Terör örgütü PKK'nın elebaşılarından Siyabend Velad, Pentagon'dan kendilerine "Türkiye sınır boyunda 100 bin kişilik ordu kurun, tüm gücümüzle yanınızdayız" talimatı geldiğini söyledi. Efendisi ABD'den aldığı gazla küstahlaşan PKK elebaşısı küstah bir tehditte bulundu: Tecrübemizi Türkiye'ye karşı kullanacağız.

Güncelleme: 29.12.2017 10:20

Terör örgütü PKK'nın elebaşılarından Siyabend Velad, Pentagon'dan kendilerine "Türkiye sınır boyunda 100 bin kişilik ordu kurun, tüm gücümüzle yanınızdayız" talimatı geldiğini söyledi. Efendisi ABD'den aldığı gazla küstahlaşan PKK elebaşısı küstah bir tehditte bulundu: Tecrübemizi Türkiye'ye karşı kullanacağız.

PKK'nın sözde üst düzey askeri komutanlarından Siyabend Velad, ABD'den aldıkları son talimatları açıkladı. Terör örgütünün yayın organlarından ANF'ye konuşan Velad, Pentagon'un kendilerine "Türkiye sınır boyunda 100 bin kişilik ordu kurun, tüm gücümüzle yanınızdayız" dediğini söyledi. SDG, YPG, YPJ gibi oluşumların tek çatıda birleşeceğini anlatan elebaşı terörist, "Yeni ordu çalışmaları yakın bir zamanda tamamlanmış olacak" dedi. Velad'ın sözleri, DEAŞ'ın misyonunu tamamlaması sonrası ABD'nin yeni terör projelerini de gözler önüne serdi. Beyaz Saray'ın bölgeye gönderdiği 'sömürge valisi' olarak bilinen Brett McGurk ile 'yeni dönem ve yeni ordu' projesini uygulamaya koyduklarını kaydeden Velad, Washington'un 2018 yılı için örgüte 400 milyon dolarlık asker yardım sözü verdiğini dile getirdi.

"TECRÜBEMİZİ TÜRKİYE'YE KARŞI KULLANACAĞIZ"

Yeni Şafak'ın haberine göre 'Ortak ordu' projesinin tüm Suriye kuzeyini kapsayacağı ve kalıcı kılınacağını iddia eden PKK elabaşısı, "Bu aşamadan sonra hiçbir güç bize saldıramayacak ve bölgemizdeki varlığımızı herkes kabullenmek zorunda kalacak" ifadelerini kullandı. ABD'nin kendilerine her konuda güvence verdiğini, "Ele geçirdiğiniz bölgelerde hiçbir güç size müdahale edemeyecek" mesajı yolladığını vurgulayan Velad, "DEAŞ karşısında kazandığımız tecrübeyi Türkiye'ye karşı kullanacağız" tehdidi savurdu.

YENİ KAMPLAR KURULUYOR

Velad, Suriye'de 100 bin kişilik PKK ordusunun ABD eğitim, silah, cephane ve diplomatik destek alacağını da ifade ederek, "Haseke ve Ayn el-Arab'da yeni kamplar inşa ettik. Münbiç, Tabka, Deyrizor, Tel Abyad bölgelerinde bu kamplara yenileri eklenecek" şeklinde iddialarda bulundu. PKK'nın kamufle edilmesi için son tabela değişikliği olan 'yeni ordu' için sözde komutanlık görevine Kandil tarafından getirilen Velad, "Şu ana kadar ısmarlama ordunun 13 alayı tamamlandı. 18-30 yaş arası tüm bölge sakinleri de zorunlu askerlik kapsamında silah altına alınıyor" diye konuştu.

KARAÇOK DÖNÜM NOKTASI

ABD'ye bağlı 'PKK ordusu'na ilişkin çarpıcı bilgiler veren Siyabend Velad, Türkiye'nin Haseke-Karaçok bölgesindeki terör üslerini vurması sonrası ABD yardımlarının katbekat arttığını itiraf etti. Vurulan noktaları inceleme amaçlı gelen ABD'li komutanların kendilerine, "Erdoğan hedeflerine ulaşamayacak" dediğini kaydeden PKK'lı terörist, o operasyonun ABD yardımları konusunda dönüm noktası olduğunu belirtti. Pentagon desteğiyle hızını alamayan Velad, parçalanmamış bir Suriye'nin ise 'boş hayalden ibaret' olduğunu iddia etti. Esed rejimine de tehditler savuran PKK elebaşı, kendilerini ele geçirdikleri topraklardan hiçbir gücün sökemeyeceğini ileri sürdü.

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
Avrupa medeniyetsizliği! Yarı çıplak Türkiye'ye gönderdiler
ABD'den ilginç Brunson açıklaması: Türk yetkilerle konuşacağız
MİT'in paketlediği Reyhanlı planlayıcısı tutuklandı
1,5 milyon lira ödüllü terörist öldürüldü
Putin'den teröristbaşına: Sebebi sensin!
ABD'nin teröristleri yine sivilleri hedef aldı!
Yunanistan 'insanlık'tan sınıfta kaldı!
Norveç'ten 'Kaddafi' itirafı! ABD izin vermedi...
ABD'den flaş 'Esad' kararı!
Türkiye'den dev petrol hamlesi! Anlaştılar
İşte Kaddafi'nin vasiyeti!
500 bin çocuk ölümün pençesinde!
TSK'dan teröristleri üzecek 'sınır' hamlesi!
Kamera arkasında 'derbicik' gerginliği
Yeni nefes kredisi geliyor

Başkası alınca ölü numarası yapan köpek!

Hoşlanmadığı insanın yanında ölü numarası yapan köpek.

Köpek bebeği kıskanırsa

Reyhanlı saldırısının planlayıcısı adliyeye sevk edildi

MİT Başkanlığınca yakalanan Reyhanlı'daki bombalı saldırının planlayıcısı Yusuf Nazik, emniyetteki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edildi.

Seçkin birliğin parolası: Başarmadan dönmek yok

Türkiye'nin en seçkin birlikleri arasında yer alan SAT komandoları, "başarmadan geri dönmek yok" anlayışıyla yerine getirdikleri görevleri için eğitimlerini aralıksız sürdürüyor.

Hürkuş teslimata gün sayıyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından özgün olarak geliştirilen ilk milli hava aracı Hürkuş, Türk Hava Kuvvetleri envanterine girmek için gün sayıyor.

Çok Okunanlar

Flaş gelişme: Trump görüşmek istiyor

BM Zirvesi'ne katılacak olan Trump'ın İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüşmek istediği açıklandıç

Terörist Gülen'in avanesi bakın ne istiyor

15 Temmuz'un mimarı vatan haini ve bölücü terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in avanesi arasında yer alanlardan Hakan Şükür, Türkiye'deki ''af'' tartışmalarına umut bağlamış olsa gerek. Galatasaray'ın Aksihar maçının yorumcularını eleştirerek yorumculuk yapmak istediğini belirten bir tweet attı.

100 milyon lira ile kaçan banka müdürü yakalandı

Antalya'da çalıştığı bankadan, döviz bürolarından ve iş insanlarından aldığı 100 milyon lira kayıplara karıştığı öne sürülen banka müdürü İzmir'de gözaltına alındı.

Rusya'dan İsrail'e 'hava sahası' darbesi geliyor!

Rus Senatör Frants Klintseviç, Rusya'nın ileride İsrail Hava Kuvvetleri ile olayların yaşanmaması için adım atabileceğini ve İsrail'e Suriye hava sahasını kapatacak gerekli tüm kaynaklara sahip olduğunu söyledi.

Başkan Erdoğan Rus gazeteye makale yazdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'daki "Kommersant" gazetesi için makale kaleme aldı. Erdoğan makalede; "Rusya'nın terör odaklarına karşı Türkiye'nin mücadelesine destek vermesini bekliyoruz." ifadelerine yer verdi.

Bu kategorideki diğer haberler