PKK'nın yakıp yıktığı Nusaybin, yeniden inşa ediliyor. Hendek barikat eylemlerinin sona erdirilmesinden sonra bölgenin imarı için çalışmalara başlayan kaymakam ve belediye başkanı Ergün Baysal, terör izleri taşıyan 4 mahallenin yeniden inşa edildiğini söyledi. Baysal, ilçede 4 bin 651 konut inşaatının devam ettiği belirtti.

Güncelleme: 12.09.2017 10:08

PKK'nın yakıp yıktığı Nusaybin, yeniden inşa ediliyor. Hendek barikat eylemlerinin sona erdirilmesinden sonra bölgenin imarı için çalışmalara başlayan kaymakam ve belediye başkanı Ergün Baysal, terör izleri taşıyan 4 mahallenin yeniden inşa edildiğini söyledi. Baysal, ilçede 4 bin 651 konut inşaatının devam ettiği belirtti.

ardin'in Nusaybin ilçesine kayyum olarak atanan Nusaybin kaymakamı Ergün Baysal, PKK'nın yakıp yıktığı Abdulkadirpaşa, Dicle, Fırat, Yenişehir mahallerinin yeniden inşa edildiğini söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ işbirliğiyle Abdulkadirpaşa, Dicle, Fırat, Yenişehir mahallerinde 4 bin 651 konut inşaatının sürdüğünü belirten Baysal, inşaat alanında yapılan kazılarda hala EYP, silah ve çeşitli patlayıcıların bulunarak imha edildiğini aktardı. 26 MİLYONLUK KİRA YARDIMI

TOKİ konutlarının yanı sıra 468 adet dükkanın da hayata geçirileceğini anlatan Baysal, "Projede yer alan 4 adet camii, 3 adet taziye evi ve 3 adet okul inşaatı da tüm hızıyla sürüyor." dedi. Baysal ayrıca, Kentsel Dönüşüm İrtibat Ofisi'nde faaliyet gösteren Uzlaştırma Heyeti ile anlaşarak muvafakat imzalayan bin 210 vatandaşa kira yardımı yapıldı. Bu yardım sokağa çıkma yasağının başladığı tarihten 15 Ağustos 2017 tarihleri arasını kapsıyor. Şu ana kadar ailelere 26 milyon 492 bin TL kira yardımı yapıldı"diye konuştu. Baysal, bu yardımların evler teslim edilene kadar süreceğini söyledi.

50 YILLIK SU İHTİYACI KARŞILANACAK

Nusaybin'in alt ve üst yapı çalışmalarının da süratle tamamlandığını belirten Baysal, "250 kilometrelik Nusaybin'in tüm su altyapısı yenileniyor. Operasyonun gerçekleştiği mahalleler başta olmak üzere 100 kilometrelik alanda kanalizasyon altyapısı yenileniyor. Hali hazırda 5 bin metreküp olan su deposu yerine 15 bin metreküplük su deposu çalışması sürüyor. Bu depo Nusaybin'in 50 yıllık su ihtiyacını toptan karşılayacak" şeklinde konuştu.

Ergün Baysal

ONARIM ATAĞI

Belediye Başkanı Baysal, "Kardeş belediyelerle ortak projeler, park alanları yapıldı. Belediyemizin kendi başına yaptığı çalışmalar var. 1700 senelik tarihe uzanan Mor Yakup Manastırı ile yapımı Zeynel Abidin Camisi'nin bulunduğu alanda yer alan Kültür İnanç Parkı'nın alt ve üstyapı çalışmaları tamamlandı. İnsanlarımıza yaşam alanı açacak şekilde sokak sağlıklaştırma ve aydınlatma çalışmaları proje aşamasında. Operasyonlardan hemen sonra ilk etapta güvenli yolların oluşturulması için 55-60kilometrelik mesafe asfaltlanmıştı. Nihai süreç sona erdiğinde 100-110 kilometrelik bir asfaltlama çalışması yapılacak" değerlendirmesinde bulundu.

Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye
Partilere ayrılacak bütçe payı belli oldu
'Kaşıkçı'nın ses kaydında' bomba iddia!
Meteoroloji uyardı! Sağanak geliyor
'Öğrenci Andı' kararına hükümetten ilk tepki!
İstanbul'da Bylock operasyonu!
HDP'li başkanın PKK'lı oğlu öldürüldü!
BM'den Gazze uyarısı!
23 göçmenin öldüğü olayda flaş gelişme
Rusya'da uçak düştü!
İP'de toplu istifa
Türkiye resti çekti! Devam edecek
Danıştay'dan 'andımız' kararı
Valilikten '29 Ekim' açıklaması
Emniyetten büyük başarı! Yakalandılar

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Nereye gitti şimdi bu?

Rakunlar bir şeyi yemeden önce yıkamak isterlermiş. Bu rakuna da pamuk şeker vermişler

Arıların savaşı!

30 eşek arısının 30.000 bal arısı bulunan bir kovanı işgali

Bir yabancının gözünden Türkiye

Leonardo Dalessandri'nin gözünden, Türkiye.

Bir madeni paradan daha fazlası..

Bir madeni paradan daha fazlası..

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

İşte yerli otomobil! Adeta su yakıyor

Elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. İşte dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri...

Danıştay'dan 'andımız' kararı

Türk Eğitim-Sen tarafınan Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince 'öğrenci andı'nı yürürlükten kaldıran düzenlemenin iptali için Danıştay'da dava açtı.

Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar

TBMM Genel Kurulu'nda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

Bu kategorideki diğer haberler