Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Başkanı Said Ercan, USMED Sanat'ı, modern zamanlarda, zamanın ruhuna uygun olarak gençleri sanatla buluşturmak amacıyla kurduklarına işaret ederek, "Biz dünyanın sanatla kurtarılacağını düşünüyoruz.

Güncelleme: 08.01.2018 13:07

Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Başkanı Said Ercan, USMED Sanat'ı, modern zamanlarda, zamanın ruhuna uygun olarak gençleri sanatla buluşturmak amacıyla kurduklarına işaret ederek, "Biz dünyanın sanatla kurtarılacağını düşünüyoruz.

Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Başkanı Said Ercan, USMED Sanat'ı, modern zamanlarda, zamanın ruhuna uygun olarak gençleri sanatla buluşturmak amacıyla kurduklarına işaret ederek, "Biz dünyanın sanatla kurtarılacağını düşünüyoruz. Tiyatronun haricinde ilk etapta kısa filmlerle sosyal medyayı verimli kullanmanın önemini anlatacağız. Bir belgesel düşüncemiz de var ve belgeselle araç kullanırken telefon kullanılmaması üzerine bir farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz." dedi.

USMED bünyesinde kurulan "USMED Sanat" birimi, kültür sanat habercilerinin de katılımıyla Kroren Restaurant'ta yapılan toplantıda tanıtıldı.

Toplantıda AA muhabirine açıklama yapan Ercan, sosyal medya alanında kurulan ilk STK'nın USMED olduğunu söyledi.

Ercan, derneği yaklaşık 6 yıl önce kurduklarını belirterek, "Dijital, mobil ve internet medyasını sosyal medya üzerinden bir araya getirip, legal bir muhatap olma hedefiyle çıktık yola. Hemen akabinde eğitimlere başladık. Birçok STK, üniversite, kurum ve kuruşlarda sosyal medya eğitimleri vermeye ve uzman yetiştirmeye başladık. Bugüne kadar binden fazla sosyal medya uzmanı yetiştirdik." diye konuştu.

"Genç USMED"i kurarak gençlere daha hızlı ulaşmayı amaçladıklarını aktaran Ercan, şöyle devam etti: 

"Kısa sürede 250'den fazla üyesi oldu. USMED  Avrupa başta olmak üzere, 30'dan fazla ülkede de temsilcilerimiz var. Bu arkadaşlar bulundukları ülkelerde kendi ekiplerini kuruyorlar.  Türkiye'de ise 7 bölgede ayrı ayrı çalışmalar yapılıyor. Devlet kurumlarına sosyal medya konusunda destek olmaya çalışıyoruz, danışmanlık yapıyoruz. Biz kurulduğumuzda sosyal medya uzmanının ne olduğu bilinmezken, şimdi kurumlara bir insan kaynağı oluşturur durumdayız."

Ercan, USMED'in bir meslek örgütü olduğuna dikkati çekerek, "Özel sektör ve devlette sosyal medya alanında iş yapan arkadaşlar bir araya gelip mesleki gelişim, sektörün sorunları ve çözüm yolları, yeni teknolojilerin takibi, iş bulma gibi konularda fikir alışverişinde bulunuyor. Ben bu güne kadar 18 ülkede 450'den fazla konferans verdim. Sosyal medya bağımlılığı üzerine duruyoruz.  Yeşilay'la bu anlamda bir protokol imzaladık." ifadelerini kullandı.
 

"Dünyanın sanatla kurtarılacağını düşünüyoruz"

Geçen yıl dernek çatısı altında "USMED Sanat"ı kurduklarını hatırlatan Ercan, şunları söyledi: 

"Bu kapsamda ilk görünür çalışma ' Twitter Fenomeni Romeo İnstagirl Juilet' adlı tiyatro oyunu oldu. Batılı tiyatro oyununu, hikaye sanki burada geçiyormuş gibi bizim topraklarımıza uyarladık. İçerisine hem komedi koyduk hem de sosyal medyayı dengeli ve kararlı kullanmanın faydaları üzerine mesajlar yerleştirdik. Bu mesajlar da seyirciyi sıkan türden değil, yerinde ve kararında oldu. Bu ay içinde 5 defa daha oynayacağız. Sonrasında da Türkiye'yi dolaşmaya başlayacağız."

Ercan, sanatın etkilerine ve önemine değinerek, "Gençler oyunu çok büyük ilgiyle takip ediyorlar, gülüyorlar. Sosyal medyada yaşadıkları komik anları tiyatroda görmek, onları biraz şaşırtıyor ve mutlu ediyor. Bir yandan, 'Bak düzgün kullanırsan sosyal medya senin hayatını kolaylaştıran bir şey ama kötü kullanırsan, kararında kullanmazsan da sosyal medyada üzülürsün' diyen bir oyun." şeklinde konuştu.

Sanatın her alanında var olmayı amaçladıklarını vurgulayan Ercan, sözlerini şöyle tamamladı: 

"USMED Sanat'ın kurulmasındaki ana felsefemiz, modern zamanlarda, zamanın ruhuna uygun olarak gençleri sanatla buluşturmak. Biz dünyanın sanatla kurtarılacağını düşünüyoruz. Tiyatronun haricinde ilk etapta kısa filmlerle sosyal medyayı verimli kullanmanın önemini anlatacağız. Bir belgesel düşüncemiz de var ve belgeselle araç kullanırken telefon kullanılmaması üzerine bir farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz. Bu duyarlılığı birilerinin yapması lazım. Bu alana giren USMED'ten başka çok fazla STK yok. USMED Sanat birimi bunları yapacak."

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
İbrahim Kalın'dan Kaşıkçı cinayeti açıklaması
Oktar'ın kritik ismi yakalandı
Meksika'dan sonra onları hedef aldı!
ABD'den flaş Cemal Kaşıkçı açıklaması
Kiralık katil yanlış kişiyi öldürdü!
Kahraman ordu nefes kesti! Ateş serbest...
Akar'dan çok sert 'Doğu Akdeniz' çıkışı!
Şehit Kaymakam Safitürk davasında karar!
Konsolosluğun 'kayıp' aracı bulundu!
Rekor için mindere çıkacak! Tek isteği dua
Günün en komik haberi: Gürsel Tekin
AK Parti'den Bahçeli'nin sözlerine cevap!
Araç plakalarında yeni dönem!
Cemal Kaşıkçı cinayetini böyle gizlediler!
Din kavgası kabile savaşına dönüştü! 55 ölü

Japon suşisine Türk orkinosu

Akdeniz açıklarında avlandıktan sonra Ege ve Akdeniz kıyılarındaki çiftliklerde büyütülen orkinos ihracatından yılın 9 ayında 56,6 milyon dolar gelir elde edildi.

'Türkiye muz cumhuriyeti değildir'

Kuveyt Parlamento Başkanı Merzuk el Ghanim : “Buradan Türkiye'yi hedef almak isteyenlere sesleniyoruz. Başaramayacaksınız. Türkiye muz cumhuriyeti değildir.”

Türkiye neden hedef?

Alev Alat'lı : “Türkiye kendisine biçilen rolü oynamıyor. Sadece oynamamakla kalmıyor, bir de seslendiriyor “oynamayacağım” diye. Mesele bu.”

Sanki bugünü anlatıyor...

"Milleti Osmaniye diyerek, Bizi Hintli, Özbek, Türkistanlı, Afrikalı Müslümanlarla bağımızı kesmek istiyorlar. Yani diyorlar ki. Siz hudutlarınızla sınırlısınız. Bunları diyenler maaşlarını Fransa'dan, İngiltere'den alıyorlar."

Polisten HDP'li vekile soğuk duş!

Beraberindeki grupla PKK'lı teröristin cenazesine katılmak isteyen HDP Diyarbakır Milletvekili Saliha Aydeniz'e güvenlik şube müdürünün tepkisini içeren görüntüler ortaya çıktı.

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Prens Selman Siyonizm'in emrinde

Milat'a konuşan Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Bülent Orakoğlu, Siyonizm'e adapte olan Suudi Prens Selman'a, yeni Filistin haritasına tüm Arap ülkelerini ikna etme görevi verildiğini belirterek “Kaşıkçı da bu projenin önünde engel görüldüğü için öldürüldü” dedi.

Son vasiyeti yerine getirilecek mi ?

Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katledilmesi hadisesiyle ilgilenen aktivistler, yazarlar ve gazeteciler, herkesin merak ettiği, "Cesedi nerede?" sorusuna yanıt ararken gazetecinin vasiyetinin Medine'ye gömülmek olduğu ortaya çıktı

Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin yeni açıklama

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedine ilişkin açıklama yaptı.

Teröristbaşına soğuk duş! İptal edildi

Ürdün Kralı 2. Abdullah, İsrail'den 1994 barış anlaşması çerçevesinde kiraladığı toprakları boşaltmasını istedi.

Bu kategorideki diğer haberler