Suudi Arabistan ile Kanada arasında yaşanan kriz sıcaklığını korurken bir yandan da Suudilere destek gelmeye devam ediyor. Pakistan ulemasından yapılan açıklamada Suudilerin kararlı duruş ve yaptırımları takdir edildi.

Güncelleme: 08.08.2018 13:10

Suudi Arabistan ile Kanada arasında yaşanan kriz sıcaklığını korurken bir yandan da Suudilere destek gelmeye devam ediyor. Pakistan ulemasından yapılan açıklamada Suudilerin kararlı duruş ve yaptırımları takdir edildi.

Pakistan'daki Ulema Meclis Konsey Başkanı Tahir el- Eşrefi Suudi Arabistan'ın iç işlerine müdahale eden Kanada'yı eleştirerek bir ülkeye yabancı bir ülkenin müdahalesinin doğru olmadığını söyledi.

Pakistan Ulemas Konseyi Başkanı Şeyh Muhammed Taher El-Ashrafi (Tahir el- Eşrefi), Kanada Dışişleri Bakanlığı ve Sivil toplum aktivistleri hakları söz konusu olduğunda, sözde sivil toplum aktivistleri hakları konusunda iddialı olan Kanada'nın başka bir egemen ulusun içişlerine karşı sorumsuzca müdahale ettiğini ifade etti.

Ulema meclisi olarak bir basın açıklaması yapan Eşrefi, insan hakları adına Suudi Arabistan'ın iç işlerine karışılmasını kınayarak, tutumlarının Krallığın tarafında olduklarını belirterek Suudi Arabistan'a destek çıktı.

Şeyh El-Eşrefi, "sivil toplum örgütünün özgürlüklerinin engellenmesi" adı altında bazı ülkelerin ve organların diğer ulusların işlerine müdahalede bulunma girişimlerini reddettiklerini açıkladı. (kaynak:Dünyabülteni)

Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Trump'tan Cemal Kaşıkçı açıklaması
BM'den Gazze uyarısı!
23 göçmenin hayatını kaybettiği olayda flaş gelişme
Rusya'da uçak düştü!
İP'te toplu istifa
Türkiye resti çekti! Devam edecek
Danıştay'dan 'andımız' kararı
Valilikten '29 Ekim' açıklaması
Emniyetten büyük başarı! Yakalandılar
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
Yunanistan kaşınıyor! Engellendi
ABD tehdit etti! '72 saatiniz var'
Putin'den dünyayı ayağa kaldıran iddia
Sözcü bildiğiniz gibi! Yine yalan
Enflasyona karşı destek çığ oldu!

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Nereye gitti şimdi bu?

Rakunlar bir şeyi yemeden önce yıkamak isterlermiş. Bu rakuna da pamuk şeker vermişler

Arıların savaşı!

30 eşek arısının 30.000 bal arısı bulunan bir kovanı işgali

Bir yabancının gözünden Türkiye

Leonardo Dalessandri'nin gözünden, Türkiye.

Bir madeni paradan daha fazlası..

Bir madeni paradan daha fazlası..

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

İşte yerli otomobil! Adeta su yakıyor

Elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. İşte dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri...

Torba Yasa Meclis'te! İşte ayrıntılar

TBMM Genel Kurulu'nda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

Danıştay'dan 'andımız' kararı

Türk Eğitim-Sen tarafınan Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince 'öğrenci andı'nı yürürlükten kaldıran düzenlemenin iptali için Danıştay'da dava açtı.

Bu kategorideki diğer haberler