15 Temmuz'da Üsküdar Çevik Kuvvet önündeki tanklara direnen Selamsızlı Roman vatandaşları, 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yalnız bırakmayacaklarının sözünü vererek, Türkiye'nin birçok noktasında yaşayan diğer Roman vatandaşlara destek çağrısı yaptı.

Güncelleme: 14.06.2018 15:46

15 Temmuz'da Üsküdar Çevik Kuvvet önündeki tanklara direnen Selamsızlı Roman vatandaşları, 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yalnız bırakmayacaklarının sözünü vererek, Türkiye'nin birçok noktasında yaşayan diğer Roman vatandaşlara destek çağrısı yaptı.

Ramazan ayının son sahur programı AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı'nca Üsküdar'da Roman vatandaşların bulunduğu Selamsız Mahallesi'nde yapıldı. 'Roman Komisyonu' tarafından düzenlenen ve İlçe Başkanı Adem Kaan Pehlivan, Milletvekili Adayı İbrahim Yasin  Kırıcı ve teşkilat üyelerinin katılımıyla gerçekleşen  sahur programına, Roman vatandaşları büyük ilgi gösterdi. "En büyük Roman Recep Tayyip Erdoğan" tezahüratlarıyla sokakları inleten Selamsızlı Romanlar, 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yalnız bırakmayacaklarının sözünü vererek, Türkiye'nin birçok noktasında yaşayan Roman vatandaşlara da destek çağrısı yaptı. Mahalle sakinleri, sahur programını düzenleyen Ak Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı Roman Komisyonu'na teşekkür etti. 

'24 HAZİRAN, 15 TEMMUZ GİBİ BİR GÜN'

Sahur programında konuşan AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlı Adem Kaan Pehlivan, Roman kardeşlerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı yalnız bırakmayacağını söyledi. "15 Temmuz'da verdiğiniz mücadeleyi biz çok iyi biliyoruz" diyen Başkan Pehlivan, "Hepimiz Üsküdarlıyız. En köklü Üsküdarlı sizsiniz. Komşumuz olan Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacağız. Roman kardeşlerimiz 15 Temmuz gecesi nasıl ki Cumhurbaşkanlarına sahip çıktılarsa, tanklara \u2013 tüfeklere  kafa tuttularsa 24 Haziran'da da gereğini yapacaklardır. Çünkü 24 Haziran, 15 Temmuz gibi bir gündür. Cumhurbaşkanımızın size, komşularına ihtiyacı var.  24 Haziran'da sandıklara gidip gereğini yapıp, Selamsız'dan bütün dünyaya selamı göndereceğiz" şeklinde konuştu.

'BİZİ SADECE ERDOĞAN HATIRLADI'

AK Parti 2. Bölge Milletvekili Adayı Milletvekili İbrahim Yasin Kırıcı da, Roman vatandaşları olarak 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yalnız bırakmayacaklarının sözünü verdi. Kırıcı, "Biz Romanlar olarak nasıl ki 1994 yılından bu yana Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmadıysak, inşallah 24 Haziran'da da bırakmayacağız. Bizi 2002 yılından önce hatırlayan ne bir siyasi parti ne de bir lider vardı. Bizi Hz. Yusuf gibi kuyunun dibinden Cumhurbaşkanımız çıkardı. Kendisine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.  

A 101 indirimli ürünler listesi
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
Daha zoru yok! Çok az kişi çözebildi
Romanya için dikkat çeken 15 Temmuz mesajı
Hulusi Akar'dan flaş Münbiç açıklaması
Kaşıkçı'nın 2 şifresi de kırılamıyor
Türkiye'de üretildi: Kaçması imkansız
İttifak görüşmesinin saati belli oldu
Türk heyet Konsolosluk'ta arama yapıyor
Başkan Erdoğan sert çıktı: Hurafeci, cahil...
Trump'tan Cemal Kaşıkçı hamlesi!
Yeni parti kuruyor! Tarih belli oldu
Kral Selman'dan 'Kaşıkçı' talimatı
Putin'in en korktuğu isim serbest!
Muhtarlara yönelik dev operasyon!
Erdoğan gördükten sonra infilak edecek
Hükümet düğmeye bastı! Ucuzlayacak
Son 1 haftada teröre ağır darbe!

Evde lunapark!

Süper babaların süper eğlenceli vakit geçiren çocukları olur

Droneların uçaklara çarptığındaki etkisi!

Ohio Üniversitesi'ndeki bilim insanları, droneların uçaklara çarptığındaki etkisini öğrenmek istediler ve çok fazla hasar bırakabileceklerini keşfettiler.

Türk mühendislerden otomotiv sektörüne 'Platooning' aşısı

Türk otomotiv mühendisleri ilk defa büyük dev firmaların yapmaya çalıştığı Platooning adı verilen özellikle tır ve kamyon gibi büyük araçların sürücüsüz şekilde konvoy gibi gidebilmesini sağlayan yüksek teknolojiyi içeren bir sistem üretti.

Ada görünümlü Pertek Kalesi göz kamaştırıyor

Tunceli'nin Pertek ilçesinde birçok medeniyete ev sahipliği yapan Pertek Kalesi, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini tarihi yolculuğa çıkarıyor.

Vatandaş satın aldığı ürünü 'cep'ten denetleyebilecek! İşte o uygulama

Ticaret Bakanı Pekcan, HKS uygulamasıyla vatandaşlarımız, satın aldığı meyve ve sebzenin üreticisi, üretim tarihi ve yeri, üreticiden tüketiciye ulaşana kadar alış, satış birim fiyatları gibi her türlü bilgiyi cep telefonundan görebilecek." dedi.

Çok Okunanlar

Sinem Kobal'ın eski aşkı, Arda Turan'ın yakın arkadaşı Mustafa Sirmen kimdir?

İzmit Büyükşehir Belediyesi`nin eski başkanı ve 24. dönem milletvekili Sefa Sirmen ile Kamuran Sirmen'in büyük oğlu Mustafa Sirmen, bu aralar Arda Turan haberleriyle tekrar gündemde. Geçmişte Arda Turan'la yakın arkadaş olan Mustafa Sirmen, Sinem Kobal'la 5 yıl boyunca ilişki yaşamış sonrasında ise Kobal evlilik teklifini kabul etmeiği için ilişkileri bitmişti. Sinem Kobal'la ayrıldıktan sonra Kobal ve yakın arkadaşı Arda Turan'ın birlikte olması üzerine şunları söylemişti; Önce "hayır, kesinlikle olmaz" diyorlardı, şimdi birlikteler. Allah ikisini de mutlu etsin.

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suudlardan ABD'ye tehdit gibi cevap

Kaşıkçı hadisesi nedeniyle Suudi Arabistan'a tepki göstermesi konusunda üzerinde yoğun baskı oluşan ABD Başkanı Trmup'ın tehdit dolu açıklamalarına Suudi Arabistan yönetiminden de aynı tonda bir cevap geldi. Riyad, ABD'nin Kaşıkçı konusunda atacağı adımlara aynı şekilde cevap verileceği bildirdi.

Kaşıkçı'nın nişanlısından flaş açıklamalar

Evlilik işlemleri için gittiği Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda kaybolan Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz o güne dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

Hollandalı dev Türkiye'den çekiliyor

Dünyanın en büyük liman işletmecilerinden Hollandalı APM Terminals'in Türkiye pazarından çekilme kararı aldığı belirtildi.

Bu kategorideki diğer haberler