Balıkesir'de 14 yaşında bir kıza cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen K.Ç.'nin salıverilmesi milyonluk tazminat davasını da beraberinde getirdi. Mağdur kızın avukatı Gözde Dolan Erzurumlu, Cumhuriyet Savcısı Enver Irmak'ın olayda haksız eylem ve işlemi olduğunu iddia ederek Irmak'a 1 milyonluk tazminat davası açtı.

Güncelleme: 17.05.2018 09:34

Balıkesir'de 14 yaşında bir kıza cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen K.Ç.'nin salıverilmesi milyonluk tazminat davasını da beraberinde getirdi. Mağdur kızın avukatı Gözde Dolan Erzurumlu, Cumhuriyet Savcısı Enver Irmak'ın olayda haksız eylem ve işlemi olduğunu iddia ederek Irmak'a 1 milyonluk tazminat davası açtı.

KORAY TAŞDEMİR

Balıkesir'de 14 yaşındaki E.S. iddiaya göre 53 yaşındaki K.Ç.'nin cinsel saldırısına uğradı. Şüpheli, "E.S.'ye saldırmadım, annesiyle ilişkim var" diyerek kendini savunurken çocuğun maruz kaldığı taciz nedeniyle ruh sağlığının bozulduğu raporla kanıtlanmasına rağmen mahkeme K.Ç.'yi adli kontrol şartıyla salıverdi. Mağdur E.S.'nin avukatı Gözde Dolan Erzurumlu, salıverilen K.Ç. hakkında cinsel istismardan değil cinsel tacizden iddianame hazırlayan Cumhuriyet Savcısı Enver Irmak hakkında haksız eylem ve işleminden doğan sorumluluğu gerekçesiyle 1 milyon TL'lik tazminat davası açtı.

Cinsel istismar cinsel taciz olarak değerlendirilmiş

Avukat Gözde Dolan Erzurumlu olayı şu sözlerle anlattı: Mağdur E.S. 21.02.2018 tarihinde gece 03.15 sıralarında evinde iken babasını geçirdikten sonra evlerinin avlu kısmında bir ses duymuş bunun üzerine o yöne baktığında bir şahsın hayvan yemliğinin çatısından atladığını görmüş. Damdan atlayan şahıs E. S.'ye yönelmiş ve ona sarılarak susması gerektiğini bildirmiş daha sonrası da ise küfür etmiş, E.S.'ninçığlık atması ile şüpheli kaçmış. Şüphelinin aynı yerde yaşayan K. Ç. olduğunun fark edilmesi üzerine karakola giderek durumu kolluk kuvvetlerine haber vermişlerdir."Şüpheli halen aynı mahallede sürekli müvekkillerimizin karşısına çıkmaktadır" diyen Erzurumlu, "E. S'nin yaşanan olay sebebiyle psikolojisi son derece yara aldı. "Bu durum Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi' nin 22.02.2018 tarihli raporunda da açıkça belirtilmiştir. Şüpheli hakkında uygulanması gereken madde cinsel istismar iken dosya yeterince değerlendirilmeyerek cinsel taciz olarak değerlendirilmiştir" diye konuştu.

Verilecek ceza beş yıldan az olamaz

Erzurumlu, Türk Ceza Kanunu' nun 105 maddesinde yer alan 'Bir kimseyi cinsel amaçlı olarak taciz eden kişi hakkında, mağdurun şikayeti üzerine üç aydan iki yıla kadar hapis cezasına veya adli para cezasına, fiilin çocuğa karşı işlenmesi halinde altı aydan üç yıla kadar hapis cezasına hükmolunur' ifadelerini hatırlatarak "Bir kimsenin, bir kimseyi cinsel içerikli olarak yapılan hareketler ile cinsel açıdan istek ve arzularını gidermek maksadıyla, (fiziksel bir temas olmaksızın genellikle sözlü olarak) rahatsız eden hareketlerde bulunması cinsel taciz suçunu oluşturmaktadır" Oysaki müvekkilimiz E.S'nin yaşadığı olayda bir cinsel taciz değil cinsel istismar söz konusudur. Şüphelinin müvekkilimize saldırması ile dokunma meydana gelmiş ve olay cinsel tacizden çıkıp cinsel istismara dönmüştür" dedi. Erzurumlu şöyle konuştu: "Müvekkilimiz olay tarihinde 14 yaşındadır. Verilecek ceza 5 yıldan az olamaz. Şüphelinin işlediği tek suç cinsel istismar değil aynı zamanda konut dokunulmazlığını ihlal suçu olduğundan dolayı bu iki suçtan şüpheli olarak dosyada yer alan K. Ç'nin tutuklanması gerekirken adli kontrol ile salıverilmesi mümkün değildir"

Bu besinleri sakın buzdolabına koymayın!
Yerel seçim anketinden bomba sonuç!
Dünyanın en gizemli üssü!
Türkiye'nin en çok satan lüks otomobilleri
Uyuyan güzelin sırrı çözüldü
İzdivaç genelgesinin şok detayları!
Amerika'nın köpekleri hayali sıfatlarla Münbiç'te!
İstanbullular dikkat! Seferler iptal ediliyor
Bingöl'de toprağın altında yangın çıktı!
Yeni düzenlemeyle 'yaz saati'
Vatandaşa çifte müjde!
Ruhani'den Trump'a şok: Hiçbir etkisi olmayacak
Dev derbinin galibi yok
Başkan'dan ABD'de kritik görüşme
'Ne yazık ki Türkiye'nin omuzlarına bırakıldı'
ABD'den ilginç Brunson açıklaması: Türk yetkilerle konuşacağız
MİT'in paketlediği Reyhanlı planlayıcısı tutuklandı
1,5 milyon lira ödüllü terörist öldürüldü
Putin'den teröristbaşına: Sebebi sensin!
ABD'nin teröristleri yine sivilleri hedef aldı!

Başkası alınca ölü numarası yapan köpek!

Hoşlanmadığı insanın yanında ölü numarası yapan köpek.

Köpek bebeği kıskanırsa

Reyhanlı saldırısının planlayıcısı adliyeye sevk edildi

MİT Başkanlığınca yakalanan Reyhanlı'daki bombalı saldırının planlayıcısı Yusuf Nazik, emniyetteki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edildi.

Seçkin birliğin parolası: Başarmadan dönmek yok

Türkiye'nin en seçkin birlikleri arasında yer alan SAT komandoları, "başarmadan geri dönmek yok" anlayışıyla yerine getirdikleri görevleri için eğitimlerini aralıksız sürdürüyor.

Hürkuş teslimata gün sayıyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından özgün olarak geliştirilen ilk milli hava aracı Hürkuş, Türk Hava Kuvvetleri envanterine girmek için gün sayıyor.

Çok Okunanlar

Terörist Gülen'in avanesi bakın ne istiyor

15 Temmuz'un mimarı vatan haini ve bölücü terör örgütü lideri Fethullah Gülen'in avanesi arasında yer alanlardan Hakan Şükür, Türkiye'deki ''af'' tartışmalarına umut bağlamış olsa gerek. Galatasaray'ın Aksihar maçının yorumcularını eleştirerek yorumculuk yapmak istediğini belirten bir tweet attı.

Rusya'dan İsrail'e 'hava sahası' darbesi geliyor!

Rus Senatör Frants Klintseviç, Rusya'nın ileride İsrail Hava Kuvvetleri ile olayların yaşanmaması için adım atabileceğini ve İsrail'e Suriye hava sahasını kapatacak gerekli tüm kaynaklara sahip olduğunu söyledi.

Başkan Erdoğan Rus gazeteye makale yazdı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'daki "Kommersant" gazetesi için makale kaleme aldı. Erdoğan makalede; "Rusya'nın terör odaklarına karşı Türkiye'nin mücadelesine destek vermesini bekliyoruz." ifadelerine yer verdi.

ABD'den flaş 'Esad' kararı!

ABD'nin BM Temsilcisi Nikki Haley, Suriye Devlet Başkanı Esad'ın geleceğiyle ilgili bir soruyu cevaplarken ''Şimdilik iktidarda kalacak. ABD kesinlikle hiçbir şekilde onu istifaya zorlamıyor'' dedi.

Kamera arkasında 'derbicik' gerginliği

Süper Lig'de bugün oynanacak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini değerlendiren Ahmet Çakar'ın bu maç için 'derbicik' demesi Sinan Engin'i kızdırdı. Kamera arkası görüntülerde ikilinin ciddi bir gerginlik yaşandığı görüldü.

Bu kategorideki diğer haberler