Bölgedeki hiçbir ülke, ABD güdümündeki zalim terör örgütü PKK'yı sınırlarında istemiyor. Türkiye'nin dört bir yandan kuşattığı terör örgütünde 'sona yaklaşma' paniği yaşanıyor

Güncelleme: 09.06.2018 09:44

Bölgedeki hiçbir ülke, ABD güdümündeki zalim terör örgütü PKK'yı sınırlarında istemiyor. Türkiye'nin dört bir yandan kuşattığı terör örgütünde 'sona yaklaşma' paniği yaşanıyor

NEŞAT GÜNDOĞDU/ANKARA

Kandil'e yapılan operasyonlar PKK'nın sonunun yaklaştığının göstergesi oldu. Türkiye'nin, sınırındaki son PKK kalıntılarını da temizlemek isteği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mahmur Kampı ile ilgili açıklamaları ile gün yüzüne çıktı. Terör yuvası Kandil ve Mahmur Kampı'na yönelik yapılacak operasyonun detaylarını MİLAT'a anlatan SETA Güvenlik Araştırmacısı ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi Murat Aslan önemli açıklamalarda bulundu.

Mahmur'da çocukların beyni yıkanıyor

Mahmur Kampı'nın, çoğunlukla PKK sempatizanı kitlelerin gidip yerleştiği bir kamp olduğunun altını çizen Aslan, "PKK, 1990'lı yıllarda Türkiye'deki köylerinden insanları zorla ve tehditle Mahmur kampına götürdü.  Bugün, oradaki ailelerin çocuklarının kendi vatanını tanıyamadan beyinleri yıkanıyor. Dolayısıyla Irak Hükümeti'nin ve yerel yönetimin bu konuda gerekli tedbirleri alması gerekiyor. Mahmur'un PKK'nın bir kampı haline gelmesinin önlenmesi ve buradaki insanların da PKK'nın hegemonyasından kurtarılması gerekiyor" dedi.

Her mekanda mücadele ederiz

Terör örgütünün yerleşebileceği yer neresiyse, Türkiye Cumhuriyeti tarafından terörle mücadele oraya doğru kaydırılacağını söyleyen Aslan, "Terör nereye giderse Türkiye Cumhuriyeti de peşinden gider ve mücadelesine devam eder. Dolayısıyla Türkiye'yi hedef alan bir örgütün nerede olduğu çok önemli değil. Türkiye terörle mücadelesine, sadece asker\u00ee değil, gerekirse farklı eksende devam ettirir" ifadelerini kullandı. 

Dört bir koldan kuşatıldı

SETA Güvenlik Araştırmacısı Aslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Mahmur Kampı ile ilgili açıklamalarının Türkiye'nin artan gücünün göstergesi olduğunu söyleyerek ABD tarafından kullanılan PKK'nın bölgede hiçbir aktör tarafından istenmediğini kaydetti. Aslan, "Mevcut konjonktürde sadece Irak değil, Irak'ın Kuzeyi'ndeki yerel yönetim de Türkiye'nin PKK'ya karşı aldığı tedbirlere destek verebilir. İran'da mutlaka PKK'ya karşı yürütülen bu mücadeleye destek vermek durumunda. İran, sınırında ABD ile ilişkide olan bir yapının bulunmasını bir risk olarak görüyor" dedi.

İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Siyonistler fitne için bakın ne yapıyor!
Star Rafinerisi açılışı gerçekleştirildi
En büyük önceliğimiz haline geldi!
Konut satışında Cumhuriyet rekoru!
Japon uzman uyardı! İstanbul depremi...
Kaşıkçı'nın nerede öldürüldüğü tespit edildi!
'Göç'ün sebepleri 'göçmenleri' konuşacak!
Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!
Floyd kabul etti! Khabib 'en iyi' olmak istiyor
BDDK'dan bankalara fren! Zorla...
Barzani gözünü Türkiye'ye dikti!
Yerli üretimle düşmanı titretecek 'Atak'
MEB'den 'andımız' açıklaması!
Dünyanın tüccarları bu toplantıda buluştu!
İstanbul-Kiev arasındaki krizde karar verildi!

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Büyük cesaret!

Eğer uçağı kaçırırsanız, yapmanız gereken yüksek bir yere çıkıp uçağın kapısını hedeflemek...

TSK'nın yeni canavarı ASELPOD...

Hava Kuvvetlerimizin envanterine giren ve ihracatını da gerçekleştirdiğimiz ASELPOD...

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Nereye gitti şimdi bu?

Rakunlar bir şeyi yemeden önce yıkamak isterlermiş. Bu rakuna da pamuk şeker vermişler

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Tutuklanan sosyal medya fenomeninden rezil ifade

Sapkın videoların sahibi Gaga Bulut lakaplı şahıs, "İlgi çekmek için feminen giyiniyorum, kız arkadaşım var" dedi.

İşte yerli otomobil! Adeta su yakıyor

Elektrikli yerli otomobil ilk kez İstanbul'da bir fuarda görücüye çıktı. İşte dizaynıyla da oldukça dikkat çeken yerli otomobilin ilk görüntüleri...

Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!

Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın Twitter geçmişi, hiçbir delile gerek kalmadan Suudi Arabistan tarafından neden ortadan kaldırıldığını gösterir nitelikte. Adeta 'sürgün hayatı' yaşayan Kaşıkçı ile ilgili İngiliz gazeteci David Hirst de "Twitter yorumlarına bakan herkes (Kaşıkçı'nın) neden susturulmak istendiğini açıkça görür" ifadelerini kullanmıştı.

Danıştay'dan 'andımız' kararı

Türk Eğitim-Sen tarafınan Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince 'öğrenci andı'nı yürürlükten kaldıran düzenlemenin iptali için Danıştay'da dava açtı.

Bu kategorideki diğer haberler