Antalya'dan gelen son dakika haberine göre Dünya Basın Fotoğrafları Yarışması ödülü sahibi Afrikalı fotoğrafçı Jodi Bieber Akdeniz Üniversitesi'nde öğrencilerle buluştu.

Güncelleme: 09.03.2018 13:06

Antalya'dan gelen son dakika haberine göre Dünya Basın Fotoğrafları Yarışması ödülü sahibi Afrikalı fotoğrafçı Jodi Bieber Akdeniz Üniversitesi'nde öğrencilerle buluştu.

Türkiye Foto Muhabirleri Derneğinin (TFMD) düzenlediği Türk Telekom Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması'nın 2018 yılı jüri toplantısı için Türkiye'ye gelen Bieber, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesinde "Fotoğrafın Kadın Gözleri" konulu söyleşiye katıldı.

Afganistan'da eşi tarafından burnu kesilen "Aisha" adlı kadının portresiyle Dünya Basın Fotoğrafları Yarışması'nda ödül kazanan Bieber, ödül kazandığı fotoğrafı ve sürdürdüğü projeleri hakkında bilgi verdi.

Bieber, sadece kadın şiddetinden bahsetmenin doğru olmayacağını, şiddetin her türlüsünün kabul edilemeyeceğini vurguladı.

Savaşı değil, sonuçlarını fotoğraflamayı tercih ettiğini belirten Bieber, gerçekleştirdiği bir projeyle de erkeklere niçin savaşa gitmemeleri gerektiğini anlatmaya çalıştığını kaydetti.

Gittiği her ülkenin kültürüne önem verdiğini ve onların yaşam biçimine göre hareket ettiğini dile getiren Bieber, genç fotoğrafçılara da çok çalışmaları ve sürekli kendilerini yenilemeleri tavsiyesinde bulundu.

Jüri üyeleri TFMD Başkanı Rıza Özel, Milliyet Gazetesi Fotoğraf Editörü Bünyamin Aygün, Şükrü Akın ve Tolga Adanalı'nın da katıldığı söyleşi sonunda Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ayhan, Bieber'e plaket takdim etti.

ve Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan evleri, daracık sokakları ile ziyaretçilerini tarih yolculuğuna çıkaran

Çok Okunanlar

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Rus modelden Putin'e şok suçlama

Rus model Anna Shapiro, Putin'e yönelik suçlamasıyla dünya medyasında yer aldı. 

Bu kategorideki diğer haberler