İstanbul Ümraniye'de ilkokul bahçesinde 1 kişinin öldüğü kanlı çatışmanın ardından çok tartışılan okul servisleri, bu defa göçmen kaçakçılığıyla gündeme geldi.

Güncelleme: 10.09.2017 12:12

İstanbul Ümraniye'de ilkokul bahçesinde 1 kişinin öldüğü kanlı çatışmanın ardından çok tartışılan okul servisleri, bu defa göçmen kaçakçılığıyla gündeme geldi.

İstanbul Vatan Caddesi'ndeki emniyet müdürlüğü binasına 5 dakika mesafede bulunan İskenderpaşa Mahallesi'ndeki bir AVM'nin önünden okul servisiyle göçmen kaçakçılığı yapılacağı ihbarı üzerine, polis harekete geçti. Göçmen Bürosu ekipleri, Avrupa'ya gitmek üzere kaçakçılık şebekesiyle anlaşan ve sırt çantalarıyla okul servisine binen 4'ü çocuk 30 göçmeni takip sonucu gözaltına aldı. Minibüste can yelekleri ile yiyecek bulundu. Mültecilerin, Karadeniz'i kullanarak deniz yoluyla Romanya'ya gidecekleri, buradan da Avrupa'ya geçecekleri bildirildi. Devam eden operasyonda, insan kaçakçılığı organizasyonunu yapan H.R.O., I.S.A., Y.M.H. ve H.T.N. adlı Iraklılarla servis şoförü Murat O. gözaltına alındı.

Gazet Habertürk'ten Müslim Sarıyar'ın haberine göre insan kaçakçılarının, daha önce deşifre oldukları Zeytinburnu, Avcılar gibi yerleri terk ettikleri, farklı uyruklardan yabancıların çokça bulunduğu Aksaray'ı seçerek kamufle olmak istedikleri anlaşıldı. Dikkat çekmemek için okul servisi kullanan çetenin, göçmenlerden kişi başı 5 ile 10 bin dolar aldıkları ortaya çıktı.

Gözaltına alınan 32 yaşındaki şoför Murat O., daha önce de Suriyeli oldukları söylenen işçileri Edirne'ye götürdüğünü belirterek "Daha önce aracı olan kişi aradı, 'Aksaray'da buluşalım' dedi. Yine şahıslar olduğunu, Halkalı'ya götürmemi istedi. 500 TL'ye anlaştık. Halkalı'ya götürdüm. Bir TIR'a bindirildiler. Aksaray'a dönüp ikinci grubu aldım. Yola çıktıktan sonra da polisler yakaladı" dedi.

Göçmenleri taşıyan okul servisi de el konularak emniyet müdürlüğü bahçesine çekilip trafikten de men edildi. H.R.O., I.S.A., Y.M.H. ve H.T.N. adlı Iraklılarla servis şoförü Murat O. tutuklandı.

SUÇ DOSYASI KABARIK

İstanbul Ümraniye'de 1 kişinin hayatını kaybettiği, 2 kişinin de yaralandığı servisçi çatışmasında taraflardan 4 kişinin çeşitli suçlardan kaydı çıkmıştı. Ölen Cüneyt Elik'in 3 kez kasten yaralama, kardeşi Feyyaz Elik'in cinsel istismar, Ramazan S.'nin tehdit, Necmettin A.'nın da tehdit, yaralama ve uyuşturucu madde kullanmaktan kaydı olduğu anlaşılmıştı. Geçen ay da İzmir Çiğli'de okul servisinde unutulan 3 yaşındaki Alperen Sakin, yaşamını yitirmişti.

ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Çukur'dan kötü haber! Hayranları şokta!
Emniyetten büyük başarı! Yakalandılar
Yunanistan kaşınıyor! Engellendi
ABD tehdit etti! '72 saatiniz var'
Putin'den dünyayı ayağa kaldıran iddia
Sözcü bildiğiniz gibi! Yine yalan
Enflasyona karşı destek çığ oldu!
Kaşıkçı olayında Suudilerin yalanları!
Karar verildi! Metro hattı uzatılıyor
Erdoğan'dan 'özerklik' açıklaması!
İşte yerli otomobil! Adeta su yakıyor
Türkiye imzalı proje Afrika'yı uçuracak!
7'ncisi TSK'nın hizmetine girdi! Adeta kale...
Kurtulmuş'tan flaş ittifak açıklaması!
Teröristlerden yeni talimat! Sosyal medyada..
Brexit kaosu! Oyalama taktiği başladı

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Nereye gitti şimdi bu?

Rakunlar bir şeyi yemeden önce yıkamak isterlermiş. Bu rakuna da pamuk şeker vermişler

Arıların savaşı!

30 eşek arısının 30.000 bal arısı bulunan bir kovanı işgali

Bir yabancının gözünden Türkiye

Leonardo Dalessandri'nin gözünden, Türkiye.

Bir madeni paradan daha fazlası..

Bir madeni paradan daha fazlası..

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

Ses kaydı gündeme bomba gibi düştü

Cemal Kaşıkçı'nın işkenceyle öldürüldüğüne dair ses kayıtları ortaya cıktı. Ses kaydında Başkonsolos Muhammed Uteybi, “Bu olayı dışarıda yapın. Benim başımı belaya sokacaksınız” ve “Yaşamak istiyorsan sus!” gibi sözler söylüyor.

Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar

TBMM Genel Kurulu'nda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

İşte yerli otomobil! Adeta su yakıyor

Elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. İşte dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri...

Bu kategorideki diğer haberler