Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Kim Jong-un'un kendini tutamayarak askeri tatbikat ve denemelerde bulunması için ABD'nin kasıtlı olarak onu kışkırttığı yönünde bir his olduğunu belirtti.

Güncelleme: 02.12.2017 13:17

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Kim Jong-un'un kendini tutamayarak askeri tatbikat ve denemelerde bulunması için ABD'nin kasıtlı olarak onu kışkırttığı yönünde bir his olduğunu belirtti.

Belarus STV televizyonuna konuşan Lavrov, "Kim Jong-un'un sakin durmaması, kendini tutamayarak onların provokasyonlarına tepki göstermesi için ABD'nin onu kasıtlı olarak kışkırttığı yönünde bir his var. Bu yüzden, Pyongyang'ın füze ve nükleer girişimlerini kınadığımızda Amerikan meslektaşlarımızın kışkırtmalı hareketlerini de kınamak zorundayız" dedi.

Kuzey Kore, geçtiğimi Çarşamba günü, Hwasong-15 kıtalararası balistik füze denemesinde bulunmuştu. 4 bin 475 kilometre yüksekliğe ulaşan füze 950 kilometre yol kat etmişti.

Çok Okunanlar

Bankalar Birliği duyurdu: Borcu olanlar dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği'nden yapılan son dakika açıklamaya göre bankaların üzerinde görüştükleri yapılandırma çerçeve anlaşması imzalandı.

İngilizler Hatay'a göz dikti!

Türkiye'nin Suriye sınırında güvenliği sağlamaya yönelik adımları İngiliz The Economist dergisini rahatsız etti. İdlib'teki gelişmelerin değerlendirildiği makalede "Türkiye, 1930'larda Hatay'ı Suriye'den ayırdı, şimdi sıra İdlib'de." İfadeleri kullanıldı.

Adnan Oktar davasında flaş karar!

Adnan Oktar grubuna yönelik 1999 yılında yapılan operasyonda gözaltına alınanlara işkence yaptıkları iddia edilen dönemin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın da aralarında bulunduğu 11 sanığın yargılandığı davada mahkeme davanın düşmesine karar verdi.

Rus modelden Putin'e şok suçlama

Rus model Anna Shapiro, Putin'e yönelik suçlamasıyla dünya medyasında yer aldı. 

Türkiye dünyada 4. ülke oldu

İlk yerli hibrit lokomotif Almanya'daki dünyanın en büyük demiryolu fuarında görücüye çıktı. Yüzde 40 yakıt tasarrufu sağlayacak lokomotif sayesinde Türkiye dünyada bu teknolojiye sahip 4. ülke oldu.

Bu kategorideki diğer haberler