İstanbul Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe genellinde başlatmış olduğu, "15 Temmuz Gecesi Yaşadıklarım ve Hissettiklerim" konulu yarışmasının eserlerini kitaplaştırdı.

Güncelleme: 05.08.2018 13:32

İstanbul Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe genellinde başlatmış olduğu, "15 Temmuz Gecesi Yaşadıklarım ve Hissettiklerim" konulu yarışmasının eserlerini kitaplaştırdı.

Eserlerin kitaplaştırılmasının amacının 15 Temmuz destanını unutturmamak, milli irade bilinci geliştirmek olduğunu belirten İstanbul Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, 15 Temmuz şehitleri anısına böyle bir eseri okuyucularla buluşturdukları için çok mutlu olduklarını belirtti. 15 Temmuz destanının bir milletin yeniden kendine gelişi ve silkelenerek yeniden ayağa kalkışının adı olduğunu söyleyen Çıkrıkçı, " dünya tarihine, hain darbe girişimi olarak not edilen bu tarih, sadece bir darbe girişimi değil, aynı zamanda bir milleti ve devleti tamamen teslim almak için yapılan işgal girişimidir. Bu eserde; öğrencilerimizin, 15 Temmuz 2016 akşamı, evlerinde otururken, ailesiyle birlikte yemek yerken, misafirlikteyken, araçta ailesiyle birlikte yolculuk yaparken, o akşam İstanbul'dan kendi memleketlerine giderken, bulundukları yerde darbe haberini aldıklarında, neler hissettiği, neler yaptığı, ailesiyle birlikte hangi tepkileri verdiğinin resim, şiir ve öykü olarak yansımalarını bulacaksınız. Bu kitapta yayımlanan eserler yüzlerce eser içerisinden seçilmiştir. Böylesi anlamlı bir esere katkı sundukları için tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Şu unutulmamalıdır ki; 1071 Malazgirt Destanının, 1453 Fetih Destanının, 1915 Çanakkale Destanının ve Kurtuluş Savaşının öcünü alamayan Haçlı zihniyeti hala bu emellerinden vazgeçmiş değillerdir" dedi.

 "Haçlı Zihniyetinin Kirli Emelleri Bitmeyecek"

Haçlı zihniyetinin ve onların uzantısı olan şer odaklarının kirli emellerinin bitmeyeceğini belirten Çıkrıkçı, "15 Temmuz darbe girişimi; bu toprakları ele geçirmeye çalışan devletler ile onların uzantısı olan şer odaklarının şimdiye kadar kullanmadıkları bir yolu deneyerek içimizdeki vatan hainlerini kullanarak, gerçekleştirilmeye çalışılmıştır.Bu ülkenin kendi öz kaynaklarını kullanarak, bu ülkenin suyunu içip; ekmeğini yiyerek büyüyen ve beslenen hain FETÖ terör örgütü, bu ülkeye tarihinde görülmemiş,  hayal dahi edilmemiş bir hainliği yaparak, kendi anne babasına, kendi kardeşine, kendi komşusuna, kendi polisine, kendi askerine ve kendi halkına kurşun sıkmıştır.Bu hainler; bu milletin kendi silahıyla, kendi uçağıyla, kendi tankıyla, sokaktaki insanları taramış ve bağımsızlığımızın sembolü olan Büyük Millet Meclisini bombalamıştır. Bu milletin tarihi, geçmişinde böyle bir alçaklığı ve hainliği not etmemiştir. Yapılan bu hainliğe karşı, devlet başkanımız ve Cumhurbaşkanımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla, bu toprakların gerçek sahibi olan necip milletimiz, sokaklara çıkarak, meydanlara inerek, sıkılan kurşunlara göğsünü siper ederek ve şehit olarak, hainlere karşı gereken mücadeleyi kahramanca yapmıştır" dedi.

"1071 Malazgirt Destanından Beri Nöbetteyiz"

       7'den 70'e, tek vücut olup, hainlere ve bütün şer odaklarına karşı 21.yüzyılın en önemli destanını yazan, kahraman milletin kutlu mücadelesini asla unutmayacağını belirten Çıkrıkçı sözlerine şöyle devam etti, "Bu vatanın ekmeğini yiyerek, suyunu içerek, havasını soluyarak yetişen, ancak bu vatana ihanet eden, hainlik yapan hainleri, iş birlikçilerini, onlara destek olan şer odaklarını asla ve asla unutmayacağız.Biz, Anadolu topraklarında 1071 Malazgirt Destanından beri nöbetteyiz. Tüm şer odakları ve hainler artık şunu bilmelidir ki, bizim bu topraklardaki  nöbetimiz, ilelebet kıyamete kadar devam edecektir. Malazgirt, İstanbul'un Fethi, Çanakkale, Kurtuluş Savaşı ve 15 Temmuz'dan bugüne, bu toprakları bizlere vatan yapan bütün şehitlerimize rahmet diliyorum.   O gece şehit olan, 251 şehidimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlık, sıhhat ve afiyet diliyorum. Bu büyük destanı yazan kahraman milletimizin önünde saygıyla eğiliyorum." dedi.

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Pompeo'dan yaptırım açıklaması!
Rusya'dan 'YPG koridoru' açıklaması!
Konsoloslukta arama başlatıldı!
Suudi Arabistan konsolosu görevden alındı
Siyonistlerin yeni hizmetkarı!
Dünyada sadece o ilimizde var!
İran ve Rusya'yı çok kızdıracak hamle
Bakan Varank müjdeyi verdi! 81 ile...
AB bildiğiniz gibi değil! Halkın yüzde 22'si...
Başkan Erdoğan sahaya iniyor! İşte kadro...
Cezalarının gerekçesi açıklandı!
Meteoroloji uyardı! Geliyor...
Ukrayna'da patlama! Ölü ve yaralılar var
ABD medyası Trump'ın planını ifşa etti!
'İslam karşıtlığı özünde bir nefret suçudur'

Trafiğin yoğunluğuna muhteşem çözüm

San Franciscoda Golden Gate köprüsünde, trafiğin yoğun olduğu vakitte şeritleri değiştiriyorlar...

Bilimin hayatımızdaki önemi

Parkinson hastası amcanın beyin pili kapalı ve açıkken kayıt edilen görüntüleri..Bilimin ne kadar müthiş bir şey olduğunu ve hayatımızda ne kadar büyük yeri olduğunun ispatı.

Baba güven demek!

Sakatlanan oğlunun kolundan tutup bitiş çizgisine ulaşmasını sağlayan baba. 1992 Olimpiyatları Derek Redmond

Bugatti hız testi

Bir Bugatti'nin motorunu test etmek istiyorsanız, yolu tamamen boşaltmanız gerekir.

Atla drift yapılır mı?

Atla drift yapan kovboy.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Ben sana özgürlüğü veriyorum, sen de bana özgünlüğü ver çocuk!

Geleceğimizin mimarları olan öğretmenler ve onların kalpten verdikleri emek… Takdire şayan, idealist bir öğretmen olan Emel Arığ Işık ile Türkiye'de yaygınlığı her geçen sene artan okul öncesi eğitimi konuştuk. Meslekte çocukların basmakalıp etkinliklerle değil; hayal dünyasını harekete geçirecek faaliyetlere yönlendirilmesinin öneminden sıkça bahseden Emel Hanım, başarının sanattan ve bilimden geçtiğini ve en büyük datanın, verinin içimizde olduğunu söyledi.

Ses kaydı gündeme bomba gibi düştü

Cemal Kaşıkçı'nın işkenceyle öldürüldüğüne dair ses kayıtları ortaya cıktı. Ses kaydında Başkonsolos Muhammed Uteybi, “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” ve “Yaşamak istiyorsan sus!” gibi sözler söylüyor.

Erken emeklilik tartışmalarına noktayı koydu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada erken emeklilik konusuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Olayı aydınlatacak ses kaydı ortaya çıktı!

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolması olayı ile ilgili Türk polisinin elinde 11 dakikalık ses kaydının olduğu iddia edildi. Ses kayıtlarını değerlendiren güvenlik kaynakları, Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluğa girdikten kısa bir süre sonra saldırıya maruz kaldığını belirtiyor.

Bu kategorideki diğer haberler