ise 1789 ile 1807 arasında hüküm sürüyor, yani Takiyüddin'den nerede ise iki asır sonra yaşıyor ama ne yapıyor, ediyor bilinmez, belki bir çeşit zaman makinesi kullanıp yahut tayy-ı zaman yapıp iki asır geriye gidiyor ve Takiyüddün'i müneccimbaşı tayin ediyor!

CHP liderinin hataları bu kadarla kalmış olsa oturup şükredin!

Kılıçdaroğlu konuşmasında Kopernik'ten de sözediyor, büyük bir alim olan Takiyüddin'in sinüs, kosinüs ve tanjantı Kopernik'ten önce kullandığını anlatıyordu...

Ama o da ne? Kopernik bizim Takiyüddin'den sonra değil, önce yaşıyor; Takiyüddin'in dünyaya gelmesinden elli sene önce, 1473'te doğuyor ve 1543'te öldüğünde de Takiyüddin henüz yirmili yaşlarında bulunuyor... Ama bu Kopernik dedikleri adem kahin değil matematikçi ve astronom olduğu için seneler sonra Takiyüddin diye birinin çıkacağını ve sinüs, kosinüs yahut tanjant bahislerinde kendisine nal toplatacağını göremiyor!

OKUR-YAZAR ORANI DA YALAN

"Aman da nasıl cahil bir toplumuz" demeye bayılan zevatın Osmanlı'da okur-yazarlık konusunda senelerdir söylediklerine cevap vermekten dilimde tüy bittiği için, Kılıçdaroğlu'nun bu güruhun iddialarının tekrarı olan sözleri hakkında sadece bir-iki hususu hatırlatmakla yetineceğim: 19. asır Osmanlı İmparatorluğu'nda erkeklerin okur-yazarlık oranı yüzde beş olabilir de, ama olmayabilir de! Zira bu konuda Kemal Bey'in iddia ettiği gibi bir istatistik yoktur! Hele bu oranın kadınlarda "binde sekiz"olduğunu ortaya çıkartacak, yani çok geniş bir alan araştırmasına ihtiyaç gösterecek bir çalışma hiç yapılmamıştır!

HATALARLA DOLU BİR EĞİTİM ÇALIŞTAYI

Kemal Kılıçdaroğlu'nun hemen her tarafı hatalarla mal\u00fbl olan, üstelik "Eğitim Çalıştayı" dedikleri yerde yapılan bu konuşmasını hangi tarih ve kültür fukarası danışmanının yazıp verdiğini bilmiyorum. Ama kabahati sadece o danışmanın üzerine yıkmak doğru olmaz, zira cehaletten, taassuptan ve aydınlanmadan bahseden bir lider Türkiye'de aydınlanma tarihinde çok önemli yeri olan Üçüncü Selim'in ne zaman yaşadığından b\u00eehaber ise danışmanın kabahati yoktur ve ortada tencere ile kapak misali mükemmel bir uyum mevcuttur!

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama
ABD Senatosu Prens Selman'ı hedef aldı!
Teröristbaşına soğuk duş! İptal edildi
Erdoğan'dan Cemal Kaşıkçı çıkışı!
Yerli üretime talep yağıyor!
Kaşıkçı soruşturmasında flaş gelişme!
Suudi yetkiliden kan donduran itiraf!
Komşuda 114 bin kişi pis sudan öldü!
'Yeni bir dönemin arefesindeyiz'
Yakınındakileri bir bir görevden alıyor!
İşte CHP belediyeciliği!
Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?
Darbeye yönelik 209 dava tamamlandı!
Meclis'te bütçe maratonu başlıyor!
Kaşıkçı hakkında yeni gelişme!

Balıkların kum kavgası!

İzlenme rekorları kıran sevimli balıkların kum kavgası.

Ekmek nimettir, yeri çöp değildir!

Ülkemizde bir yılda çöpe atılan 2,1 milyar adet ekmeğin parasal değeri 1.5 milyar TL'dir.

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü

Suudi Arabistan'dan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin açıklama geldi.

Türkiye Katar'ı koruyacak!

HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak.

Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesi hadisesiyle ilgilenen aktivistler, yazarlar ve gazeteciler, herkesin merak ettiği, "Cesedi nerede?" sorusuna yanıt ararken gazetecinin vasiyetinin Medine'ye gömülmek olduğu ortaya çıktı

Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, olaya ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

Bu kategorideki diğer haberler