Osmanlı Şehzadesi Orhan Osmanoğlu, Ogunhaber'de yayımlanan "Siyasette yol arkadaşlığı" başlıklı makalesinde Abdullah Gül'e nasihatte bulundu.

Güncelleme: 07.01.2018 03:22

Osmanlı Şehzadesi Orhan Osmanoğlu, Ogunhaber'de yayımlanan "Siyasette yol arkadaşlığı" başlıklı makalesinde Abdullah Gül'e nasihatte bulundu.

Türkiye'nin eski Türkiye olmadığını, artık dik durduğunu, nerede bir mazlum Müslüman varsa yardım eli uzattığını vurgulayan Osmanoğlu, bütün gelişmelerin 15 yıllık AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gerçekleştiğini yazdı. Son günlerde Gül üzerinden yürütülen algı operasyonuna dikkat çeken Osmanoğlu, Gül'e "birlik" çağrısı yaptı.

İşte Orhan Osmanoğlu'nun köşe yazısından dikkat çeken kesitler:

Düşünün iki dava arkadaşı var, aynı yola baş koymuş, yola beraber çıkmış, iki kardeş gibi iki dost. Dava ise büyük ve şahlanmış Türkiye...

Dostlarım her ne kadar aynı yola baş koymuş olsalar da hedefleri, istikametleri bir olsa da bir davada iki tane lider olmaz. İki dost içinden birinin lider olması diğerinin onu desteklemesi gerekir.

Hani geçen yazılarımdan birinde sizlere minibüs muavinini anlatmıştım ya. Şoför direksiyon başında oturup hedefe ulaştırır, muavin ise ona yardımcı olur. Buradan yola çıkarak size Devlet beyin asil duruşunu, devletimize ve Erdoğan'a sahip çıkmasını anlatmıştım...

Bir otobüste iki şoför olmaz, bu milllet çift başlılığı kaldıramaz, mutlaka tek bir lider olması gerekir. Bugün sizlere anlatmaya çalıştığım diğer yol arkadaşının kim olduğunu sanıyorum anlamışsınızdır. Sabık Cumhurbaşkanı Abdullah Gül.

Evet bir süreden beri yol arkadaşları arasına bir soğukluk girdi. Son günlerde ise bu daha da belirginleşti. Yol arkadaşı Abdullah Gül'ün, yaptığı açıklamaları şahsım adına çok üzücü buldum. 

Dostum dediği, beraber yola çıktığı kişi ülkenin başında olabilir ve yanlışlar da yapabilir Onu uyarmakta haklıdır, bu çok doğal, dost dedik ya elbette fikrini söyleyecektir. Ama bunu bir medya aracılığı ile ya da tweet atarak yapmamalıydı. Bu hiç etik değil. Tecrübeli bir siyasetçi, bir dost ve yol arkadaşı için hiç hoş bir hareket değil.

Siyasi yol arkadaşı, dostunu uyaracaksa bunu dostluğa yakışır bir şekilde yapar. Mesela bir yemek davetinde ya da özel bir ziyarette konuyu gündeme getirerek uyarısını yapar...

Bizim Osmanlı torunu olarak bir nasihatimiz var. Burdan önce Sayın Abdullah Gül'e sesleniyorum "dostunu yalnız bırakma, O sevabıyla hatasıyla bu ülkenin seçilmiş lideridir."

Ve yine Sayın Ahmed Davudoğlu'na sesleniyorum "siz bu yola birlikte baş koydunuz, ülkemiz zor günler geçirdi ve tehlike hala bitmiş değil. Sayın Erdoğan'ı Sultan Abdülhamid Han Hz.lerinin yalnızlığına bırakmayın!".

Burda mesele Erdoğan değil ülke, vatan meselesidir...

Erdoğan'a tekrardan el uzatın, muhabbet ve sadakatinizi gösterin. Hoşunuza gitmeyen bir karar verirse, uyarılarınızı ve fikirlerinizi kendisine etik bir şekilde bildirin. Sizleri gerçek birer siyasi yol arkadaşı ve dost olmaya, öyle davranmaya davet ediyorum."

Kaynak: Ogunhaber.com

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Erdoğan'dan kritik görüşme!
Merkel'den S. Arabistan'a rest!
Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama
Bakandan İstanbul'a 'dev proje' müjdesi
ABD Senatosu Prens Selman'ı hedef aldı!
Kartal deplasmanda yıkıldı! 2-0
Teröristbaşına soğuk duş! İptal edildi
Erdoğan'dan Cemal Kaşıkçı çıkışı!
Yerli üretime talep yağıyor!
Kaşıkçı soruşturmasında flaş gelişme!
Suudi yetkiliden kan donduran itiraf!
Komşuda 114 bin kişi pis sudan öldü!
'Yeni bir dönemin arefesindeyiz'
Yakınındakileri bir bir görevden alıyor!
İşte CHP belediyeciliği!

Balıkların kum kavgası!

İzlenme rekorları kıran sevimli balıkların kum kavgası.

Ekmek nimettir, yeri çöp değildir!

Ülkemizde bir yılda çöpe atılan 2,1 milyar adet ekmeğin parasal değeri 1.5 milyar TL'dir.

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesi hadisesiyle ilgilenen aktivistler, yazarlar ve gazeteciler, herkesin merak ettiği, "Cesedi nerede?" sorusuna yanıt ararken gazetecinin vasiyetinin Medine'ye gömülmek olduğu ortaya çıktı

Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin açıklama yaptı.

S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması!

Suudi Arabistan Adalet Bakanı Velid es-Samani, gazeteci Kaşıkçı davasıyla ilgili soruşturma ve yargılama sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte CHP belediyeciliği!

CHP'li Kartal Belediyesi, Kartal'ın en işlek yerlerinden biri olan Atalar Caddesi'ne geçtiğimiz yıl parke taş döşedi. Aradan bir yıl geçmesine rağmen belediyenin parke taş üzerine asfalt dökmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.

Bu kategorideki diğer haberler