Denizli'de Çıtak Camii İmamı Hüseyin Cengiz, her hafta Cuma günü kurulan ilçe pazarının açılışında yaptığı dua 10 Kasım düşmanlığı olarak yansıtılınca, müftülük tarafından görevinden uzaklaştırıldı.

Güncelleme: 12.11.2017 11:03

Denizli'de Çıtak Camii İmamı Hüseyin Cengiz, her hafta Cuma günü kurulan ilçe pazarının açılışında yaptığı dua 10 Kasım düşmanlığı olarak yansıtılınca, müftülük tarafından görevinden uzaklaştırıldı.

KORAY TAŞDEMİR

Denizli'de Çıtak Camii İmamı Hüseyin Cengiz, her hafta Cuma günü kurulan ilçe pazarının açılışında yaptığı dua 10 Kasım düşmanlığı olarak yansıtılınca, müftülük tarafından görevinden uzaklaştırıldı. Vatandaşlar ise  imamın semt pazarı duasını sirenler çalmadan bitirdiğini söyledi.  Atatürk'ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım saat 9'u 5 geçe dua ettirdiği iddiasıyla görevden uzaklaştırılan imam Hüseyin Cengiz'in, her cuma günü yaptığı duayı, 10 Kasım'da sirenler çalmaya başlamadan önce bitirdiğini aktaran mahalle muhtarı Zafer Böyükbaş, "Yanlış anlaşılma var, hocamızda kesinlikle bir art niyet yok." dedi. Olaya tepki gösteren mahalle sakinleri bu yanlıştan biran önce dönülmesini istediler" dedi.

Konunun yerel basında yer alması üzerine başlatılan soruşturma neticesinde imamın görevinden uzaklaştırıldığı bildiren Çıtak Mahallesi Muhtarı Zafer Böyükbaş, gazetemize yaptığı açıklamada, Cuma günleri pazar kurulduğunu bunun için her cuma günü Pazar duası yaptıklarını belirterek " Biz düzenli şekilde her Cuma saat dokuzda Pazar duası yapıyoruz.  Cuma günü de 9'u 4 geçe pazar duası bitiyor. 9'u 5 geçe de sirenler çalmaya başlıyor, bazı insanlar bunu art niyetli olarak değerlendirdi ama aslında işin işinde kesinlikle art niyet yok. Müftü Bey'e bizzat kendim de söyledim, 'Biz hocamızı tanıyoruz, kişiliğini de biliyoruz olayda bir art niyet yok. Olaya şahit olanlar da sirenler çalmaya başlamadan önce duayı bitirdiklerini söylüyorlar" bilgisini verdi.

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Suriye'de YPG ile sıcak çatışma!
Sanayi üretimi beklentileri aştı!
TSK ve Jandarma'da dev operasyon
9 saatlik incelemede dikkat çeken detay!
Milyonları ilgilendiren teklif Meclis'ten geçti
Suudilere şok! Savaş uçağı düştü
Patolojik hal almaya başlayan bir 'sıkıntı'
Olayı aydınlatacak ses kaydı ortaya çıktı!
O arabalar artık dizel motor kullanmayacak
2 metrelik kız tedavi kabul etmiyor!
BM'den Kıbrıs açıklaması
Dikkat çeken mesaj: 15 Temmuz'da...
Hulusi Akar'dan flaş Münbiç açıklaması
Kaşıkçı'nın 2 şifresi de kırılamıyor
Türkiye'de üretildi: Kaçması imkansız

Evde lunapark!

Süper babaların süper eğlenceli vakit geçiren çocukları olur

Droneların uçaklara çarptığındaki etkisi!

Ohio Üniversitesi'ndeki bilim insanları, droneların uçaklara çarptığındaki etkisini öğrenmek istediler ve çok fazla hasar bırakabileceklerini keşfettiler.

Türk mühendislerden otomotiv sektörüne 'Platooning' aşısı

Türk otomotiv mühendisleri ilk defa büyük dev firmaların yapmaya çalıştığı Platooning adı verilen özellikle tır ve kamyon gibi büyük araçların sürücüsüz şekilde konvoy gibi gidebilmesini sağlayan yüksek teknolojiyi içeren bir sistem üretti.

Ada görünümlü Pertek Kalesi göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Pertek ilçesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Pertek Kalesi, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor.

Vatandaş satın aldığı ürünü 'cep'ten denetleyebilecek! İşte o uygulama

Ticaret Bakanı Pekcan, HKS uygulamasıyla vatandaşlarımız, satın aldığı meyve ve sebzenin üreticisi, üretim tarihi ve yeri, üreticiden tüketiciye ulaşana kadar alış, satış birim fiyatları gibi her türlü bilgiyi cep telefonundan görebilecek." dedi.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suudlardan ABD'ye tehdit gibi cevap

Kaşıkçı hadisesi nedeniyle Suudi Arabistan'a tepki göstermesi konusunda üzerinde yoğun baskı oluşan ABD Başkanı Trmup'ın tehdit dolu açıklamalarına Suudi Arabistan yönetiminden de aynı tonda bir cevap geldi. Riyad, ABD'nin Kaşıkçı konusunda atacağı adımlara aynı şekilde cevap verileceği bildirdi.

Yeni parti kuruyor! Tarih belli oldu

54. Hükümette Başbakanlık görevini üstlenmiş ve 28 Şubat Darbesinin hedefindeki isim olan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın oğlu Dr. Muhammed Fatih Erbakan, yeni kuracağı partinin çalışmalarına hız verdi.

Türkiye karşılıksız kedi bile vermez! 

Ajan Brunson'ın iadesiyle geri adım atıldığını iddia edenlere tepki gösteren Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, “Türkiye karşılıksız bir kedi bile vermez. Büyük devletler arasında al-ver diplomasileri olur. Türkiye'nin ne kazandığı yakın bir zamanda ortaya çıkacaktır” dedi.

Diriliş Ertuğrul'un yayın tarihi açıklandı

TRT 1'in reyting rekortmeni dizisi ''Diriliş Ertuğrul'' yeni sezonunun başlama tarihi gecikince dizinin hayranları tarafından yeni sezonun ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. ''Diriliş Ertuğrul'' dizisi ile ilgili her hafta yeni haber gelişirken, İnternette aramalarda liste başı yeni bölüm fragmanı oldu. Peki Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı yayınladı mı? Yeni sezon ne zaman başlayacak? sorularının cevabı bu haberde.

Bu kategorideki diğer haberler