Kararlı Destek Misyonu Komutanı General John Nicholson, faaliyete geçirilen özel operasyon birliği için düzenlenen törende gerçekleştirdiği konuşmasında, "Afganistan Özel Güvenlik Birlikleri Ktah Khas ve Afgan komandoları hiç savaş kaybetmediler. Taliban ise Afgan komandoları karşısında hiçbir savaşı kazanmadı ve kazanamayacak" dedi.

Güncelleme: 28.08.2017 16:46

Kararlı Destek Misyonu Komutanı General John Nicholson, faaliyete geçirilen özel operasyon birliği için düzenlenen törende gerçekleştirdiği konuşmasında, "Afganistan Özel Güvenlik Birlikleri Ktah Khas ve Afgan komandoları hiç savaş kaybetmediler. Taliban ise Afgan komandoları karşısında hiçbir savaşı kazanmadı ve kazanamayacak" dedi.

Kararlı Destek Misyonu Komutanı General John Nicholson, Afganistan'a temasları sırasında Afgan Ulusal Ordusu Özel Harekat Komutanlığı'nı (ANASOC) ziyaret ederek, faaliyete geçirilen özel operasyon birliği için düzenlenen törende konuştu. Nicholson yaptığı konuşmada, "Bugün dünyada en önemli şey terörle mücadele ve başarısızlığın faturası ise düşünülemeyecek kadar yüksek. Sadece Afganistan ve Afgan halkının geleceği için değil tüm dünya için terörle olan savaşı kazanmalıyız. Afganistan'da başarısız olursak dünya çapında gerçekleştirilebilecek terör saldırılarını kendimiz davet etmiş oluruz. Eğer başarısız olsaydık, milyonlara ulaşan bir göç dalgası ortaya çıkardı. Eğer başarısız olsaydık, zaten ülkelere yayılmış olan cihatçıları küresel çapta cesaretlendirmiş olurduk" dedi.
Terör saldırılarının son zamanlarda Avrupa çevresinde gerçekleştiğini ve dualarının Barselona saldırısının kurbanlarıyla birlikte olduğunu söyleyen Nicholson, Afganistan'ın sadece kendi geleceği için savaşmadığını, insanlığın geleceği için savaştıklarını ve Kararlı Destek Misyonu'nun bu savaşta onların yanında bulunduğunu söyledi. Nicholson, "Afganistan Özel Güvenlik Birlikleri Ktah Khas ve Afgan komandoları hiç savaş kaybetmediler. Taliban ise Afgan komandoları karşısında hiçbir savaşı kazanmadı ve kazanamayacak. Bu yüzden kolordu, Ktah Khas ve Afgan komandoları bölgedeki en saygın ve en korkulan güç" diye konuştu.
"Bu tören Taliban için sonun başlangıcıdır"
Geçtiğimiz yıl Afgan komandolarının Kunduz, Lashkar Gah, Tarin Kowt ve Farah'ı başarılı bir şekilde savunduğunu ve DEAŞ'ı yıkıma uğrattıklarını söyleyen Nicholson, "Şu an biz burada otururken Afgan komandoları Taliban'ı bozguna uğratıyor. Bu komandolar savaş alanına geldiğinde düşmanın kaçmaktan veya ölmekten başka çaresi yoktur. Afgan komandoları ABD ve NATO desteğinden bağımsız olarak beş operasyonun dördüne bağımsız olarak katılıyor ve bugün itibariyle daha ölümcül olacaklar" dedi. Bu yüzden Afgan ordusundaki komandoların sayısını iki katına çıkardıklarını söyleyen Nicholson, "Hem kendi ülkeniz hem de bizim için kazanacaksınız. Bu yüzden bu tören Taliban için sonun başlangıcıdır" şeklinde konuştu.
Nicholson, "Afgan Ulusal Ordusu Özel Harekat Komutanlığı (ANASOC) tarafından desteklenen Afgan Ordusu'nun saldırı kabiliyeti ve önümüzde duran komandolar Afgan hükümeti ve uluslararası topluluk tarafından sonuna kadar desteklenecek ve bu Afganistan için yeni bir çağ açacak. Sizler bu bölgenin önde gelen savaş gücüsünüz. Bugün özel operasyon birliğini faaliyete geçirilmesiyle Afganistan'nın düşmanlarına son verildiğini kutluyoruz. ABD Kuvvetleri Komutanı olarak sizleri temin ederim ki bir bu savaşta sizlerin yanındayız ve sonuna kadar da yanınızda olacağız. Bugün burada olmaz bizim için bir onurdur" diyerek sözlerini tamamladı.
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
ABD'den flaş Kaçıkçı açıklaması
Sosyal medyadan Cemal kaşıkçı propagandası
Diriliş Ertuğrul 5. sezon fragmanı
Kaçak 419 FETÖ'cünün iadesi istendi
Eski istihbaratçıdan asılsız 'Türkiye' yorumu
Tren kalabalığa daldı! Ölü ve yaralılar var
ABD cami bombaladı!
Konsolosluk çalışanları ilk ifadesini verdi
Ansızın geldiler! Ceza yağdırdılar
Siyonistler fitne için bakın ne yapıyor!
Star Rafinerisi açılışı gerçekleştirildi
En büyük önceliğimiz haline geldi!
Konut satışında Cumhuriyet rekoru!
Japon uzman uyardı! İstanbul depremi...
Kaşıkçı'nın nerede öldürüldüğü tespit edildi!

Nasıl bir fareyse kedi korkudan...

Tuvalete giren fareyi çıkarmak istediler ama hiç umdukları gibi olmadı.

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Büyük cesaret!

Eğer uçağı kaçırırsanız, yapmanız gereken yüksek bir yere çıkıp uçağın kapısını hedeflemek...

TSK'nın yeni canavarı ASELPOD...

Hava Kuvvetlerimizin envanterine giren ve ihracatını da gerçekleştirdiğimiz ASELPOD...

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!

Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın Twitter geçmişi, hiçbir delile gerek kalmadan Suudi Arabistan tarafından neden ortadan kaldırıldığını gösterir nitelikte. Adeta 'sürgün hayatı' yaşayan Kaşıkçı ile ilgili İngiliz gazeteci David Hirst de "Twitter yorumlarına bakan herkes (Kaşıkçı'nın) neden susturulmak istendiğini açıkça görür" ifadelerini kullanmıştı.

MEB'den 'andımız' açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Danıştay'ın öğrenci andıyla ilgili yapılan açıklamada "Karar kesinleşmedi, hukuki süreç devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin S.Arabistan yönetiminin yanında yer alan İngiliz basını algı operasyonlarına başladı. İngiltere'de yayın yapan The Times Gazetesi'nin Orta Doğu uzmanı gazeteci Richard Spencer, Türkiye'yi suçlayan bazı yazılar kaleme aldı.

Trump'tan Suud yönetimine gözdağı

Cemal Kaşıkçı hadisesini Suudi Arabistan'a karşı koz olarak kullanıp mümkün olduğu kadar yüksek miktarda para koparmaya çalışan Trump, kendisi üzerinde artan baskıları da fırsata çevirme gayesiyle Suud yönetimine yüklendi. Kaşıkçı'nın öldüğünü düşündüğünü ifade eden Trump, "Sonuçları ağır olur" tehdidinde bulundu.

Bu kategorideki diğer haberler