Batılı ülkeler ve NATO ile gerilim yaşayan Moskova yönetimi, Soğuk Savaş'tan bu yana en büyük askeri tatbikata hazır. Belarus ve Kaliningrad'a 100 bin asker çıkarma yapıyor.

Güncelleme: 24.08.2017 11:44

Batılı ülkeler ve NATO ile gerilim yaşayan Moskova yönetimi, Soğuk Savaş'tan bu yana en büyük askeri tatbikata hazır. Belarus ve Kaliningrad'a 100 bin asker çıkarma yapıyor.

Rusya, gelecek ayın ortasında ABD ve Avrupa'ya karşı bir gövde gösterisi yapacak. Geçen yıl NATOaskerlerinin Avrupa'nın doğusuna sevk edilmesiyle tırmanan gerilimde Moskova dev bir adım atıyor.

İLK BİRLİKLER ULAŞTI

14-20 Eylül arasında gerçekleşecek Zapad (Batı) 17 adlı tatbikat için 100 bin asker üç ayrı noktaya sevk edilecek. The Guardian gazetesi, Başkan Vladimir Putin'in emriyle askerlerin Belarus, Kaliningrad ve Rusya'nın farklı noktalarına gönderileceğini bildiriyor. İlk Rus birlikleri, Ağustos ayında Belarus'a ulaştı bile.

EN BÜYÜK TATBİKAT OLACAK

Gazeteye göre, Zapad 17 Soğuk Savaş'tan bu yana hayata geçirilen en büyük askeri tatbikat olacak. The Guardian'a konuşan NATO yetkilileri, tatbikata bir yanıt vermeyeceklerini ancak yakından izleyeceklerini söyledi.

NATO İLE RUSYA ARASINDA İPLER GERGİN

NATO ve Rusya arasında ipler geçen yıl İngiltere'nin başını çektiği ülkelerin Rusya sınırına yakın ülkelere asker göndermesiyle gerilmişti. ABD'nin de Rusya sınırına asker yollaması üzerine, Putin kara sınırı bulunmayan Avrupa'daki Rus toprağı Kaliningrad'a S-400 ve İskender füzeleri yerleştirmişti. Moskova yönetimi ayrıca Polonya sınırına asker yığmıştı.

NATO, Romanya, Estonya ve Polonya gibi ülkelerde son bir yıl içinde çok sayıda tatbikat yaptı.

KAYNAKMİLLİYET
Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama
ABD Senatosu Prens Selman'ı hedef aldı!
Teröristbaşına soğuk duş! İptal edildi
Erdoğan'dan Cemal Kaşıkçı çıkışı!
Yerli üretime talep yağıyor!
Kaşıkçı soruşturmasında flaş gelişme!
Suudi yetkiliden kan donduran itiraf!
Komşuda 114 bin kişi pis sudan öldü!
'Yeni bir dönemin arefesindeyiz'
Yakınındakileri bir bir görevden alıyor!
İşte CHP belediyeciliği!
Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?
Darbeye yönelik 209 dava tamamlandı!
Meclis'te bütçe maratonu başlıyor!
Kaşıkçı hakkında yeni gelişme!

Balıkların kum kavgası!

İzlenme rekorları kıran sevimli balıkların kum kavgası.

Ekmek nimettir, yeri çöp değildir!

Ülkemizde bir yılda çöpe atılan 2,1 milyar adet ekmeğin parasal değeri 1.5 milyar TL'dir.

Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz!

Para yetmemesi- sosyal deney

Kayalığa inşa ettiği evde doğayla iç içe yaşıyor

Sırbistan'ın güneydoğusundaki Bela Palanka şehri yakınlarında, 12 metre yüksekliğindeki bir kayalığa inşa ettiği evde yaşayan Miroslav Pavlovic, 40 yıldır doğayla iç içe yaşamanın keyfini çıkarıyor.

Büyük ustayı bu sözlerle anacağız...

'Biz devletiz be. Osmanlı'dan geliyoruz. Onların nesi var? Zavallı Amerika'nın nesi var?'

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Suud duyurdu: Kaşıkçı böyle öldürüldü

Suudi Arabistan'dan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin açıklama geldi.

Türkiye Katar'ı koruyacak!

HAVELSAN, Katar'ın önde gelen kurumlarından Al Mesned Holding ile siber güvenlik alanında iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma doğrultusunda Katar'ın siber güvenlik alanındaki ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir şirket kurulacak.

Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesi hadisesiyle ilgilenen aktivistler, yazarlar ve gazeteciler, herkesin merak ettiği, "Cesedi nerede?" sorusuna yanıt ararken gazetecinin vasiyetinin Medine'ye gömülmek olduğu ortaya çıktı

Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!

Suudi Arabistan, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk içinde yaşanan arbede neticesinde öldüğünü duyurdu. Suudi Arabistan, olaya ilişkili 18 Suudi vatandaşının gözaltına alındığını açıkladı.

Bu kategorideki diğer haberler