FETÖ'cü hainlere direnen vatandaşlara alçakça hakaret eden CHP Muğla milletvekili Süha Aldan'ın, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun SSK döneminden kalan diyet borcuyla vekil olduğu iddia edildi.

Güncelleme: 29.12.2017 10:25

FETÖ'cü hainlere direnen vatandaşlara alçakça hakaret eden CHP Muğla milletvekili Süha Aldan'ın, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun SSK döneminden kalan diyet borcuyla vekil olduğu iddia edildi.

KORAY TAŞDEMİR

CHP'nin başına 2010 yılında geçen Kemal Kılıçdaroğlu, SSK'daki yolsuzluk ve vurgunların soruşturulduğu 'Neşter' dosyasına bakan DGM Savcısı Ömer Süha Aldan'ı kendisini akladığı için adeta ödüllendirerek, artisinin Muğla milletvekili olmasını sağladığı öne sürüldü. CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan'ın Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemde, SSK'daki yolsuzluk operasyonlarını yürüten savcı olduğu öğrenildi.

İpten aldığı için vekil mi oldu?

O dönemde SSK üzerinden gerçekleşen vurgunla devlete ait milyonlarca liranın kayıplara karıştığı ve bu kapsamda 'Neşter Operasyonu' olarak bilinen soruşturmaları yürüten savcı Ömer Süha Aldan, o günden sonra CHP'nin Genel Başkanı olan Kılıçdaroğlu tarafından adeta ödüllendirilerek milletvekili yapıldı. Bu hareket ise akıllara "Savcı Kılıçdaroğlu'nun adını temize çıkardı. İpten aldığı Kılıçdaroğlu onu vekillikle mi ödüllendirdi?" sorusunu getirdi.

'Yolsuzluk diz boyu' demişti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişleri Kılıçdaroğlu'nun genel müdür olduğu dönemde SSK'nın ameliyat malzemeleri olarak bilinen 'sarf malzeme' alımlarında ciddi boyutlarda usulsüzlük tespit edince 2002'de yapılan suç duyurusun ardından "Neşter 1" ve "Neşter 2" adıyla iki operasyon başlatılmıştı. O dönemde medya bu büyük vurgunun üzerine gitti, her gün manşetleri yolsuzluğun başka bir ayrıntısı süslüyordu. Soruşturmanın savcısı, bugünün CHP'li vekili Ömer Süha Aldan, o günlerde gazetelere verdiği demeçlerde "Yolsuzluk diz boyu" diyordu.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Erdoğan'dan kritik görüşme!
Merkel'den S. Arabistan'a rest!
Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama
Bakandan İstanbul'a 'dev proje' müjdesi
ABD Senatosu Prens Selman'ı hedef aldı!
Kartal deplasmanda yıkıldı! 2-0
Teröristbaşına soğuk duş! İptal edildi
Erdoğan'dan Cemal Kaşıkçı çıkışı!
Yerli üretime talep yağıyor!
Kaşıkçı soruşturmasında flaş gelişme!
Suudi yetkiliden kan donduran itiraf!
Komşuda 114 bin kişi pis sudan öldü!
'Yeni bir dönemin arefesindeyiz'
Yakınındakileri bir bir görevden alıyor!
İşte CHP belediyeciliği!

Balıkların kum kavgası!

İzlenme rekorları kıran sevimli balıkların kum kavgası.

Ekmek nimettir, yeri çöp değildir!

Ülkemizde bir yılda çöpe atılan 2,1 milyar adet ekmeğin parasal değeri 1.5 milyar TL'dir.

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesi hadisesiyle ilgilenen aktivistler, yazarlar ve gazeteciler, herkesin merak ettiği, "Cesedi nerede?" sorusuna yanıt ararken gazetecinin vasiyetinin Medine'ye gömülmek olduğu ortaya çıktı

Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin açıklama yaptı.

S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması!

Suudi Arabistan Adalet Bakanı Velid es-Samani, gazeteci Kaşıkçı davasıyla ilgili soruşturma ve yargılama sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte CHP belediyeciliği!

CHP'li Kartal Belediyesi, Kartal'ın en işlek yerlerinden biri olan Atalar Caddesi'ne geçtiğimiz yıl parke taş döşedi. Aradan bir yıl geçmesine rağmen belediyenin parke taş üzerine asfalt dökmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

Bu kategorideki diğer haberler