Türkiye'yi dizayn etmeye çalışan NATO'nun İdlip Harekatı'na kamuoyu desteğini azaltmak için gayri nizami harp eylemlerine girişebileceğini açıklandı. Türkiye'de 45'in üzerinde NATO tesisi olduğunu belirten ASSAM Strateji ve Güvenlik uzmanı Emekli Albay Nejat Özden, Müttefiklik kavramını sulandırarak Türkiye'nin milli menfaatlerine zarar veren bu tesislerde çalışanlardan her türlü gayri ahlaki davranışın bekleneceğini söyledi.

Güncelleme: 11.10.2017 08:52

Türkiye'yi dizayn etmeye çalışan NATO'nun İdlip Harekatı'na kamuoyu desteğini azaltmak için gayri nizami harp eylemlerine girişebileceğini açıklandı. Türkiye'de 45'in üzerinde NATO tesisi olduğunu belirten ASSAM Strateji ve Güvenlik uzmanı Emekli Albay Nejat Özden, Müttefiklik kavramını sulandırarak Türkiye'nin milli menfaatlerine zarar veren bu tesislerde çalışanlardan her türlü gayri ahlaki davranışın bekleneceğini söyledi.

İSMAİL ZELVİ

1950'den beri Türkiye'yi Siyonist Haçlı menfaatleri doğrultusunda dizayn etmeye çalışan NATO'nun İdlip harekatına kamuoyu desteğini azaltmak amacıyla provakatif eylemler yapabileceği açıklandı.

Türkiye'nin Afrin ve İdlib harekatlarının gündeme gelmesiyle ABD'nin Bulgaristan'daki birliklerini Türkiye sınırına kaydırarak mesaj verdiğini belirten ASSAM Strateji ve Güvenlik uzmanı Emekli Albay Nejat Özden, 1950'den beri Siyonist haçlı ittifakının Türkiye'yi kendi planları doğrultusunda dizayn ettiğini söyledi. Müttefiklik kavramının NATO, AB ve ABD tarafından ahlaki ilkeler çiğnenerek sulandırılıdığını belirten Özden, bölgemizde  çok sıcak gelişmelerin yaşandığı şu günlerde NATO içindeki derin yapılar, gezi, 17-25 Aralık, MİT TIR'ları 15 Temmuz darbe girişimi benzeri provokatif eylemler yapabileceği veya taşeron terör örgütlerine yaptırabileceğini belirtti.

NATO'nun Türkiye'yi dizayn etmek için sürekli vesayet unsurlarını kullandığını hatırlatan Özden, "1980 darbesindeki silahlı kuvvetlerdeki bir takım vesayet unsurları, Türkiye'deki durumu terör olarak tarif ederek vazife olarak darbe yaptılar. 1997 durum irtica, vazife post modern darbe oldu. 15 Temmuz'da durum yolsuzluk vazife ise NATO marifetiyle işgal olarak belirlendi. Şu anda ise durumu demokrasiden uzaklaşma olarak tarif ederek provakatif eylemlere hazırlanıyorlar" dedi.

Türkiye'ye rağmen coğrafyada değişiklik yapamayacaklarını anlayan haçlı Siyonist güçlerin Türkiye'nin ayaklarına pranga vurma eylemi içine girdiklerini hatırlatan Özden, "ABD ve NATO'nun öncülüğünde yapılan eylemlerin hiçbirinin ahlaki dayanağı yoktur. Afganistan'da durumu el-kaide olarak tarif ettiler vazife olarak işgali belirlediler. Irak'ta durumu kimyasal silah, vazifeyi ise milyonlarca insanın öldürüldüğü işgal olarak gerçekleştirdiler. Suriye'de durumu ABD tarafından oluşturulan DEAŞ ile mücadele olarak ortaya koyarak vazife olarak Türkiye'yi terör sarmalı ile kuşatmak olarak çıkardılar." Şeklinde konuştu.

Türkiye'nin bu sinsi planlar karşısında çok önceden harekete geçmesi gerektiğini savunan Özden, "Biz bu kuşatma harekatını Irak'ın igalinde görüp engel olmalıydık. 36. Paralelde Kuzeyde hami değil özerk bir yapı çalışması yaptılar. O dönemlerde Siyasi ve Askeri açıdan istikrarlı ülke olup Dicle Kılıcı harekatını yapabilseydik  şu anda Fırat kalkanına da İdlip harakıtına da gerek kalmazdı.

1990'lı yıllarda özellikle 1. Körfez harbinden siyasi ve istikrarlı olamadığı için müdahil olamadık. ı. Rahmetli Özal'ın Kuzey Irak harekatı Türkiyenin lehine olacaktı. Askeri vesayet bunun yapılmasına engel oldu.  Türkiye daha sonraki yıllarda siyasi istikrarsızlıkla masadan uzak tutuldu. Suriye'de savaşın başlamasından 2014 yılından sonra DEAŞ bahane edilmek suretiyle ABD işbirlikçileri güneyimizdeki sınırlarımızda PKK/YPG unsurlarını yerleştiriliyorlar. Burada oluşturulan terör koridorunun Kuzey Irak ile eklemlenerek haçlı Siyonist plan yürürlüğe girecekti. Fırat kalkanıyla bu plana darbe vurduğumuz için Türkiye cezalandırılıyor." Dedi.

Haçlı Siyonist planın bozulması için Türkiye'nin Halep'e kadar kontrolü sağlaması gerektiğine vurgu yapan Özden, "Türkiye, Halep böilgesine kadar inemediği takdirde,  İdlip bölgesinde istikrar sağlanmadığı takdirde koridorun önüne geçilemez. O yüzden Astana süreci ile birlikte İdlipte gruplar arasında çatışmaları durdurarak oraya huzur getirmek zorundayız. Birbirleriyle çatışmaya müsait olan bir takım rejim karşıtı örgütler. Bazıları Ocak ayında özellikle Tahrir el Şam cephesi diğer örgütler arasında çatışmalar yaşanıyor. İdlip'te istikrar sağlanamadı. Mağlup unsurlar bile birbiriyle çatışıyor. Suriyede rejime karşı yürütülmekte olan hareketin başarısızlığa uğramasında en büyük etken, Rejim karşıtları kendi içinde istikrar sağlanamadı. Örgütler aranasında çatışma durdurularak  huzur ve sukünün sağlanması için. Özgür Suriye Ordusu bölgeye gönderildi.

Özden, Harekatın YPG/PKK terör koridorunun Akdenize ulaşmasını engellemek, muhalifler arasında çatışmaları durdurmak ve Afrin harekatına hazırlık yapmak amaçlırının bulunduğunu hatırlattı.

Vize krizinin hedefi terör koridoru

Türkiye ile ABD arasında 15 Temmuz sürecinde FETÖ elebaşısının teslimi, PKK terörüne karşı alanın ciddi önlemler, IKBY referandumuna karşı çıkarak İran ve Irak ile bir çizgide buluşulması ABD'yi çılgına çevirmiştir. Bu yüzden İstanbul konsolosluğu viz e işlemlerini durdurdu.  ABD planlarına Türkiye'yi engel olarak görd6üğü için hem batıdan hem de güneyden Türkiye'yi kuşatacak. Gayri nizamı harp unsurlarını kullanarak Türkiye'yi zor durumda bırakacak. NATO'nun Türkiye'de yaptıkları tüm operasyonlar Gayri nizamı harp taktiği ile yapılıyor. Hedef  Türkiye'yi zayıf düşürmek, içerden yıkmak. Türkiye'yi dizayn etmektir.

*Türkiye'ye karşı tüm provokatif operasyonlara ev sahiplği yapan bu tesislerin bir kısmı süreç içinde işlevini yitirdi ve kapatıldı.

HER TÜRLÜ SALDIRI GELEBİLİR

Yapılacak eylemlerinde NATO tesislerinin de kullanılabileceğini savunan Özden, "Emperyal güçlerin ahlakı yok, yaptıkları hiçbir şeyde ahlak olmadı.  Irak'a özgürlük, Afganistana özgürlük getireceklerdi. Bölgleri NATO unsurları ile terörize ettiler. 100 yıl önce Siyonist haçlının Suriye'yi beşe,  Irak'ı 3'e bölme planına bölgede hakim olan sunni akım mani olmuştu. ABD Irak ve Suriye'de operasyonları kendisine engel olan Sunni akımı zayıtlatmak için yapıyor. DEAŞ sunni akımı zayıflatmak için aygıt olarak kullanıldı. Türkiyebu şartlarda  NATO ve AB şemsiyesi altında varlığını devam edemez. Asimetrik işbirliği ile bu süreç bozulabilir. İran ve Rusya ile kendisine karşı yürütülen terör koridorunu engellemeye çalışıyor. Türkiye doğru yaptıkça karşı taraf agrasifleşiyor. Sonuçta Kaderin dediği gibi, ABD güçlü olabilir. Kaderin hükmü geçerlidir. . Biz  vazifemizi yapmakla mükellefiz. Biz mazlum coğrafyanın sesi oldukça yüce allahın yardımı bizimle olacaktır." Dedi.

15 Temmuz'un sorumlusu 40 NATO subayının Almanya'ya sığındığını, o gün 250'nin üzerinde CİA ajanının ülkemizde bulunduğunu hatırlatan Özden, "O dönem içimize sızmışlardı. Adanadaki üst komutanı fetöcü, malatyadaki ana jet üs komutanlığı onların elinde, 2015'te doğu ve güneydoğuda  15 birliği fetöye teslim etmişlerdi.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
Erdoğan'dan ABD'ye sert tepki
PKK'dan büyük vahşet
Florence kasırgasında ölü sayısı yükseliyor
Bahçeli'den ABD ve Esed'e sert sözler
Sedanur'dan acı haber!
ABD yine aynı türküyü söylüyor
Twitter kullanıcıları dikkat! Yeni tespit edildi
Askeri törene terör saldırısı! Ölü ve yaralılar var
TSK açıkladı! PKK'ya büyük darbe
FETÖ'cü komutan yakalandı
Her gün parkta nöbet tutuyorlar! işte nedeni
Taşıdığı bavullardan yakayı ele verdi
İnstagram'a bakın hangi özellik geliyor
ABD'nin istihbarat bataklığı!
Akdeniz'de gerilim!Yunan gemisine el koydu

Öğrencileri taşıyan midibüs devrildi: 1 ölü, 18 yaralı

Kocaeli Körfez'de ortaokul ve lise öğrencileri taşıyan midibüs devrildi. Kaza sonucunda bir kişi hayatını kaybetti, 18 kişi yaralandı. midibüsteki öğrencilerin TEKNOFEST İstanbul'a gitmek üzere Aksaray'dan yola çıktığı öğrenildi.

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelere silah, mühimmat ve askeri malzeme sevkiyatına devam ediyor.

YBŞ'li teröristler görüntülendi

Irak'ta terör örgütü PKK'ya bağlı YBŞ (Şengal Savunma Birlikleri) militanları Musul vilayetinin Sincar ilçesinde görüntülendi.

Gökyüzünde muazzam gösteri

TEKNOFEST İstanbul'un ilk gün etkinlikler kapsamında iki Atak taaruz helikopteri alçak uçuş yaparak yöresel harman dalı oyunu figürleriyle festival alanında gösteri yaptı.

Çok Okunanlar

Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu

Jonathan Ferziger ve Fadwa Hodali Bloomberg'de “Erdoğan, Doğu Kudüs'ün her yerinde” başlıklı enteresan bir yazı yayınladı.

Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü ismi değişti

Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Abdullah Gül Üniversitesi Spor Kulübü, isim değişikliğine gitti. 

Şeyhin 'putperestlik' suçlaması o işletmeyi kapattı!

Kuveyt'te bir 3 boyutlu yazıcı dükkanı, bir şeyhin "burada putperestlik yapılıyor" suçlamasının ardından kapatıldı.

'Güler yüz, tatlı kelam, aldandığımı itiraf ediyorum'

Altan kardeşler ve Ilıcak davasında istinaf duruşması görülüyor. İlk savunmayı yapan Nazlı Ilıcak, "Asla cemaat diktatörlüğünü savunamam" dedi. Ilıcak, FETÖ'nün terör örgütü olduğunu darbe girişiminden sonra anladığını belirterek, "Güler yüz, tatlı kelam… Dini faaliyetleri beni cezbetti. Aldandığımı itiraf ediyorum" şeklinde ifade verdi.

İtalya'nın ‘Kangal' isteğine Türkiye'den yanıt!

Sivas Kangal köpeklerinin, İtalya'nın Toskana bölgesinde yaşanan kurt saldırılarının ardından yerel belediye meclisinde görüşülmesi Türkiye'de memnunlukla karşılandı. Kangal üreticisi Hüseyin Yıldız, "Bu köpeklerin yurt dışına çıkması yasak. Sadece Tarım Bakanlığı iznine tabi. Bu izin verilirse köpeklerimizin İtalya'ya gitmesinden gurur duyarız" dedi.

Bu kategorideki diğer haberler