Alman otomotiv devi Mercedes-Benz gelecek yıl piyasaya süreceği araçlar için yeni bir navigasyon sistemi ile anlaşma yaptığını duyurdu. What3words isimli navigasyon firması 3 kelimelik basit adresler üzerinden istediğiniz yere sizi götürüyor.

Güncelleme: 13.09.2017 15:21

Alman otomotiv devi Mercedes-Benz gelecek yıl piyasaya süreceği araçlar için yeni bir navigasyon sistemi ile anlaşma yaptığını duyurdu. What3words isimli navigasyon firması 3 kelimelik basit adresler üzerinden istediğiniz yere sizi götürüyor.

Mercedes-Benz gelecek yıl yeni bir navigasyon özelliğini sunacağını açıkladı. Sürücülerin bulunması zor olan bir noktaya gitmesini kolaylaştırmak için tasarlanan bir sistem olan What3words ile anlaştı.

Özellikle büyük şehirlerde Google haritalar gibi uygulamalar ile basit bir anahtar kelime sayesinde istediğiniz adreslere ulaşabiliyoruz. Ancak dünyanın her yerinde adresler bu kadar kolay olmayabiliyor.

Moğolistan'da bulunan Gobi çölünün ortasında bir konumua bile bu uygulama sayesinde ulaşabiliyorsunuz.

Londra merkezli What3words firması çok ilginç bir haritalama sistemi ile karşımıza çıkacak. Dünyayı 3m x 3m boyutlarında 57 trilyon eşit kareye ayıran firma 3 kelimelik koordinatlar üzerinden istediğiniz yere gitmeniz için direktifler veriyor. Örneğin aşağıdaki haritadaki gibi Gobi çölünün ortasında bir yere gitmek istiyorsunuz bunun için 'departed.rumbled.awaiting' yazmanız yeterli olacak. Navigasyon sizi tam olarak istediğiniz yere götürebilir.

What3words firmasının kurucusu ve CEO'su Chris Sheldrick, 'Tam olarak hedefimiz Mercedes-Benz sürücülerinin arabaya bindiği anda 3 kelime söyleyerek dünya üzerindeki istediği yere ulaşması' yorumunu yaptı.

Mercedes bir aracın ekranında görülen What3words uygulaması.

Bu açıklama ile navigasyon sisteminin sesli komut ile çalışabildiğini anlıyoruz. 3 kelimelik kısaltmalar sayesinde adres karışıklıklarının da önüne geçilmiş olacak. Örneğin Meksika'nın başkentinde 632 adet Juarez sokağı bulunuyor, Londra'da ise 14 adet Church Roads isimli yol bulunuyor.

Firma başlangıç için 13 milyon dolarlık bir yatırım alan firma daha sonra lojistik devi Aramex'in desteğiyle büyümeye başladı. Aramex firması Asya, Afrika ve Orta Doğu'da bulunan e-ticaret operasyonlarında What3words'ü kullanmaya başladı. Bunun dışında Moğolistan'ın ulusal posta servisi bu sistem ile dağıtımlarını gerçekleştiriyor.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
'Yeni bir dönemin arefesindeyiz'
Yakınındakileri bir bir görevden alıyor!
İşte CHP belediyeciliği!
Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?
Darbeye yönelik 209 dava tamamlandı!
Meclis'te bütçe maratonu başlıyor!
Kaşıkçı hakkında yeni gelişme!
Köstebeğe teröristbaşından 'ödül' gömlek!
Trump'ın 'nükleer' şantajına Rusya'dan cevap!
5 bin 500 başpolise terfi imkanı!
Türkiye'yi yine Batı'ya şikayet etti!
Andımız ve ibadet dilinin Türkçeleştirilmesi!
Başkan Erdoğan'ın katılımıyla bugün açılıyor!
S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması!
Son röportajında 'Türkiye' övgüsü!

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Ara Güler, son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden duayen fotomuhabiri Ara Güler Galatasaray Meydanı'ndaki Üç Horan Ermeni Kilisesi'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Hem ağladılar, hem yarıştılar

Bilecik'te düzenlenen emekleme yarışmasında, anne ve babalar bebeklerinden daha fazla heyecan yaşadı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü

Suudi Arabistan'dan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin açıklama geldi.

Türkiye Katar'ı koruyacak!

HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak.

Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, olaya ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

S.Arabistan'dan yeni 'Kaşıkçı' açıklaması

Suudi Arabistan Adalet Bakanı: Kaşıkçı olayı bizim egemenliğimiz altında olan bir bölgede gerçekleşti. Mahkeme için tüm belgeler tamamlanınca olay mahkemeye sevk edilecek.

Bu kategorideki diğer haberler