Komposto nasıl yapılır? sıcak yaz akşamlarının serinleten lezzeti komposto özellikle Anadolu mutfaklarının vazgeçilmez lezzeti. Erik, üzüm, kayısı, vişne, üzüm gibi meyve çeşitliliğine sahip vitamin yönünden zengin bir meşrubat çeşidi olan komposto bir çok damak tadına hitap ediyor. Komposto, organik meyve suyu olma özelliğiyle sağlıklı yaşam tarzını benimseyenlerin de tercihleri arasında. Kimyasal katkı maddelerine maruz kalmadan, doğal meyve su

Güncelleme: 08.08.2018 17:31

Komposto nasıl yapılır? sıcak yaz akşamlarının serinleten lezzeti komposto özellikle Anadolu mutfaklarının vazgeçilmez lezzeti. Erik, üzüm, kayısı, vişne, üzüm gibi meyve çeşitliliğine sahip vitamin yönünden zengin bir meşrubat çeşidi olan komposto bir çok damak tadına hitap ediyor. Komposto, organik meyve suyu olma özelliğiyle sağlıklı yaşam tarzını benimseyenlerin de tercihleri arasında. Kimyasal katkı maddelerine maruz kalmadan, doğal meyve su

Komposto nasıl yapılır? sıcak yaz akşamlarının serinleten lezzeti komposto özellikle Anadolu mutfaklarının vazgeçilmez lezzeti. Erik, üzüm, kayısı, vişne, üzüm gibi meyve çeşitliliğine sahip vitamin yönünden zengin bir meşrubat çeşidi olan komposto bir çok damak tadına hitap ediyor. Komposto, organik meyve suyu olma özelliğiyle sağlıklı yaşam tarzını benimseyenlerin de tercihleri arasında. Kimyasal katkı maddelerine maruz kalmadan, doğal meyve suyu olan komposto yapmak çok kolay. Bu tarifle de hızlı ve pratik bir komposto yapmak mümkün.

Ramazan kompostosu tarifi için malzemeler

300 g kayısı

300 g vis\u0327ne

250 g beyaz u\u0308zu\u0308m

250 g kırmızı u\u0308zu\u0308m

2 su bardag\u0306ı toz s\u0327eker

4 su bardag\u0306ı su

1 c\u0327ubuk tarc\u0327ın

Ramazan kompostosu hazırlanışı

Meyveleri yıkayın. Kayısı ve vis\u0327nenin c\u0327ekirdeklerini c\u0327ıkartın. S\u0327eker, su ve tarc\u0327ını bir tencereye alıp s\u0327eker eriyene kadar kaynatın.

Hazırladıg\u0306ınız meyveleri tencereye ekleyin ve meyveler yumus\u0327ayana kadar pis\u0327irin. Tencereyi ocaktan alıp oda sıcaklıg\u0306ında bekletin. Komposto ılındıktan sonra buzdolabına alın ve iyice sog\u0306uduktan sonra servis kaselerine paylas\u0327tırıp servis yapın.

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Kaşıkçı'nın 2 şifresi de kırılamıyor
Türkiye'de üretildi: Kaçması imkansız
İttifak görüşmesinin saati belli oldu
Türk heyet Konsolosluk'ta arama yapıyor
Başkan Erdoğan sert çıktı: Hurafeci, cahil...
Trump'tan Cemal Kaşıkçı hamlesi!
Yeni parti kuruyor! Tarih belli oldu
Kral Selman'dan 'Kaşıkçı' talimatı
Putin'in en korktuğu isim serbest!
Muhtarlara yönelik dev operasyon!
Erdoğan gördükten sonra infilak edecek
Hükümet düğmeye bastı! Ucuzlayacak
Son 1 haftada teröre ağır darbe!
İşsizlik oranları açıklandı
Hava Kuvvetleri'nde FETÖ operasyonu

Evde lunapark!

Süper babaların süper eğlenceli vakit geçiren çocukları olur

Droneların uçaklara çarptığındaki etkisi!

Ohio Üniversitesi'ndeki bilim insanları, droneların uçaklara çarptığındaki etkisini öğrenmek istediler ve çok fazla hasar bırakabileceklerini keşfettiler.

Türk mühendislerden otomotiv sektörüne 'Platooning' aşısı

Türk otomotiv mühendisleri ilk defa büyük dev firmaların yapmaya çalıştığı Platooning adı verilen özellikle tır ve kamyon gibi büyük araçların sürücüsüz şekilde konvoy gibi gidebilmesini sağlayan yüksek teknolojiyi içeren bir sistem üretti.

Ada görünümlü Pertek Kalesi göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Pertek ilçesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Pertek Kalesi, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor.

Vatandaş satın aldığı ürünü 'cep'ten denetleyebilecek! İşte o uygulama

Ticaret Bakanı Pekcan, HKS uygulamasıyla vatandaşlarımız, satın aldığı meyve ve sebzenin üreticisi, üretim tarihi ve yeri, üreticiden tüketiciye ulaşana kadar alış, satış birim fiyatları gibi her türlü bilgiyi cep telefonundan görebilecek." dedi.

Çok Okunanlar

Sinem Kobal'ın eski aşkı, Arda Turan'ın yakın arkadaşı Mustafa Sirmen kimdir?

İzmit Büyükşehir Belediyesi`nin eski başkanı ve 24. dönem milletvekili Sefa Sirmen ile Kamuran Sirmen'in büyük oğlu Mustafa Sirmen, bu aralar Arda Turan haberleriyle tekrar gündemde. Geçmişte Arda Turan'la yakın arkadaş olan Mustafa Sirmen, Sinem Kobal'la 5 yıl boyunca ilişki yaşamış sonrasında ise Kobal evlilik teklifini kabul etmeiği için ilişkileri bitmişti. Sinem Kobal'la ayrıldıktan sonra Kobal ve yakın arkadaşı Arda Turan'ın birlikte olması üzerine şunları söylemişti; Önce "hayır, kesinlikle olmaz" diyorlardı, şimdi birlikteler. Allah ikisini de mutlu etsin.

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suudlardan ABD'ye tehdit gibi cevap

Kaşıkçı hadisesi nedeniyle Suudi Arabistan'a tepki göstermesi konusunda üzerinde yoğun baskı oluşan ABD Başkanı Trmup'ın tehdit dolu açıklamalarına Suudi Arabistan yönetiminden de aynı tonda bir cevap geldi. Riyad, ABD'nin Kaşıkçı konusunda atacağı adımlara aynı şekilde cevap verileceği bildirdi.

Kaşıkçı'nın nişanlısından flaş açıklamalar

Evlilik işlemleri için gittiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda kaybolan Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz o güne dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

Hollandalı dev Türkiye'den çekiliyor

Dünyanın en büyük liman işletmecilerinden Hollandalı APM Terminals'in Türkiye pazarından çekilme kararı aldığı belirtildi.

Bu kategorideki diğer haberler