MEB'in resmi internet sayfasından 2018 sözleşmeli öğretmen atama sonuçları erişime açıldı. Bu ekrandan öğrenebilir ve sorgulatabilir siniz. Sözleşmeli öğretmen ataması ile alakalı bütün bilmeniz gerekenler burada. kontenjan başvurusu sayısı kaç kişi olacak? Sözleşmeli öğretmen adaylarından istenen belgeler nelerdir? Öğretmen ataması nasıl yapılır? Sözleşmeli öğretmenler ne iş yapar? gibi soruların cevabı bu ekranda.

Güncelleme: 09.08.2018 13:34

MEB'in resmi internet sayfasından 2018 sözleşmeli öğretmen atama sonuçları erişime açıldı. Bu ekrandan öğrenebilir ve sorgulatabilir siniz. Sözleşmeli öğretmen ataması ile alakalı bütün bilmeniz gerekenler burada. kontenjan başvurusu sayısı kaç kişi olacak? Sözleşmeli öğretmen adaylarından istenen belgeler nelerdir? Öğretmen ataması nasıl yapılır? Sözleşmeli öğretmenler ne iş yapar? gibi soruların cevabı bu ekranda.

MEB'in resmi internet sayfasından 2018 sözleşmeli öğretmen atama sonuçları erişime açıldı bu ekrandan öğrenebilir ve sorgulatabilir siniz. Sözleşmeli öğretmen ataması ile alakalı bütün bilmeniz gerekenler burada.  kontenjan başvurusu ne kadar? Sözleşmeli öğretmen adaylarından istenen belgeler nelerdir? Öğretmen ataması nasıl yapılır? Sözleşmeli öğretmenler ne iş yapar? gibi soruların cevabı burada.

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmen atama sonuçlarını açıkladı ve 20 bin kişi daha 15 gün içinde hayali olan öğretmenliğe başlayacak. Eğitimci olmak öğreten olmak bir aşk, heves ve heyecan işidir. Yüce dinimizin de insanlara ilk ayeti olan 'OKU!' emri olması İslamın eğitim ve öğretime ne kadar değer verdiği hatta en önde tuttuğu gerçeğini ortaya koyuyor. Oku emrini yerine getiren adaylar da okumaya yeni başlayacak yavruları da aynı emre muhattap oldukları çağlarda okumasına yardımcı olmak için mezun oldular ve bu bilgi ve birikimi yeni nesle aktarmak için sabırsızlanıyorlar. Sözleşmeli olarak göreve başlayacak eğitimcilerin sonuçlarını öğrenecekleri bu ekrandan ayrılmayın. Öğretmen atama sonuçlarını öğreneceğiniz haberimizi takip edin.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMALARI SONUÇLARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ

KONTEJANLAR

MEB'in sözleşmeli öğretmenlik için açtığı başvurular yoğun ilgi gördü. 3 bin 806 kontenjan ayrılan sınıf öğretmenliğine 9 bin 567 kişi başvurdu. 1907 kontenjan verilen din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği için 5 bin 115 aday başvuru yaptı. İlköğretim matematik öğretmenliğine 1453 kontenjan ayrılırken, başvuru 3 bin 437 oldu.

Fen bilimleri-fen ve teknoloji öğretmenliğine 2 bin 925 kişi başvururken, kontenjan 1095'ti. 1450 kontenjan ayrılan Türkçe öğretmenliğine 3 bin 914; 2 bin 2 kontenjana sahip İngilizce öğretmenliğine 4 bin 307; 1676 kontenjan ayrılan okul öncesi öğretmenliğine 4 bin 575; 673 kontenjana sahip beden eğitimi öğretmenliğine ise 1848 kişi başvurdu.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ADAYLARINDAN İSTENECEK BELGELER

Atanan adaylardan istenecek belgelerse şöyle sıralandı:

\u2013 Son altı ay içinde çekilmiş altı adet vesikalık fotoğraf,

\u2013 Mal bildirimi (İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden temin edilecek),

\u2013 Elektronik başvuru formunun onaylı örneği,

\u2013 Başvuru esnasında 'Pedagojik Formasyon Belgesi' yerine resmi yazı ibraz edenlerden 'Pedagojik Formasyon Belgesi'.

\u2013 Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI NASIL YAPILIR?

Sözleşmeli öğretmenlik için de aynen kadrolu öğretmenlik gibi bir atanma süreci yaşanır. Yine aynı şekilde KPSS puan üstünlüğüne göre, MEB'in belirlediği kontenjanlara atamalar yapılır. Ancak TBMM Milli Eğitim Komisyonunda geçen ilgili maddeye göre, KPSS puanının yanı sıra sözleşmeli öğretmen atamalarında sözlü mülakatta yapılacak

SÖZLEMELİ ÖĞRETMENLİK İÇİN ATANAN 4+2 YIL ÇALIŞACAK

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması sonucu ataması çıkan öğretmenler atandıkları ilde 4 yıl süresince sözleşmeli olarak çalışacak. Her sene öğretmenlerle sözleşme yenilenecek. 4 yıl süresi sonunda öğretmenler kadroya alınacaklar. 2 yıl da kadrolu olarak çalışacak öğretmenler atandıkları yerde toplamda 6 yıl çalıştıktan sonra faklı illere tayin isteyebilecek. Eş durumu özrüne bağlı yer değiştirme isteyecek olan öğretmenler 4 yıl sözleşmeli oldukları için bu haktan yararlanamayacaklar. 4 yılın sonunda kadroya geçtikten sonra eş durumu tayin başvuru hakkı elde edecekler.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER NE İŞ YAPAR?

Sözleşmeli öğretmenler, kadrolu öğretmenlerin yaptığı gibi

\u2013 Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışırlar,

\u2013 Kadrolu öğretmenler hangi yetkilere sahipse, sözleşmeli öğretmenler de aynı yetkilere sahiptirler,

\u2013 Yetkili oldukları dersi anlatıp öğrencilerin öğrenme düzeylerini ölçecek sınavlar yaparlar

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Ukrayna'da patlama! Ölü ve yaralılar var
'İslam karşıtlığı özünde bir nefret suçudur'
ABD'ye net mesaj: Saçma sapan işler
Erdoğan'dan flaş karar! Davayı geri çekti
Tamamen yerli! Artık TSK'nın hizmetinde
'Türkiye'nin en büyük yatırımcısıyız'
Soylu'dan Kaşıkçı açıklaması!
Erdoğan, Pompeo'yu kabul etti
FETÖ'ye dev operasyon
Dunford'dan Türkiye'yi oyalama taktiği
İşte Kaşıkçı'yı öldüren infaz timi
Ses kaydı gündeme bomba gibi düştü
Hatipoğlu başkan adayı olacak mı?
Yolcu otobüsü şarompole devrildi!
İsrail kaşla göz arasında vuruyor

Baba güven demek!

Sakatlanan oğlunun kolundan tutup bitiş çizgisine ulaşmasını sağlayan baba. 1992 Olimpiyatları Derek Redmond

Bugatti hız testi

Bir Bugatti'nin motorunu test etmek istiyorsanız, yolu tamamen boşaltmanız gerekir.

Atla drift yapılır mı?

Atla drift yapan kovboy.

Düzensiz göçmenleri taşıyan minibüs devrildi

Kayseri'de düzensiz göçmenleri taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 21 kişi yaralandı.

Savunma sanayinde üretim yapan firmalar ürünlerini sergiledi

"Nusret-2018 Davet Tatbikatı" kapsamında savunma sanayinde üretim yapan firmalar ürünlerini sergiledi.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Ben sana özgürlüğü veriyorum, sen de bana özgünlüğü ver çocuk!

Geleceğimizin mimarları olan öğretmenler ve onların kalpten verdikleri emek… Takdire şayan, idealist bir öğretmen olan Emel Arığ Işık ile Türkiye'de yaygınlığı her geçen sene artan okul öncesi eğitimi konuştuk. Meslekte çocukların basmakalıp etkinliklerle değil; hayal dünyasını harekete geçirecek faaliyetlere yönlendirilmesinin öneminden sıkça bahseden Emel Hanım, başarının sanattan ve bilimden geçtiğini ve en büyük datanın, verinin içimizde olduğunu söyledi.

Ses kaydı gündeme bomba gibi düştü

Cemal Kaşıkçı'nın işkenceyle öldürüldüğüne dair ses kayıtları ortaya cıktı. Ses kaydında Başkonsolos Muhammed Uteybi, “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” ve “Yaşamak istiyorsan sus!” gibi sözler söylüyor.

Erken emeklilik tartışmalarına noktayı koydu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada erken emeklilik konusuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Olayı aydınlatacak ses kaydı ortaya çıktı!

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolması olayı ile ilgili Türk polisinin elinde 11 dakikalık ses kaydının olduğu iddia edildi. Ses kayıtlarını değerlendiren güvenlik kaynakları, Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluğa girdikten kısa bir süre sonra saldırıya maruz kaldığını belirtiyor.

Bu kategorideki diğer haberler