Malik Yıldız Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde PKK'lı teröristlerin yaptığı saldırıda şehid düştü. Geride felçli bir eş ile 2 çocuk bıraktı.Yıldız'ın eşi ise sözleriyle kendine hayran bıraktı.

Güncelleme: 16.04.2018 13:53

Malik Yıldız Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde PKK'lı teröristlerin yaptığı saldırıda şehid düştü. Geride felçli bir eş ile 2 çocuk bıraktı.Yıldız'ın eşi ise sözleriyle kendine hayran bıraktı.

Kulp ilçesinde 3 Nisan'da PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen 38 yaşındaki güvenlik korucusu Yıldız'dan geriye felçli bir eş ve 2 çocuk kaldı. Geçen yıl geçirdiği beyin kanaması sonucu vücudunun bir kısmı felçli olan şehidin eşi Müddet Yıldız, hastalığında da kendisine büyük destek veren Malik Yıldız'ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Müddet Yıldız, eşinin güvenlik korucusu olmadan önce inşaatlarda çalıştığını, daha sonra güvenlik korucusu olduğunu ve 2 yıldır bu görevi yürüttüğünü anlattı.

Geçen yıl geçirdiği beyin kanaması sonucu hastalandığını belirten Yıldız, 20 günü yoğun bakım olmak üzere 2 ay hastanede tedavi gördüğünü, eşinin evde olduğu zamanlarda kendisine her konuda yardımcı olduğunu ifade etti.

Yıldız, "Eşim seve seve bu işe girdi, kimseden de korkmuyordu. Göreve gittiklerinde ben hastalığımdan dolayı korkuyordum ama bana 'korkma ben seve seve görevime gidiyorum seve seve de şehit olmayı istiyorum. Ben o zalimlere boyun eğmiyorum, çok şükür başımız dik. O çakallardan mı korkacağım.' diyordu. Bana da çocuklarıma da yardımcı oluyordu ama görevi olduğu zaman hepimiz ateşte de olsak görevine gidiyordu." diye konuştu.

"Onlar var olana kadar biz onların peşinde olacağız"

Eşinin kanının yerde kalmadığını, onunla gurur duyduğunu, teröristlerin varlığının asla gözünü korkutmadığını anlatan Yıldız,  şunları söyledi: "Zalimler aldı onu benden. Allah onları kahretsin, kökünü kazısın. Onlar var olana kadar biz onların peşinde olacağız. Onlardan korkmuyorum, şimdi bana kurşun sıksalar da dik dururum. O çakallardan asla korkmam. Bıraktığı bu bayrak en büyük armağan, en büyük hediyedir bizim için. Çok şükür ki şehit ailesiyiz. Başımız dik. Eğer ben bu şekilde yatalak olmasaydım, eşimin silahını alırdım seve seve korucu olurdum, vatanım ve Türkiyem için mücadele ederdim. Yeter ki bayrağımız yerde kalmasın, canımız da kurban olsun."

Şehidin kızı Beyza Yıldız (16) ise babasının hiç kimseyi üzmediğini ve kırmadığını, onunla arkadaş gibi olduklarını, sürekli şehitlikten bahsettiğini ve teröristlerden hiç korkmadığını aktardı.

 "Bazen anne bazen baba oluyordu"

"Ben şehit olursam üzülmeyin, diyordu. Çok şükür bize şerefli bir şekilde şehit ailesi ismini verdi, o yüzden ona minnettarız. İçimiz yanıyor, Allah onların da içini yaksın ama yine de üzülmüyoruz çünkü babamız şehit oldu çok şükür." diyen Yıldız, sözlerine şöyle devam etti:

" Babam annemi sırtına alıp binadan 5. kata kadar çıkarırdı ve of dahi demezdi. Her zaman annemi bana emanet ederdi 'ona iyi bak' derdi, incitmemi istemezdi. Bana anne gibi davranıyordu. Bazen anne bazen baba oluyordu. Yemek, ev işleri ve her konuda yardım ederdi. Babam araba almayı çok istiyordu. Araba alıp hepimizi gezmeye götürecekti. Annemiz hasta olduğu için onu mutlu etmeyi istiyordu. O hasret içinde kaldı. Ben en çok da onu unutamıyorum. Babamın bu hayalini ben gerçekleştirmek istiyorum. İçimiz ne kadar yansa da başımız dik çok şükür."

 "Allah bu devleti ve cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin"

Şehidin annesi Raziye Yıldız (54) da 4 oğlundan 3'ünün güvenlik korucusu olduğunu belirterek, "Oğlum sakin biriydi, kimseye zararı yoktu. İki kardeşim ve amcamın çocukları korucudur, ben de korucu olacağım diyordu. Hepimiz razı olduk ailemizin hepsi korucudur. Hepimizin başı sağ olsun, vatan sağ olsun. Hamdolsun ki doğru yolda gidiyor çocuklarımız. Şehitlerin yolunda gidiyorlar, bizim de başımız dik çok şükür. Allah bu devleti ve cumhurbaşkanımızı başımızdan eksik etmesin. Oğlumun intikamını aldılar, bu bize yeter." diye konuştu.

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde 3 Nisan'da PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilen saldırıda 1 güvenlik korucusu şehit olmuş, 4 güvenlik korucusu, 1 emekli korucu ile 1 sivil vatandaş yaralanmıştı.

Diriliş Ertuğrul 5. sezonda flaş gelişme!
İşte Orta Doğu'nun en güçlü ordusu
Bu işte bir terslik var diyeceğiniz kareler
ŞOK 10 EKİM Aktüel İndirimli Ürünler Kataloğu
WhatsApp bugün değişti! Kimse fark etmedi bile
İstanbul'da dev operasyon!
'Sırada Şişe Cam var'
Almanya'da Suud'a rekor silah satışı
Kaşıkçı'ya ait ilk delil ortaya çıktı!
Trump zevkten dört köşe!
'Dünyadaki en alçak, en gaddar eylem'
ABD Meclisi'nin hedefinde Prens Selman var
Kral Selman ile Sisi görüştü
Prens Selman'a yeni görev!
'Suikast hazırlıkları' görüntüleri ortaya çıktı!
Gazeteci Kaşıkçı'nın cesedi nerede?
Ve Suudi Arabistan cinayeti kabul etti!
20 Türk personel ifadeye çağrıldı
Kral Selman o iki ismi görevden aldı!
Günün Ayeti, Hadisi, Duası

Doğa düşmanı korkaklar!

Zavallı fili zevk uğruna öldüren avcılar fil sürüsünün üstüne geldiğini görünce çareyi kaçmakta buldu.

Star Rafinerisi açılışı gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile İzmir'in Aliağa ilçesinde yapımı tamamlanan SOCAR Star Rafinerisi açılış törenine katıldı.

Nasıl bir fareyse kedi korkudan...

Tuvalete giren fareyi çıkarmak istediler ama hiç umdukları gibi olmadı.

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek

İntihar etmeyi düşünen kadına tavsiye vermek -Arabam var orada şu taraftan atla

Büyük cesaret!

Eğer uçağı kaçırırsanız, yapmanız gereken yüksek bir yere çıkıp uçağın kapısını hedeflemek...

Çok Okunanlar

Fetih Suresi anlamı, Arapça ve Türkçe okunuşu ile tefsiri

Fetih Suresi Müslümanlara çok büyük müjdelerle dolu olan surelerden biridir. Hz. Muhammed (sav) ve ashabına ve biz Müslümanlara zaferler müjdelemektedir. Cihada çıkan Müslümanlara da Fetih Suresi'nde uyarılar ve kolaylıklar yer alır. Özürlünün, hastanın ve âmâ için Fetih Suresinde kolaylıklar zikredilirken, özürsüz olarak cihaddan geri duranlara da azab müjdelenmektedir. Fetih Suresi gerçek iman sahipler için müjde, inanmış gibi yapanlar için korku vesilesidir.

Cemal Kaşıkçı'yı işte bu yüzden katlettiler!

Suudi gazeteci Kaşıkçı'nın Twitter geçmişi, hiçbir delile gerek kalmadan Suudi Arabistan tarafından neden ortadan kaldırıldığını gösterir nitelikte. Adeta 'sürgün hayatı' yaşayan Kaşıkçı ile ilgili İngiliz gazeteci David Hirst de "Twitter yorumlarına bakan herkes (Kaşıkçı'nın) neden susturulmak istendiğini açıkça görür" ifadelerini kullanmıştı.

MEB'den 'andımız' açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Danıştay'ın öğrenci andıyla ilgili yapılan açıklamada "Karar kesinleşmedi, hukuki süreç devam ediyor" ifadeleri kullanıldı.

'Dilimizi kesmişlerdi, tedavi olduk, tarihi silmişlerdi, yazdık'

Yazar Cem Sancar: “Bu topraklarda kimseyi ötekileştirmeden tüm mirası, hepsini kucaklamalıyız. Dilimizi kesmişlerdi, tedavi olduk. Tarihi silmişlerdi, yazdık. İnşallah bundan sonra güzel şeyler olacak.” dedi.

Kaşıkçı üzerinden kirli plan! Hedef: Türkiye

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayına ilişkin S.Arabistan yönetiminin yanında yer alan İngiliz basını algı operasyonlarına başladı. İngiltere'de yayın yapan The Times Gazetesi'nin Orta Doğu uzmanı gazeteci Richard Spencer, Türkiye'yi suçlayan bazı yazılar kaleme aldı.

Bu kategorideki diğer haberler