AK Parti Eskişehir Milletvekili Avcı, "Öğrencilerimiz, hocalarımız sadece televizyon gazete çalışmalar yapmak için değil, aynı zamanda antropolojinin ve linguistiğin alanına giren konularda bir şeyler söyleyebilecek biçimde yetişmek zorunda" dedi.

Güncelleme: 05.10.2017 10:13

AK Parti Eskişehir Milletvekili Avcı, "Öğrencilerimiz, hocalarımız sadece televizyon gazete çalışmalar yapmak için değil, aynı zamanda antropolojinin ve linguistiğin alanına giren konularda bir şeyler söyleyebilecek biçimde yetişmek zorunda" dedi.

AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, "Öğrencilerimiz, hocalarımız sadece televizyon, gazete vesaire gibi birtakım mecralarda dolaşan sembollerle ilgili kuralları öğrenmek, çalışmalar yapmak için değil, aynı zamanda ekonominin, antropolojinin ve linguistiğin alanına giren konularda bir şeyler söyleyebilecek biçimde yetişmek zorunda." dedi.

Marmara Üniversitesi (MÜ) İletişim Fakültesi, 2017-2018 eğitim öğretim yılı düzenlenen törenle başladı.

Avcı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Stüdyoları'nda düzenlenen törende verdiği ilk derste, yeni akademik yılın hayırlı olmasını diledi.

Türkiye'de ilk iletişim bilimleri doktorası yapanlar arasında yer aldığını anlatan Avcı, kendisinden önceki dönemi temsil eden rahmetli Prof. Dr. Ünsal Oskay'ın dekanlık yaptığı Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde açılış dersini vermesinin kendisini duygulandırdığını aktardı.

AK Parti Milletvekili Avcı: Öğrencilerimiz her konuda bir şeyler söyleyebilecek biçimde yetişmeli

Avcı, "Prof. Dr. Ünsal Oskay'ın hocalığına hiç kimse söz edemez. Karmaşık ders anlatıp, öğrencilere zevkle dinleten, 'Ders bitmesin.' dedirten bir hocaydı. Bize Frankfurt Okulu'nu, (Theodor W.) Adorno'yu, (Walter) Benjamin'i, (Jürgen) Habermas'ı tanıtan, sevdiren, okutan, öğreten sevgili Ünsal hocamızı bir kez daha saygıyla, rahmetle anıyorum." dedi.

İletişim kavramına ilişkin değerlendirmede bulunan Avcı, "Anne karnındayken bile iletişim içerisindeyiz. İletişim bizim varlığımıza bitişik özelliğimiz. Sadece bizim de değil, bütün canlıların çevreleriyle bir iletişim içinde oldukları görülür. Gerçekten iyi eğitilmesi, mahiyetinin iyi bilinmesi, ona göre yönetilmesi gereken bir imkandan söz ediyoruz." şeklinde konuştu.

İletişimin bütünleşik bir disiplin haline geldiğine işaret eden Avcı, şunları kaydetti:

"Öğrencilerimiz, hocalarımız sadece televizyon, gazete vesaire gibi birtakım mecralarda dolaşan sembollerle ilgili kuralları öğrenmek, çalışmalar yapmak için değil, aynı zamanda ekonominin, antropolojinin ve linguistiğin alanına giren konularda bir şeyler söyleyebilecek biçimde yetişmek zorundalar."

Milletvekili Avcı, öğrencilik ve akademisyenlik dönemine dair tecrübelerini katılımcılarla paylaşarak, öğrencilere dergi ve kitaplar tavsiye etti.

"Kampüs projesi, birçok üniversiteye model teşkil edecektir"

Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Emin Arat ise yeni akademik yılda bilim ve eğitimde büyük başarılara imza atılması dileğinde bulundu.

Üniversitedeki çalışmalar hakkında bilgiler veren Arat, Maltepe'deki Kenan Evren Kışlası'nın üniversitelerine devredildiğini anımsattı. Arat, "Şu an planlama çalışmaları devam eden kampüs projemiz, Türkiye'nin bu hacimdeki ilk bütünsel kampüs projesi olarak birçok üniversiteye model teşkil edecektir." ifadesini kullandı.

Rektör Arat, İletişim Fakültesi'nin de gelecek yıldan itibaren Göztepe Kampüsü'ne taşınacağını belirtti.

"Türkiye'nin en yüksek puanla öğrenci alan iletişim fakültesiyiz"

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Anık da yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olması tememnisinde bulundu.

Türkiye'nin en yüksek puanla öğrenci alan iletişim fakültesi olduklarını anlatan Anık, amaç ve ideallerini çok iyi belirlemiş öğrenciler ve çok iyi bir öğretim kadrolarıyla bir arada olduklarını aktardı.

Öğrencilere inançlı olmaları tavsiyesinde bulunan Anık, "Görülmeyeni görmek, fark edilmeyeni fark etmek, anlaşılmayanı anlamak, anlaşılır kılmak inançlı olmaktan geçiyor." dedi.

AA'ya plaket

Programda, İletişim Fakültesi'ne desteklerinden dolayı sektör temsilcilerine plaket takdimi yapıldı.

Anadolu Ajansı (AA) İstanbul Haberler Editörü Hüseyin Altınalan ve AA İstanbul İdari İşler Müdürü Sabri Çelebioğlu da plaketlerini AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı'nın elinden aldı.

Programa, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da birer telgraf gönderdi.

Sunuculuğunu Aynur Ayaz'ın üstlendiği programda, MÜ Atatürk Eğitim Fakültesi Güzel Sanatler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mustafa Uslu tarafından hazırlanan Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Türk Müziği Topluluğu üyeleri Beyzanur Kudal, Batuğhan Çakmak, Şevval Ekiz ve Yusuf Çetin bir dinleti sundu.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
AK Parti'den yerel seçimlerle ilgili kritik açıklama!
New York'ta büyük buluşma: İran, Rusya, Türkiye!
Her an savaş çıkabilir!
Yandex'le Hepsiburada'dan dev anlaşma!
Türkiye'den dengeleri değiştirecek hamle!
Oktar 'tek tip kedicik' seviyormuş!
Dükkanlar 800 yıllık dua ile açıldı! Bereket olsun...
FETÖ'yü koruyan Almanya DİTİB'i hedefe koydu!
Türkiye'nin EURO 2024 adaylık dosyası açıklandı!
Türk Yıldızları ve THY nefes kesti!
Lavrov'dan İdlib açıklaması! Türkiye ve Rusya...
O ülkenin Cumhurbaşkanı adayı sahte peygamber çıktı!
Teröristbaşından İran'a tehdit: Tüm gücümüzle...
Ortadoğu'yu talan edenlerden İran'a suçlama!
Trump emir verdi! Rusya'ya yeni yaptırımlar...
İbrahim Kalın: YPG'ye destek kabul edilemez
'Güler yüz, tatlı kelam, aldandığımı itiraf ediyorum'
Hükümetten Enis Berberoğlu açıklaması

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD'nin YPG/PKK bölgesine askeri sevkiyatları sürüyor

ABD, Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelere silah, mühimmat ve askeri malzeme sevkiyatına devam ediyor.

YBŞ'li teröristler görüntülendi

Irak'ta terör örgütü PKK'ya bağlı YBŞ (Şengal Savunma Birlikleri) militanları Musul vilayetinin Sincar ilçesinde görüntülendi.

Gökyüzünde muazzam gösteri

TEKNOFEST İstanbul'un ilk gün etkinlikler kapsamında iki Atak taaruz helikopteri alçak uçuş yaparak yöresel harman dalı oyunu figürleriyle festival alanında gösteri yaptı.

Park halindeki arabaya ayı girdi

Kuzey Karolina'da bir ayı park halindeki arabaya girdi. Sürücü koşarak kaçmak zorunda kaldı.

Çok Okunanlar

Maliye okulları ses getirecek

Ankara önemli bir tarih olaya ev sahipliği yapacak. Türkiye'nin önemli eğitim kurumlarından olan Maliye Okulu ülkeye mal olmuş birçok kişi kazandırmıştı. Maliye Okulları tarihi anlamak ve anlatmak adına “Maliye Okulu adı yuvasına dönüyor. Asırlık anılar yeniden canlanıyor” sloganı ile okulun bahçesine “Anı Plaketi” çakılacak.

Erdoğan, Suudi Arabistan'a meydan okudu

Jonathan Ferziger ve Fadwa Hodali Bloomberg'de “Erdoğan, Doğu Kudüs'ün her yerinde” başlıklı enteresan bir yazı yayınladı.

ODA TV ilahiyatçısı küffarın bile kurmadığı cümlelerle İslam'a saldırdı

Oda TV'nin ilahiyatçı yazarı Cemil Kılıç, yine mübarek Ehlibeyt'in arkasına saklanarak İslam'a saldırdı. Karanlık Oda'nın yazarına göre "İslam ölmüş, katledilmiş, İslam bir facianın dini" imiş. İslam'a ve yılın 365 günü Ehlibeyt muhabbetini ve hürmetini içinde taşıyan ve yaşayanlara, bu bir günü fırsat bilip saldıran ve karanlık düşüncelerini Ehlibeyt'i siper edinerek yaymaya çalışan ilahiyatçı takımına, Müslümanlar ise Allah'ın 2 ayeti ile cevap veriyor.

Türkiye AB'ye küçük dilini yutturdu: Bu inanılmaz bir şey!

AB)Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Vinals, 600 binden fazla Suriyeli çocuğun Türkiye'de okula gittiğini belirterek, "Bu inanılmaz bir başarı. dedi.

ABD ordusu zor durumda!

Dünyayı, icra ettiği kanlı operasyonlar ve kirli politikalarla kan gölüne çeviren ABD'nin ordusu zor durumda. ABD Hava Kuvvetleri'nin görev yoğunluğu, teknik sorunlar ve yetişmiş personel eksikliği nedeniyle gelecekteki olası çatışmaların koşullarını karşılamadığı belirtildi.

Bu kategorideki diğer haberler