Amerika'da yayın yapan The New York Times gazetesi Sarraf davasıyla ilgili alışılmışın aksine Türkçe tweet attı.

Güncelleme: 28.11.2017 21:58

Amerika'da yayın yapan The New York Times gazetesi Sarraf davasıyla ilgili alışılmışın aksine Türkçe tweet attı.

New York Times gazetesi, Twitter hesabından Rıza Sarraf'la ilgili haberleri Türkçe mesajlar yazarak paylaştı.

İlerleyen günlerde jürili duruşmaların başlayacağı kamuoyunda 'Sarraf Davası' olarak bilinen dava öncesinde The New York Times gazetesi şaşırtan bir tweet attı.

TÜRKÇE TWEETLER

Gazete, Twitter'da dünyadaki gelişmelerin paylaşıldığı "nytimesworld" hesabından Reza Zarrab'la ilgili haberi Türkçe "Rıza Sarraf" suçunu kabul etti ve Hakan Atilla'ya karşı tanıklık yapacak" yazarak paylaştı ve ardından da bir yorum ekledi: "Rıza Sarraf'ın suçlamaları kabul etmesi Türkiye - ABD ilişkilerine olumsuz etki edebilir".
Öte yandan bu hesaptan İngilizce paylaşım yapan sayfanın bu haberi özellikle Türkçe paylaşması ise dikkatlerden kaçmadı.

Çok Okunanlar

O imama 6 yıl hapis cezası

Emekli imam Abdulkadir Anar'a, PKK'nın cenaze törenlerine katılarak islam dinine zıt vecibeleri yerine getirdiği ve sivil Cuma namazlarını kıldırdığı için 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

60 yaşındaymış, 20'lik kız istiyormuş!

Türk halkı dünyanın her yerindeki mağdurlar için seferber olurken, insanların mağduriyetini fırsata çevirmek isteyen küçük bir gafiller topluluğu ise pes dedirtiyor.

İş kuleleri önünde silahlı saldırı

İstanbul Levent'te bulunan İş Kuleleri önüne gelen bir kişi elindeki silahla 2 el ateş etti. Güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilen kişi, polise teslim edildi. Olay yerinde bir tüfek ve çanta polis tarafından inceleniyor.

AK Parti'de flaş istifa!

Numan Kurtulmuş ile polemik yaşayan Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevinden istifa etti.

İtirafçı oldu! Anlattıkları kan dondurdu

Adnan Oktar örgütündeki "bacılar" grubunun en kıdemlisi Ayça Pars, örgüte ait itiraflarda bulundu, şok itiraflarda bulunan Ayça Pars'ın anlattıkları kan dondurdu.

Bu kategorideki diğer haberler