Rusya'daki bir dizi yayın organı 15 yaşındaki Rus kızı Nadejda'nın yine Rus vatandaşı babası Vladislav tarafından İstanbul'da alı konmasını Türkiye karşıtı kampanyaya dönüştürdü.

Güncelleme: 03.11.2017 20:24

Rusya'daki bir dizi yayın organı 15 yaşındaki Rus kızı Nadejda'nın yine Rus vatandaşı babası Vladislav tarafından İstanbul'da alı konmasını Türkiye karşıtı kampanyaya dönüştürdü.

REN TV, Zvezda TV ve Ridus haber sitesi genç kızla ilgili yayınladığı haberlerde 'St. Petersburg'lu genç kız zorla Türkiye'de tutuluyor', 'Petersburg'lu kız öğrenci Türkiye'de yaşayan babasının kölesi oldu' gibi başlıklarla duyurdu. Rusya Soruşturma Komitesi ise olayı kontrol altına aldığını açıkladı.

Nadejda'nın annesi Rusya'nın St.Petersburg şehrinde vefat edince 14 yaşındaki genç kız üç yaşından bu yana görmediği ve İstanbul'da yaşayan yine Rus vatandaşı babası Vladislav tarafından davet edilmiş. İstanbul'da iki hafta geçiren genç kız Rusya'ya dönmek istediğinde babası pasaportunu ve telefonunu elinden alarak geri dönmesine izin vermemiş. Son birkaç yıl İstanbul'da yaşayan kızın babası bu arada İslam dinini kabul ederek kızına da 'Seni Müslüman geleneklerine göre yetiştirmek istiyorum' demiş.

15 yaşındaki Nadejda ise Rusya'ya dönmek istediği için Rusya'daki akrabalarından yardım istemiş. İstanbul'a gelen teyzesi genç kızı okuldan kaçırarak telefonla 'Beni Türkiye'den kurtarın' videosu çekip Rus TV kanallarına göndermiş. Genç kızın ve teyzesinin iddialarına göre baba Vladislav kızını Türk ile evlendirerek başlık parası alma hesabı yapıyormuş.

Videonun Rusya'ya ulaşması ardından neredeyse tüm Rus basını iki Rus vatandaşı arasındaki aile münasebetini bir anda Türkiye'nin sorunu ve sorumluluğu haline getirdi. Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliğini aramaya başlayan bazı gazeteciler Türkiye'ye 'Bizim kızı serbest bırakın' diye çağrı yaptı.

Nadejda'nın hikayesi Rus basınına yansıması üzerine Rusya Soruşturma Komitesi de harekete geçirdi. St.Petersburg savcılığı genç kızı intihara zorlama suçundan baba Vladrislav hakkında dava açtığını ve Türk makamları nezdinde girişim başlatılacağını duyurdu. 

İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Acun zam yaptı! İşte O Ses Türkiye'de jürinin alacağı maaş
ABD'den flaş Kaçıkçı açıklaması
Sosyal medyadan Cemal kaşıkçı propagandası
Diriliş Ertuğrul 5. sezon fragmanı
Kaçak 419 FETÖ'cünün iadesi istendi
Eski istihbaratçıdan asılsız 'Türkiye' yorumu
Tren kalabalığa daldı! Ölü ve yaralılar var
ABD cami bombaladı!
Konsolosluk çalışanları ilk ifadesini verdi
Ansızın geldiler! Ceza yağdırdılar
Siyonistler fitne için bakın ne yapıyor!
Star Rafinerisi açılışı gerçekleştirildi
En büyük önceliğimiz haline geldi!
Konut satışında Cumhuriyet rekoru!
Japon uzman uyardı! İstanbul depremi...
Kaşıkçı'nın nerede öldürüldüğü tespit edildi!

Nasıl bir fareyse kedi korkudan...

Tuvalete giren fareyi çıkarmak istediler ama hiç umdukları gibi olmadı.

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Büyük cesaret!

Eğer uçağı kaçırırsanız, yapmanız gereken yüksek bir yere çıkıp uçağın kapısını hedeflemek...

TSK'nın yeni canavarı ASELPOD...

Hava Kuvvetlerimizin envanterine giren ve ihracatını da gerçekleştirdiğimiz ASELPOD...

Gagauz Özerk Yeri'nde Erdoğan coşkusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gagauz Özerk Yeri'nde halka hitabından önce kent meydanını dolduran çok sayıda Gagauz, sevgi gösterilerinde bulundu.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!

Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın Twitter geçmişi, hiçbir delile gerek kalmadan Suudi Arabistan tarafından neden ortadan kaldırıldığını gösterir nitelikte. Adeta 'sürgün hayatı' yaşayan Kaşıkçı ile ilgili İngiliz gazeteci David Hirst de "Twitter yorumlarına bakan herkes (Kaşıkçı'nın) neden susturulmak istendiğini açıkça görür" ifadelerini kullanmıştı.

MEB'den 'andımız' açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Danıştay'ın öğrenci andıyla ilgili yapılan açıklamada "Karar kesinleşmedi, hukuki süreç devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin S.Arabistan yönetiminin yanında yer alan İngiliz basını algı operasyonlarına başladı. İngiltere'de yayın yapan The Times Gazetesi'nin Orta Doğu uzmanı gazeteci Richard Spencer, Türkiye'yi suçlayan bazı yazılar kaleme aldı.

Trump'tan Suud yönetimine gözdağı

Cemal Kaşıkçı hadisesini Suudi Arabistan'a karşı koz olarak kullanıp mümkün olduğu kadar yüksek miktarda para koparmaya çalışan Trump, kendisi üzerinde artan baskıları da fırsata çevirme gayesiyle Suud yönetimine yüklendi. Kaşıkçı'nın öldüğünü düşündüğünü ifade eden Trump, "Sonuçları ağır olur" tehdidinde bulundu.

Bu kategorideki diğer haberler