Online alışverişlerde Yeni Nesil Ödeme Sistemleri

Güncelleme: 11.01.2018 15:42

Online alışveriş pazarının hızla büyüdüğü son günlerde ödeme sistemleri de birbiri ardına geliyor. Son yıllarda ülkemizde Online alışveriş pazarı tüm olumlu ve olumsuz yönlerine rağmen hızla büyümeye devam ediyor. Gerek daha fazla karşılaştırma imkanı, Gerek daha fazla satıcıya ulaşma ve daha uygun fiyata ürün bulmak, gerekse tüm özelliklerini detaylı incelemek için online alışveriş tercih ediliyor. Mağaza mağaza gezmek yerine binlerce ürüne oturduğunuz yerden ulaşmak insanlara daha cazip gelmeye başladı.

Hal böyle olunca ödeme sistemlerinin hem güvenlik hem de daha fazla rekabet ortamında yenilerinin ortaya çıkması çok normal!  Şimdi size bu ödeme sistemlerinden bahsetmeye çalışalım. Bu ödeme sistemleri sizin ve sitelerin kullandıkları olmak üzere ikiye ayrılıyor.

Kullanıcı odaklı ödeme sistemleri!

BKM Express

BKM Express kredi kartınızı her siteye tek tek girmek yerine Kredi kartı veya Banka kartınızı tek bir yere BKM Express'e emanet ederek ödeme yapacağınız siteye sadece BKM Express üyelik bilgileriniz mail ve şifre ile ödeme yapmaya olanak sağlayan bir sistemdir. Kart bilgilerinizi BKM Express'e kaydedip alışverişlerde BKM Express ödeme yöntemini seçerek mail ve şifreniz ile ister peşin ister taksitli alışveriş yapmanız mümkün.  Üstelik indirim kodu veya kuponlar ile birlikte kullanılabiliyor. Her ne kadar büyük sitelerin çoğu BKM Express ile ödemeye izin verse de, sistemi web sitelerine yüklemeyen online mağazada çok! Gittigidiyor, N11, Defacto, Migros, Morhipo,  Çiçek Sepeti, Atlas Global vs vs gibi büyük firmalar bu sistemi şuanda entegre etmiş durumda.  BKM Express nerede kullanılırın cevabını buradan alabilirsiniz bknz. BKM Express

Payu Nakit Öde:

Payu her nekadar web sitelerinin ödeme sistemlerine alternatif bir sistem olsa da kullanıcılar için nakit öde seneği ile hiçbir kredi kartı bilgisi girmeden ödeme yapmanıza olanak sağlıyor.  Sistem şöyle işliyor. Payu sistemine üye olan bir web sitesinden alışveriş yapan kişi nakit öde seçeneğini seçerek bir referans kodu alıyor. UPT/PTT ödeme noktasından bu referansa 72 saat içinde nakit ödeme yapıyor. Sistem ödeme geldiğinde siteye onay verip ürünün kargolanmasını sağlıyor.

İninal Kart

 İninal kart'da önce öde sonra al prensibi ile çalışıyor. İninal kartı Migros gibi marketlerden alabildiğiniz gibi hemen uygulamayı indirerek de sanal kartınızı hemen oluşturabiliyorsunuz. İninal kart daha fazla bilgi için ininal.com adresine göz atabilirsiniz.

İndirim kodu veya İndirim kuponu!

Bir diğer ödeme sistemi olarak adlandırabileceğimiz sistem de indirim kodu veya indirim kuponu!  Sitelerin kullanıcılarına belli günlerde veya belirli ürünler için dağıttığı sihirli şifreler! Sisteme tanımlanan bu şifreler sisteme tanımlandığı şartlar altında ürün bedelinin belir li bir kısmını veya tamamını ödeyebiliyor. İndirim kodları her ne kadar müşterilere özel gönderildiği gibi bazı sitelere özel tanımlanan kodlarda mevcut bu sitelerden biri de indirim kuponum. Birbirinden avantajlı Tüm Türkiye ve yabancı sitelerin indirim kodlarını ücretsiz dağıtıyor. Daha detaylı incelemek için www.indirimkuponum.net adresini ziyaret etmeniz yeterli! Binlerce indirim kuponu sizi bekliyor!

Sanal Para, Kripto Para

Kripto paraları son zamanlarda duymayanız kalmamıştır. 1 dolardan çok düşük bir rakamlardan 6-7 sene gibi bir süre zarfında 20bin dolarlara kadar uşalan Bitcoin şuan en çok bilinen ve ilk kripto para diyebiliriz. Bunun Yanında Etherun, Litecoin gibi sonradan çıkan altcoinler de hızla çoğalıyor. Artık devletlerin bile kendi kripto parasını basma girişimlerine başladığı biliniyor. Çoğu oyun firmaları kripto para ile ödeme kabul etmeye başladı! Geleceğin ödeme sistemi olarak kripto parayı görebiliriz. Şuan Türkiye'de kripto para ile ödeme kabul eden hiçbir firma yok. Geleceği ne olur bilinmez ama kripto para piyasası da her geçen gün büyüyor!

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Muhtarlara yönelik dev operasyon!
Erdoğan gördükten sonra infilak edecek
Hükümet düğmeye bastı! Ucuzlayacak
Son 1 haftada teröre ağır darbe!
İşsizlik oranları açıklandı
Hava Kuvvetleri'nde FETÖ operasyonu
Arap Birliği'nden Batı Şeria için cılız ses!
Turizm devinden konkordato başvurusu
YPG tutuştu! TSK 7 noktada teyakkuzda
Konsoloslukta 'Cemal Kaşıkçı' hareketliliği
Trump'tan sürpriz Mattis çıkışı!
Milliler Rusya'dan eli boş döndü!
Almanya'da uçak kazası! Çok sayıda ölü...
3 Avrupa ülkesinden 'Kaşıkçı' çağrısı
NATO'dan 'Rusya' itirafı!

Evde lunapark!

Süper babaların süper eğlenceli vakit geçiren çocukları olur

Droneların uçaklara çarptığındaki etkisi!

Ohio Üniversitesi'ndeki bilim insanları, droneların uçaklara çarptığındaki etkisini öğrenmek istediler ve çok fazla hasar bırakabileceklerini keşfettiler.

Türk mühendislerden otomotiv sektörüne 'Platooning' aşısı

Türk otomotiv mühendisleri ilk defa büyük dev firmaların yapmaya çalıştığı Platooning adı verilen özellikle tır ve kamyon gibi büyük araçların sürücüsüz şekilde konvoy gibi gidebilmesini sağlayan yüksek teknolojiyi içeren bir sistem üretti.

Ada görünümlü Pertek Kalesi göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Pertek ilçesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Pertek Kalesi, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor.

Vatandaş satın aldığı ürünü 'cep'ten denetleyebilecek! İşte o uygulama

Ticaret Bakanı Pekcan, HKS uygulamasıyla vatandaşlarımız, satın aldığı meyve ve sebzenin üreticisi, üretim tarihi ve yeri, üreticiden tüketiciye ulaşana kadar alış, satış birim fiyatları gibi her türlü bilgiyi cep telefonundan görebilecek." dedi.

Çok Okunanlar

Sinem Kobal'ın eski aşkı, Arda Turan'ın yakın arkadaşı Mustafa Sirmen kimdir?

İzmit Büyükşehir Belediyesi`nin eski başkanı ve 24. dönem milletvekili Sefa Sirmen ile Kamuran Sirmen'in büyük oğlu Mustafa Sirmen, bu aralar Arda Turan haberleriyle tekrar gündemde. Geçmişte Arda Turan'la yakın arkadaş olan Mustafa Sirmen, Sinem Kobal'la 5 yıl boyunca ilişki yaşamış sonrasında ise Kobal evlilik teklifini kabul etmeiği için ilişkileri bitmişti. Sinem Kobal'la ayrıldıktan sonra Kobal ve yakın arkadaşı Arda Turan'ın birlikte olması üzerine şunları söylemişti; Önce ‘hayır, kesinlikle olmaz' diyorlardı, şimdi birlikteler. Allah ikisini de mutlu etsin.

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Kaşıkçı'nın nişanlısından flaş açıklamalar

Evlilik işlemleri için gittiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda kaybolan Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz o güne dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

Hollandalı dev Türkiye'den çekiliyor

Dünyanın en büyük liman işletmecilerinden Hollandalı APM Terminals'in Türkiye pazarından çekilme kararı aldığı belirtildi.

Suudlardan ABD'ye tehdit gibi cevap

Kaşıkçı hadisesi nedeniyle Suudi Arabistan'a tepki göstermesi konusunda üzerinde yoğun baskı oluşan ABD Başkanı Trmup'ın tehdit dolu açıklamalarına Suudi Arabistan yönetiminden de aynı tonda bir cevap geldi. Riyad, ABD'nin Kaşıkçı konusunda atacağı adımlara aynı şekilde cevap verileceği bildirdi.

Bu kategorideki diğer haberler